Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » 15 év korkülönbség sok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 év korkülönbség sok?

Figyelt kérdés
én 29 éves nő vagyok, a pasi viszont 44. Elég sok minden klappol köztünk, nagyon szeretek vele lenni, viszont tartok tőle, hogy ez a 15 év ki fog ütni majd esetleg gyerekvállalásnál vagy a későbbiekben. A barátaim se nagyon örülnek ennek.
2020. nov. 24. 18:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
91%

Köztünk 22 év van.

5,5 éve vagyunk együtt.

Más véleménye nem érdekel, boldogok vagyunk.

Én úgy veszem észre, hogy az idő előrehaladtával elhalványul a különbség, DE biztos lesznek nehézségek is. Minden két emberen múlik.

2020. nov. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Két felnőtt emberről van szó, ráadásul nem is fiatal felnőttről. Ne ez legyen a szempont.

Sokan szeretnek érvelni azzal, hogy "mi lesz, majd amikor 20 éves lesz a gyerek". Nos, a helyzet az, hogy egy 65 éves is meg tudja adni a szükséges szülői támaszt a fiatal felnőtt gyermekének, meg van, hogy egy 30 éves sem képes erre.

Ha pedig végignézünk mondjuk az 50 éves korosztályon, azt látjuk, hogy a teljesen fiatalostól a rokkantig mindenféle ember létezik. Munkatársam 55, és energikusabb, mint amilyen én voltam 25 évesen. Más emg 40 évesen keseregve számol vissza nyugdíjig. Nagyon nem egyformák az emberek, és ahogy idősödünk, a különbségek úgy lesznek egyre nagyobbak életkoron belül.

A másik dolog: nem látjuk előre a jövőt. Lehet, hogy ha most összeházasodsz egy 30 évessel, ő 40 éves korára rokkant lesz, 50 évesen meg halott. Én 40 alatt vagyok, de az egykori osztálytársak közül kettő már nem él. Az éelt olyan, hogy biztosara nem tudunk menni. Lehet, hogy aki életkora alapján megfelelőbb lenne, pont ő lesz az, aki hamarabb robban le. Vannak, akik a nyugdíjas kort meg sem élik, vagy pár év után elhaláloznak. Mások meg 90 felett is épek és egészségesek. Ezek között a különbség pedig bőven több, mint az itt túlmisztifikált 15 év.

Meg aztán: mi jobb? Ha azzal kötöd össze az életedet, aki mellett felhőtlenül boldog vagy, de mondjuk netán kevesebb ideig, vagy az, ha azzal, aki azért mégsem az igazi, de legalább hosszabb ideig egymás mellett lehehettek. Én inkább választanám az első opciót. Az meg, hogy a "barátok" mit gondolnak... tudod, aki a barátom, az annak örül, ha a saját életemet élem, és boldog vagyok, és nem akkor, ha a neki tetsző partnerrel jövök össze. Akinek fontosabb az, hogy az ő ízlésének megfelelően döntsek, mint az, hogy önmagam legyek, az nem a barátom.


Az meg, hogy valaki csak azért járna egy nála fiatalabbal vagy idősebbel, mert "a korosztályában nincs esélye"... hagyjuk már, ostobaság tetőfoka. Ha szeretek valakit, nem az lesz az elsődleges szempont, hogy az életkorunk különbségének az abszolútértéke 5 alatt van-e. Akkor sem, ha amúgy két perc alatt találnél velem pontosan azonos korú partnert. Ugyanis ezen számadatoknál vannak fontosabb dolgok egy párkapcsolatban.

2020. nov. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%

#18 "30 éves férfi vagyok, sok korombeli nő szerint már nem javasolt, hogy családalapításon gondolkodjak..."

Szerintem nem a korod miatt gondolják így. ;)

2020. nov. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Főleg a 22-esnek :)
2020. nov. 25. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!