Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ti el tudnátok képzelni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti el tudnátok képzelni, hogy egy teljesen vak emberrel legyetek kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kérlek indokoljátok meg válaszaitokat!
2019. okt. 5. 01:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Nagyon álszentnek fog tűnni amit írok, de talán mégis elfogadható lesz, lévén jól ismerem ezt a világot. Nagyon jó barátaim vannak akik vakok, kedvesek, viccesek, jobb barátokat el se tudnék képzelni. Viszont, mivel én magam is látássérült vagyok elég súlyosan, olyasvalakivel szeretném megosztani az életem, aki segíteni tud nekem, ha valamiben szükséges. Nem kell nagy dolgokra gondolni, csak pl nézze meg hogy jól feltakarítottam-e a kiömlött tejet, és hasonlók. Másban nem igénylek segítséget. Ezért gondolom, hogy egy teljesen vak férfival ez nem működne, mert én nem tudnék neki annyit segíteni amennyit kellene, és ő se tudna nekem. Viszont, magamtól elvonatkoztatva azt gondolom egy vak emberrel is lehet tartalmas párkapcsolatot élni. Sok ilyet ismerek. Nem kell feltétlenül azt gondolni hogy vak csak vakkal jöhet össze. Én rettenetesen utálom ezt: amikor az utcán sétáltam az egyik vak barátommal, mindenki azt gondolta együtt vagyunk. Miért? Csak mert hasonlóak a problémáink? Láttam példát erre is, és arra is, hogy egy látó és egy vak ember él boldog házasságban és nevelnek egy szintén látó 14 éves gyereket. És aki esetleg azzal jönne, hogy látássérült létemre hogy "merek" nem megelégedni egy vak társsal (kaptam már meg ezt) annak elárulom hogy a férjem látássérült ugyanúgy mint én, csak kicsit többre alkalmas a szeme mint az enyém.
2019. okt. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Fúha, hát nem tudom, nem vagyok benne biztos. Mindenesetre nagyon meg kell fognia a személyiségének ahhoz, hogy én kapcsolatot vállaljak vele.
2019. okt. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Vak vagyok. Társkeresőn akikkel ismerkedni próbáltam, azonnal elutasítottak. Ha pedig adatlapra nem írtam ki vakságomat, fénykép alapján azért lett volna sikerem, akkor viszont utólag átverve érzi magát az illető, ha kiderül.

Sajnos, pár esettől eltekintve, szinte sosem közölték, hogy mi motiválja őket, hogy azonnal elutasítsanak, tudom-tudom, "mindenki minél egészségesebbet szeretne", másrészt pedig az embereknek csomó "illuzorikus elképzelése" van a vakokról, melyek nem igazak, de meg nem kérdezné...

Valaki mégis volt, aki közölte elutasítása okát: "kórházban ápolónő és nem akar munkán kívül is ápolónő lenni". Nem ismert engem, meg valószínűleg a vakokat sem, valószínűleg olyan elképzelése volt rólunk, hogy 24 órás ápolásra-gondozásra szorulunk, de elképzelései vezérelték, nem kérdezett rá, mi a helyzet...

Valaki azzal jött, hogy "ő grafikus művész, vizuális típus", nem tudom, ez miért akadályozó tényező, akik vizuális típusok (bár ehhez talán e képesség nem annyira szükséges nem tudom) nekem nagyon szépen le tudják írni, el tudják mesélni a természeti jelenségeket, látnivalót, bármit.

"A szem a lélek tükre" és sokaknak hiányozhat, hogy nincs szemkontaktus, szemmel nem lehet kifejezni sokmindent. Egy vak barátom mesélte, hogy neki egy lány sírva elmondta pár hét után: nagyon hiányzik a szemkontaktus. Nagyon tisztességes volt, szerintem.

Volt látó párom, vele nem társkeresőn találtunk egymásra.

2019. okt. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
És van köztetek aki, lány?
2019. okt. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Lazy Lover ***** válasza:
Igen el tetszett màr meg vak làny
2019. okt. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az alapállapot, nem hiszem. Mindig is nagy családról álmodtam, 3-4-5 gyerekkel, nagy kerttel, sok állattal. Ehhez nem elég egy ember, márpedig ha nem lehet megkérni a társamat, hogy cserélje ki az egyik gyerkőc pelusát vagy etesse meg a tyúkokat, akkor kvázi egyedül lennék minden feladatra. Lehet, hogy önzőn hangzik, de őszintén így gondolom.


Viszont ha most történne bármi olyan a férjemmel, ami miatt tolószékbe kerülne, elveszítené a látását/hallását, stb, természetesen nem dobnám el ezt a 15 csodálatos évet emiatt. Ő a társam, akivel bármi történik, szeretjük egymást.

2019. okt. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

Itt az élő példa: előttem szóló "pontosan tudja", hogy egy vak nem tud pelenkát cserélni, vagy megetetni a tyúkokat... Nem tudja, csak elképzeli.

Ilyen és ehhez hasonló "fejben kialakult elképzelés" miatt nem akarnak vakokkal együtt lenni. Tudni nem tudnak rólunk semmit, e világot nem ismerik, elképzeléseik mégis vannak, hogy mi "vajon mit nem tudunk megcsinálni". Sok vak házaspárt ismerek, mindketten nevelték a gyereket, cserélték a pelenkát stb.

2019. okt. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Nem hinném, hogy indokolni kell.
2019. okt. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem. Mert bunkó vagyok valószínűleg.
2019. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem, én bevallom, hogy minél egyszerűbb életet szeretnék. Egy teljesen vak pár nem olyasvalaki, akit szeretnék magamra vállalni. Hiába "képes" pelenkát cserélni, elmosogatni, a valóság akkor is az, hogy nekem kell majd ellenőrizgetni utána, hogy tényleg minden rendben van-e. És igen, az is zavar, ha valakinek nem tudok a szemébe nézni.
2019. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!