Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha valaki még nem nőtt fel az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki még nem nőtt fel az hogyan "teheti" meg?

Figyelt kérdés

Sok szituációban hallani hogy még nem nőtt fel például a gyerek vállaláshoz vagy ahhoz hogy külön életet éljen stb..

ha ilyen történik akkor hogyan érhető el hisz az nem járható út hogy azt mondom h holnaptól felelősségteljesebb leszek..


2019. júl. 14. 13:03
 1/3 Noren1989 ***** válasza:
100%
Idővel, élettapasztalattal.
2019. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Én egy gazdag, nagyon elkényeztetett aranyifjú voltam, sokáig csak a lábamat lógattam, egyetemre jártam,de azt is csak a szórakozás meg a buli miatt, mellette olyan munkákat vállaltam csak, amik semmitevésből állnak. Aztán kb. 1 éve kerültem be az első rendes munkahelyemre(jó, ez is több sebből vérzett, de legalább papíron normálisnak számított). Na én itt nőttem fel, mert olyan élettapasztalatot szereztem ezalatt az 1 év alatt, amit az előtte lévőkben együttvéve. Megtanultam, h a munkahelyre nem barátkozni/szórakozni járnak az emberek, hanem ők ebből élnek és ez nem feltétlen napfény és kacagás mindenkinek, még ha én úgy is állok hozzá. Illetve a munkában komoly felelősség van az ember vállán, nem csak jogi, hanem morális szempontból is, olyan döntéseket kell hozni, ami komoly dilemmákat állít fel. Nagyon nehéz a munka világában megtalálni azt a folyosót, hogy az ember a lehető leghelyesebben cselekedjen és lehetőleg ne ártson senkinek, de a munkáltatói is elégedettek legyenek és még elegendő pénzt is keressen. A viszonzatlan szerelem érzését is itt tapasztaltam meg, amikor fokozatosan beleszerettem egy kolléganőmbe, aki nagyon jó fej volt velem,de az érzéseimet sajnos nem tudta viszonozni, elsősorban ezek az érzések tettek engem felnőtté és egy rendesebb emberré, mert magam se gondoltam volna, h így tudok valakit szeretni önzetlenül. Amit megtanultam az első sorban az, hogy nem mindig történhet az, amit én akarok. Nagyon sok fájdalmat, nehézséget kellett itt átélnem, de nagyon jót tett ez nekem, mert megtapasztaltam, milyen is a valóság, így már készen állok a valódi életre és hogy értelmesebb célokat tűzzek ki magamnak.
2019. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenki fokozatosan halad a felnōtté válás fele, tehát ez tényleg nem olyasvalami, ami holnaptól megvalósul..

Aki semmilyen formában nem törekszik erre, annak idōvel rengeteg mindent kell egyszerre bepótolnia. A gyermek vállalással is úgy van, hogy elsōsorban az embernek azt kell megtanulnia, hogy a saját maga életét rendezze, megálljon a saját lábán, önmagáért tudjon legalább felelōsséget vállalni, mielōtt egy családért akarna felelōsséget vállalni.

Fokozatosan úgy formálom az életem, hogy egyre kevesebbet kelljen anyúcira szorítkoznom, számomra ebbōl áll a felnōttség.. felnōttem akkor, amikor már nem érzem úgy, hogy a szüleim tartanak el, hogy helyettem kellene döntéseket hozzanak, komolyabb kérdésekben nem kell hozzájuk fordulnom, mert egyedül is megy...

Úgy érhetō el, ha az ember idō közben próbálkozik egyedül megoldania a problémáit, közben tanulhat a saját hibáiból és élet tapasztalatot nyer, amibōl okul. Nyitott vagy a változásra, arra, hogy tanulj az elözōleges rossz döntéseidbōl, hogy megfelelōen tudd rendezni az életed.

A gyerekesség legfōbb ismérve, amikor valaki mindig másokra mutogat, másokat okol vagy tesz felelōssé a saját életéért, onnantól kezdve tudok igazán felnōttként tekinteni valakire, ha tudatos és tisztában van azzal, hogy a saját tetteinek mindig van következménye és aszerint cselekszik, nem másokra hárítja a felelōsséget!

2019. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!