Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, nektek mennyire fontos egy nőben, hogy hozzátok hasonló iskolai végzettséggel, műveltséggel rendelkezzen?

Figyelt kérdés

Ha neked férfiként van mondjuk 2 diplomád, egyik a bölcsészkarról, másik a természettudományi karról, tehát humán és reál területen is jó vagy, plusz magas szinten beszélsz angolul.


Összejössz egy érettségi előtt álló, nálad 12 évvel fiatalabb lánnyal.


De ő nem akar továbbtanulni,illetve olyanok a jegyei, hogy esélytelen bejutnia egyetemre. Angolul alapszinten van, nyelvvizsga nélkül.


Neked a párjaként és többdiplomásként, mennyire lenne fontos, hogy a lány is diplomát szerezzen és tudjon idegen nyelvet?



2019. júl. 20. 07:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
7%

Nekem semennyire, de nincs is két diplomám. Nem jó az szerintem, ha mindketten ugyan azt vagy hasonlót tudnak/tanulnak/dolgoznak.

32/f

2019. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

senki nem mondta, hogy ugyanarra a szakra kell mennie, és ugyanazt a szakmát választania.


itt simán a magasabb tudástőkéről, műveltségi szintről van szó, amit diplomák és nyelvvizsgák lefednek.


olyanok válaszát várom, akik diplomás férfiak.


ha te nem vagy az, minek válaszolsz rá? nem tudod belülről megítélni a helyzetet.

2019. júl. 20. 07:46
 3/32 anonim ***** válasza:
29%

Mert 32 évesen van annyi tudástőkém/műveltségem, mint egy diplomásnak. A főkérdésben nem kötötted ki, hogy nem diplomás ne válaszoljon és a kifejtésben is feltételes módot használsz. Ennek megfelelően értsd a válaszom ugyan úgy feltételesen.

32/f

2019. júl. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
53%
Olyan szinten hidegen hagyna, hogy miattam alakulna ki a következő jégkorszak. Számomra az ember a fontos, nem pedig két darab papír, amivel kivakarhatjuk a szebbik felünket, miután kiszabadul a barna maci.
2019. júl. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%

én úgy gondolom ez miatt nem fogok valakit jobban szeretni vagy kevésbé. Tételezzük fel van egy ügyvédnő jelölt meg Juli a közértből.

Azt választom akivel jobban működik a kémia, tisztább szívű és gondoskodó. Az ügyvédnővel lehet több és értékesebb vagyontárgyat tudok felhalmozni, de ha nem vagyok boldog és nincs szeretet a luxus kecónkba akkor nem ér semmit az egész. Nálam egy szinten indulnának és a többi szempont alapján döntenék.

2019. júl. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
Nekem fontos, hogy legyen legalább annyira értelmes, hogy képes legyen beszélgetni. Sajnos a nők 80-90%-a ezen elbukik.
2019. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy a diploma arányos a műveltséggel jóindulatú feltételezés... A diplomások gondolják főleg. Tudás nyilván több van DE csak azon a területen, amit a papír mutat. De műveltség, intelligencia, érzelmi intelligencia, empátia, egyáltalán nem diploma függő, sőt... Ezek pedig kellenek a kapcsolatokhoz. Sok ismerősöm van ilyen diplomás-nem diplomás, jól kiegészítik egymást
2019. júl. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig azt mondtam, hogy ez teljesen lényegtelen dolog.

Most sem gondolom gyökeresen másként, de azért kicsit finomodott a véleményem.

Továbbra sem tartom relevánsnak, hogy milyen papírjai vannak, vagy hogy hány nyelvvizsgája van (van-e egyáltalán). De az nagyon lehangoló tud lenni, és komoly problémákhoz vezethet, amikor a két ember két külön világ, és ezt nem érdeklődési kör, hanem gondolkodás terén értem.

Csak egy példa: van egy főiskolai informatikai diplomám, két OKJ, két nyelvvizsga. A lánynak egy nagy nehezen elvégzett szakmunkása. Történt egyszer, hogy nehéz anyagi helyzetben voltunk. (Pontosabban inkább ő, de ez most lényegtelen.) Ő kitalálta, hogy tippmixeljek, de csak olyan meccsekre, amiket biztosan eltalálok. Ezután hiába mondtam neki, hogy a Tippmix nem így működik, szerinte nem értek hozzá. Elmagyarázni nem lehetett, mert még a tizedestörteket sem értette, nem hogy a valószínűségszámítást. Próbáltam nagyon dedós módon (pedig állítólag jól tudok magyarázni), de nem. És persze én voltam a rossz, mert nem akarok neki segíteni. Hiába mondtam azt is, hogy jobban jövünk ki, ha kicsit visszafogjuk magunkat, hogy legalább azt ne szúrjuk el, ami van, de a reakció ugyanaz. Nem azzal van gond, hogy nem profi matekos, hanem hogy a pénzügyi műveltsége alacsony. (Meg persze hogy eleve bizalmatlanul állt hozzám, de ez megint más kérdés.)

Vagy a "te fel tudod törni a telefonokat, mert értesz hozzá" hiszti. Aztán magyarázhatom, hogy ez nem így megy, megint jön a "nem akarsz segíteni" duma. (Ezt több exem is eljátszotta.)

Meg sorolhatnám még, volt jónéhány érdekes példa.

Nem, nem számít nekem, hogy van-e diplomája, de józan esze, meg némi tájékozottsága legyen.

2019. júl. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem fontosabb az azonos szellemi/műveltségi és érzelmi színvonal, illetve hogy anyagiakban ne legyen nagy különbség.

Mert pl. ha valaki diplomás tanárnő, kezdőként keres nettó 140-et. De ha kormánytisztviselőként dolgozik egy államigazgatásit elvégzett munkavállaló, az sem visz haza sokkal többet. Ha a párja meg szoftverfejlesztő vagy valamelyik multi SSC-ben tologatja az aktákat, simán megvan a három-négyszerese. Pedig mindkettőnek megvan a hőn áhított diplomája.


Műveltségi szinten meg azt értem, hogy ha ha pl. tt beállítottságú vagyok, és összejövök egy genderszakos aktivista csajjal, akinek a fő hobbija, hogy slammeljen az üvegplafonról meg gender wage gapről, akkor vele hiába kezdek el beszélgetni a Falcon Heavy hordozórakéta jelentőségéről vagy a Merlin típusú hajtóművéről, neki erről is csak az jut majd eszébe, hogy miért nincs nő a Space X vezetésében.


Érzelmileg pedig: hiába diplomás, PhD-s valaki, ha képtelen kommunikálni az érzelmeit, a múltban gyökerező traumák befolyásolják a viselkedését, és nem tudja, mit miért tesz, akkor az előbb-utóbb úgyis tönkrevágja a kapcsolatot.

2019. júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

Erre a férjemmel vagyunk a legjobb példa.

Neki tanári diplomája van Angol-Történelem szak.

Nekem érettségim és cukrász végzettségem van. Örültem érettségin angolból a kettesnek :D

De soha nem hallottam még tőle,hogy én milyen hülye vagyok mert nincs diplomám.

2019. júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!