Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A nők egy része miért értelmez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők egy része miért értelmezi félre ennyire a randizás fogalmát?

Figyelt kérdés

Alapból a randizás arra való, hogy két ember az alapvető szimpátián túl a találkozások alkalmával megtudja, bejönnek-e egymásnak, kialakul-e köztük a vonzalom. Ehhez képest jópár nő úgy áll a dologhoz, hogy "nem vonzódom hozzád, nem akarok veled járni, mert nem vettél le a lábamról, ezért nem randizom veled!"

Miközben pont a randi lenne az a terep, ahol a vonzalom kiépülhet és a férfi leveheti a lábáról a nőt.



2020. szept. 12. 09:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
89%

Veled az a legnagyobb baj, hogy fogyatékos vagy

Nem csodálom, hogy nem kellesz a nőknek.

2020. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Az első x találkozót nem is nevezem randinak. Ezt el is mondom, ha olyan helyzetben vagyok, hogy ismerkedem. Kb mint egy haverral leülök inni egy kávét, teát. Semmi maszk, semmi készülés. Tét nélküli, kötetlen beszélgetések.

Persze az első mindig kicsit feszült, mégis egy idegen, de mégsincs az a nagyon kényszeres megfelelés. Az első randi ilyen formában már a "kapcsolat" alatti.

2020. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
30%

A kérdezőnek annyiban igaza van, hogy a nők igen nagy hányada (ha nem is mind) már az első találkozás első 10 percében azonnali bizsergést akar érezni egy férfitól, mint a ponyvaregényekben. Arra vágynak, ogy a férfi egész lényével igézze meg őket. S ha ez az instant érzés nincs meg, akkor úgy gondolják, nem is lehet belőle semmi. Pedig óriásit tévednek és saját magukkal szúrnak így ki. Van ugyanis lassan, a semmiből, kezdeti vonzalom nélkül kialakuló szerelem is.


Egy fiatal (még 30 alatti) nő ismerősömmel esett meg, hogy egy fiú elhívta egy randira. A randi végén a nő kerek perec megmondta neki, hogy nincs értelme a folytatásnak. A fiú mégis kérlelte, hogy adjon még egy randira lehetőséget. Nagy nehezen ráállt, hogy jó, legyen akkor még egy randi, de csak azért, mert megszánta, nem akarta megbántani. Azóta egymásba szerettek és boldog házasok. Minden nőt arra bíztatnék, hogy okuljon ebből a történetből.

2020. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Hiába szimaptikus egy férfi, mint ember, ha egyszer nem vonzódom hozzá.
2020. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
80%
#23 Én nem okulok abból, hogy más esetleg rosszul méri fel, hogy kit keres. Amúgy lehet, hogy csak azért van a sráccal mert nincs más és a srác legalább szereti őt, hiszen "küzdött érte". Van nő akit ezzel levesznek a lábáról. De sok nő nem ilyen. Én eleve csak olyannal randizom, akivel már beszélgettem előtte, legalább írásban, de inkább szóban, és akkor tudom, mire számítsak. Egy beszélgetés elég arra, hogy felmérjem, vozó-e eléggé számomra. És mint írtam korábban, külsőre nem vagyok válogatós, teljesen átlagos pasik jönnek be, de kell, hogy tetsszen valami benne.
2020. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
48%
#25: Tévesen értelmezed a leírt történetet. Egy kimondottan szép, bájos, kedves, intelligens lányról van szó, aki nyugodtan válogathatott volna a fiúk között, ha akar. Részben ezért is utasította el a fiút az első randi végén, amikor nem érzett vonzalmat felé. Idővel mégis fülig szerelmes lett belé, s már ő akarta, hogy összeházasodjanak. Szerintem a nők nagy hányadában ott van a lassan kialakuló vonzalom képessége, csak a jelenlegi randizási kultúrától ez kissé idegen. Régebben részben épp erről szólt a hagyományos udvarlás. Nem visszasírom azt a kort, csak szerintem az udvarlás eltűnésével sajnos el is veszett egy lehetőség. A felgyorsult korban felgyorsult döntéseket hozunk, emiatt túl sokan zárkóznak el idejekorán az ismerkedés folytatásától.
2020. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

" Oks, csak akkor itt a jó kis kettős mérce: ha egy férfi lép oda az ismeretlen nőhöz, az pimaszság, felszínesség, mert "csak a külsőm alapján kellenék neki, nem a belső értékeim alapján", ha viszont egy nő dönt úgy külső alapján nem kell a pasi, az egy legitim értékítélet?"


