Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Enyhén bipoláris férfiként ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Enyhén bipoláris férfiként ne is akarjak komoly kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Vannak mániás szakaszok az életemben, amikor nagyon fel vagyok dobva, és sok lány érdeklődését felkeltem. De aztán elég egy csalódás vagy rossz élmény és mély depresszióba esek. Gyakoribb amúgy a mániás szakasz nálam, de ha jön egy depresszív fázis, akkor mindennek vége. Ezért rövidek a kapcsolataim, mert én ilyenkor inkább kiszallok belőle.
2019. dec. 4. 16:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Aha. Tehát te egy ilyen fatalista világban élsz, ahol semmire nem gondolsz, csak vagy a jelenben, aztán ha baj van "ja, hát kérem én nem tehetek róla, így kellett történnie..."


Ez nem fatalizmus. Az izmusokat, tehát az ideológiákat, irányelveket, értékrendeket az elme találta ki, a jelenben pedig meghaladod mindezt, és föléjük emelkedsz.

Az elmémet nem értelmetlen és felesleges gondolkodásra használom, hanem amikor szükségem van rá, mert mondjuk meg kell oldanom egy feladatot, akkor előveszem, majd ha készen vagyok a feladat megoldásával, elrakom, és újból visszatérek a jelenbe, és nem gondolkodok semmin. Főleg nem azon, hogy tegnap mi volt, vagy holnap mi lesz.

Sosincs baj. Az, hogy baj van, az is csak egy ítélet az elmédből. Vannak élethelyzetek, szituációk, de azok sosem válnak problémává, sosem lesz belőlük baj, mivel nem ítélem meg őket annak. Eleve létre sem jön a "baj", mivel eleve nem létezik olyan, hogy baj, amíg te az ítéleteid által létre nem hozod.

2019. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
5%

#11


És min gondolkodsz, ha éppen nem történik semmi? Csak ülsz és bambulsz?

2019. dec. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#12

Ha gondolkodok, akkor nem vagyok jelen, tehát a figyelmem a jelenre irányul, nem az elmémre.

2019. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Két éve vagyok együtt a bipoláris barátommal. Továbbra is vele szeretnék lenni.
2019. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
5%

#13


Ez piszkosul unalmas és egyhangú, ha sosem tudsz elképzelni semmit. Ez csak a fantázia teljes hiánya. Ez szomorú.

2019. dec. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom a gondolataimról elterelni a figyelmet, azok csak úgy jönnek, nem tudok mindig a jelenre koncentrálni. Nem szándékosan vannak rövid kapcsolataim, hanem így alakul, én senkit se hülyítek,csak ha a depresszív fázis beköszönt, akkor jobbnak látom,ha nem vagyok addig együtt senkivel.
2019. dec. 4. 18:12
 17/21 anonim ***** válasza:

"Hát én nem tudom a gondolataimról elterelni a figyelmet, azok csak úgy jönnek,"


Az egyáltalán nem baj, ha jönnek, abból ne is csinálj problémát. Ha problémát csinálsz belőlük, akkor csak még több fájdalmat teremtesz magadnak.

El kell kezdened a figyelmedet tudatosan irányítani. Ha elégszer teszel így, tehát elégszer tudatosan észreveszed a jelent, annál könnyebbé válik elterelni a figyelmed a gondolatokról, míg végül teljesen a figyelmed urává nem válsz. Nem fog létezni benned semmilyen negativitás, mivel a figyelmeddel nem adsz neki energiát.

2019. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
En is bipolaris vagyok es borderline. Jelenleg komoly kapcsolatban, festomuvesz szakon, es en is igy vagyok, mint te. Akarj komoly kapcaolatot,csak meg kell talalni azt a lanyt, aki tud kezelni ja de elsosorban terapia!! Talald meg azt, ami tudja normalizalni az allapotodat, stabilla tenni. Nekem ez a zene, festes, olvasas. Irj, ha gondolod. :)
2019. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha te magad szállsz ki, akkor mégis mi a kérdés?
2019. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#15

"Ez piszkosul unalmas és egyhangú, ha sosem tudsz elképzelni semmit."


Hogy ne tudnék elképzelni semmit? Sőt, sokkal jobban átlátok mindent, sokkal kreatívabb vagyok, és sokkal hatékonyabban vagyok képes használni az elmém. A jelenlét a tiszta intelligencia állapota. Ebben az állapotban pontosan tudod, mit és hogyan kell csinálnod, ha el akarsz érni valamit, mivel a gondolkodásodat többé nem torzítják el a múltból eredő gondolkodási és érzelmi minták.

Ez a "piszkosul egyhangú" kijelentés/ítélet pedig szintén egy trükk az elmédtől, amivel a markában tart. Ha el akarod kezdeni leválasztani magad az elmédről, akkor kezdj el felhagyni azzal, hogy azonosulsz az elméd ítéleteivel. Az összessel.

2019. dec. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!