Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nektek segített Az öt szeretet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek segített Az öt szeretetnyelv című könyv?

Figyelt kérdés

Nektek segített Az öt szeretetnyelv című könyv?


Mi történt, miután tudatosult bennetek, hogy mi a másik szeretetnyelve?

Tudtátok úgy kezelni ezt a tudást, hogy stabilabbá is tegye a kapcsolatot?


Gary Chapman és követői szerint már a különélő házasoknak, vagy szétköltözőben lévő pároknak is segíthet ez a módszer.


2019. júl. 14. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2019. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem olvastam el, de az elmélet miszerint mindenki a saját maga szeretetnyelvén mutatja ki a szeretetét arra jó, hogy az időszakosan "nyomorultul érzem magamat" énemet kicsit megnyugtassa, talán csak hiú ábránd ez.

Magyarán: azt mondja az elmélet, hogy igaz, hogy nem ér hozzám a párom évek óta, de szeret ő csak másképp :D

2019. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Én ajándékba kaptam a könyvet és igen segített az alvásban. A párnám alatt van és picit emel a fejemen, jobban alszok tőle.

A páromat meg ismerem annyira, hogy nem könyvből kell megtanulnom.

2019. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Hogyne, sok bevételem van azáltal, hogy megírtam.
2019. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem.

Miért pont 5? Lehet 10 is, 20 is, akarmennyi.

Ez ilyen tipikus "nesze semmi, fogd meg jól, pár évig divatos lesz és jol keresek vele" könyv. Semmi uj nincs benne. Nem veletlen a szerzője nem pszichológus.

2019. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem, a házasságom már válságban volt, és pont, hogy rontott rajta. Életszerűtlen amerikai bölcselkedés az egész.
2019. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Igen, nekünk sokat segített. A kapcsolatunk első évében olvastuk el együtt és nagyon sokat beszélgettünk róla voltaképpen így ismertük meg egymás vágyait. Én előtt egyáltalán nem voltam nyitott az ilyesmire, teljesen elutasítottam minden "pszichohumbugot", így nagy váltás volt, hogy a párom kedvéért elolvastam és egyáltalán nem bántam meg.

24/N

2019. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem jó könyv, én hasznosnak éreztem.


Nagyon jók, tanulságosak a konkrét esettanulmányai, amiket a szerző a saját terápiás praxisából hoz fel.


Nyilván mindenkinek mások a szempontjai, de nekem például valaki, aki közel 50 éven keresztül több ezer pácienssel foglalkozott a gyakorlatban párkapcsolati terapeutaként, még hiteles attól, hogy nem pszichológus a végzettsége.


Nem akarok senkit megbántani, de nekem azért a vicc kategória, mikor valaki úgy mond véleményt egy könyvről, úgy húzza le, és úgy próbálja egy mondatban összefoglalni a mondanivalóját, hogy el sem olvasta.

2019. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak arra jöttem rá, hogy mindenkinek mind az öt a szeretetnyelve, hol ilyen, hol olyan mértékben, leginkább attól függően, épp miben szenved jobban hiányt :) Úgyhogy szerintem csak abban segít, hogy rágyere, ha neked hiányzik, hogy (példaként tipikusan nőknél) a párod szóban is mondja, hogy szeret és szépnek talál, ne csak szexelni akarjon, akkor legalább azt is értékeled, mint "az ő szeretetnyelvét" és próbálhatsz többet szexelni vele, hogy jobb kedve legyen - jobb híjján... de ha továbbra is hiába mondod neki, hogy mi lenne a tiéd és ő nem akar könyvet olvasni, akkor visszafelé nincs sok értelme, csak annyi, mint mindig, hogy csak magadon tudsz változtatni, remélve, hogy attól változni fog a másik is (és igen, ez sokszor beválik).
2019. júl. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem hasznos.

De nem kell kiolvasni hozzá egy egész könyvet,elég ha az 5 szeretetnyelv tesztet kitölteted a pároddal és a te eredményed is megmutatod neki aztán hajrá!

Kommunikáció nélkül egyik párkapcsolat segítő könyv sem ér semmit

2019. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!