Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogy találhatnék olyan boldog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy találhatnék olyan boldog kapcsolatot, mint amilyenben a vallásos emberek élnek, úgy hogy nekem ne kelljen hívőnek lenni?

Figyelt kérdés

A vallásos emberek (és itt most nem a képmutatókra gondolok,hanem akik tényleg hívők) valahogy többségében boldog kapcsolatban élnek, akár boldog tudatlanságnak is lehet ezt hívni, mert a maguk leegyszerűsített keretek közé szorított életükben vidáman elvannak és nekik ez így megfelel.

Nekem ez már eleve ott megbukna, hogy nem tudnám ennyire bekorlátozni magam, eleve túlságosan szkeptikus vagyok, fanyalgok mindenen, az ilyen vallási vezetők hangzatos szövegei leperegnek rólam, de valahol irigylem azokat az embereket akik így tudnak hinni valamiben, mert tényleg látszik rajtuk, hogy sokkal boldogabbak nálam és ez kapcsolataikban is működik. Valamit nagyon jól csinálnak ezt elismerem, azzal együtt is, hogy engem kiráz a hideg az ilyesmitől. Valahogy egyedül az ilyen közegekből látok leginkább boldog hosszútávú kapcsolatokat manapság. Mert ők valahogy képesek elhinni, hogy egy ember mellett boldogan le tudnak élni egy életet és nem zúdul rájuk a bőség zavara,meg nem érzik azt, hogy mindenki lecserélhető lenne, de mivel én már eleve több nővel voltam együtt,így erről már lecsúsztam, h csak egyvalaki legyen az életemben. Jó lenne mégis ezt a boldog kapcsolatot eltanulni tőlük, úgy hogy közben ne szoruljak azok közé a keretek közé,amiben ők élnek. Csak mindig arra lyukadok ki, hogy ez így nem megy, hogy a kecske is jól lakjon,de a káposzta is megmaradjon.


2021. márc. 7. 20:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hithű ateistaként mivel magyarázod, hogy a jó cselekedeteket visszakapod? Kitől? Az "élettől"? Milyen ateista az ilyen? :-)
2021. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11: Nem az élettől, hanem az emberektől. Tegyük fel, hogy elhívlak ebédelni és az ebéd végén azt mondom, "hagyjad csak, én fizetek". Majd a következő 20 db hétvége folyamán ugyanezt megismétlem. Vajon hányadik meghívás után kezdenéd el "kellemetlenül" érezni magadat? Vajon mikor mondanád azt, hogy "figyelj, nagyon kedves vagy, de ezt most már én állom".


A legtöbb ember nem viselkedik paraszt módjára - vagy legalábbis, akiket én ismerek, nem. Sőt, a legtöbb ember pontosan azt a viselkedést tükrözi vissza, amit másoktól kap. Ha valaki kedvesen bánik másokkal, azt a többiek is kedvelni fogják. Ha valaki folyamatosan megaláz másokat, akkor az őt körülvevő emberek is döntően negatív beállítottságúak lesznek. Ez nem más, mint emberi pszichológia. Ezzel magyarázom.

2021. márc. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#12 Ez viszont azt feltételezi hogy csak azzal legyél jó aki viszonozni is tudja. Tehát aki vissza tud hívni. Igazán jó ember akkor lennél, ha annak adnál aki nem tudja viszonozni és nem is várnál viszonzást. Ez a vallási tanítás lényege. Nem az, hogy legyél jó fej a Józsival mert akkor is segít majd neked. Ez nem "vakard meg az én hátam és akkor én is megvakarom a tiédet".
2021. márc. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Ez viszont azt feltételezi hogy csak azzal legyél jó aki viszonozni is tudja."

Ez is egy módszer. A másik lehetőség, hogy nem pazarolsz értékes energiát annak eldöntésére, hogy ki fogja viszonozni és ki nem, hanem tekintet nélkül a másik személyére megadod nekik azt a figyelmet és tiszteletet, ami a másik embert megilleti.

Ha valaki visszaél ezzel? Hát akkor legalább tudni fogod, hogy kire nem érdemes energiát pazarolni! Nyilván előbb-utóbb mindenki belefut ilyen mérgező kapcsolatokba.


"Ez nem "vakard meg az én hátam és akkor én is megvakarom a tiédet"."

Egyetértek. Vakargasd önmagad, az Isten is megvakar! - tartja a mondás. Aki csak azért vakarja a másikét, hogy ő is visszavakarja, az jobb, ha összevakarja az önbizalmát és nem másoktól várja a csodát.

2021. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!