Én soha nem tartottam se felszínességnek, se pimaszságnak, de még csak tolakodónak sem, ha egy ismeretlen férfi bárhol megszólított ismerkedési szándékkal, amennyiben kulturált módon tette, nem pedig mondjuk azt kiabálta utánam, hogy (konkrét példa) a "Szia cica, hová robogsz azokkal a formás, hosszú combokkal?"


Ettől még tiszteletben kell tartani, ha valaki egyáltalán nem nyitott arra, hogy utcán, vagy bárhol máshol számára teljesen ismeretlen férfi közeledését szívesen vegye.


Szerintem viszont nem igazán jó az analógia a tőled fent idézet gondolatmenetben. A példád kapcsán az lenne kettős mérce, ha nők várnák el tőled, hogy számodra külsőre nem vonzó nőkhöz (is) menj oda ismerkedni, ne zárj ki senkit pusztán azéart, mert elsőre nem jön be, hanem hívd el többször randizni, ismerkedj, adj esélyt neki, hátha annyira megszereted a személyisége alapján, hogy elkezdesz előbb-utóbb fizikai vonzalmat érezni iránta.


(Mert te a leírtak alapján ezt várnád el a nőktől.)

2020. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
54%

"Az meg egy másik kérdés, hogy a nők magukkal szúrnak ki, mert a férfiak egy nagyon kis százaléka olyan külsőleg/belsőleg, hogy az adott nő azonnal vonzódjon hozzá. Persze, az lehetséges, hogy egy átlagpasival ugyanolyan, sőt boldogabb kapcsolatot kezdjen, de ezt nem tudja meg, mert nem randiznak."


Ha az ember a magadfajták szóhasználatával élve "adna egy esélyt", és kiderülne, hogy mégsem (ami több, mint valószínű), akkor az azonnali elutasításhoz képest összehasonlíthatatlanul nagyobb munka lenne leépíteni az illetőt (magyarázkodás követelése, stb.). Kell a fenének ez a nyűg. A másik, hogy ezerszer jobb egyedül, mint egy olyan illetővel akárcsak randizni (nemhogy kapcsolatban), akitől lényegében viszolyogsz.

2020. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
23%
#28: Senki nem azt javasolta, hogy olyannal kellene randiznod, akitől viszolyogsz, vagy aki ellenszenves. Azt javasolták csupán többen is, hogy érdemes lehet olyannal is randizni, aki nem vonzó azonnal, de úgy alapvetően normális, rendesnek tűnő ember. Méghozzá azért, mert van lassan kialakuló szerelem is. Arról nem is szólva, hogy sokszor a több találkozás, beszélgetés közös élménye az, ami egy férfit megnyithat, s megmutathatja azt, aki valójában ő. Alapszabály, hogy egy férfi szinte sosem az, aminek mutatja magát. Különösen nem az első randin. A férfiak régi szóval élve "komédiások", szerepet játszanak, egymás előtt is és a nők előtt is. Ha egy nő az első randin szerzett benyomás alapján dönt, szinte biztos, hogy csalatkozni fog, mert vagy egy hónap után, vagy egy év után lehull a lepel, s felfedi a férfi az igazi arcát. Aztán ez a másik, igazi arc vagy tetszik, vagy nem (általában inkább nem). Ez a módszer tehát lutri. Ezért van a rengeteg rövid életű kapcsolat, ezért van a rengeteg szakítás. Minden nőnek azt javaslom tehát, hogy soha ne bízzon abban, amit az első randin a férfitól lát. Az csak egy színjáték, nem több.
2020. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

"A férfiak ..... szerepet játszanak, egymás előtt is és a nők előtt is."


Semmi gond azzal, ha a férfi úgy dönt, hogy az első, második, akár hányadik randin szerepet játszik, és nem őszinte a másikkal, nem az igazi arcát mutatja, de akkor viselje annak a következményeit, hogy én annak alapján alkotok róla képet, amit mutat magából, és annak alapján döntöm el, hogy szeretnék-e vele tovább ismerkedni.


Szerinted mit lehet attól a férfitől (vagy nőtől) várni egy kapcsolatban, aki már ismerkedéskor is játszmázik, tudatosan nem a valós önmagát mutatja?

2020. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!