Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Most őszintén, ez ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most őszintén, ez ennyire számít? Csajok, ha ezt meghalljátok, sarkon fordultok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy jóképű, jó humorú, normális (igen!) 28 éves srác, aki sajnos a közgáz diplomájával nem tudott normális munkát megcsípni, meg nem is igazán szívesen vonzotta ez a gusztustalan pénzügyi világ. Nemrég jött rá, hogy más érdekli. Lehet, hogy későn (?), de így alakult, felvételizett a BME-re, amit csak nappalin fog tudni elvégezni. Ennyire nagy gáz lenne, ha találkozik egy lánnyal, és elmondja neki, hogy (még) 31-32 évesen a szüleivel él, és a félretett pénzét a tanulására költi? Ez a srác tudja, mit akar: piacképes diplomát, szerethető munkakört, és a meglévő 2 felsőfokúja mellé még az egyetem mellett 3 másik nyelvvizsgát. Mindehhez szülői támogatásra is szüksége lesz.

Most komolyan, ekkora nagy baj lenne, hogy valaki így alakítja az életét? Szerintem nem csinálja rosszul, vagy mégis? Mások külföldre mennek szállodába takarítani. Vagy hazajönnek egy kevés pénzzel, vagy örökre kinn maradnak. Ehhez képest nem rossz választás a tanulás. "Figyelő" újság júniusi statisztikája: a spanyol fiatalok (20-35) 70%-a (vissza)költözik a szüleihez, mert a válság miatt nem tudják fenntartani magukat, a lakásukat. Tudom, más világ, de ennek a srácnak a föld alá kéne bújnia, mert harmincvalahány évesen (még) nincs kocsija, lakása és a szülei támogatják? A tanulással remélhetőleg 30-40 évre megalapozza a jövőjét, nem?

De a lányok elkerülik az ilyen srácokat, ugye?


2012. aug. 10. 11:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Akkor én össze is hoznám a 6-os hozzászólót a kérdezővel!
2012. aug. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó, de kösz a véleményeket, majd megbeszéljük a haverokkal. Én viszont továbbra sem látom ennyire sötéten a dolgot, de hátha más mást mond, ezért is írtam ide.

Ezt a mamakicsifia-dolgot nem értem. Szerinted akit a szülei támogatnak, az el van kényeztetve? Most egy Vilmos hercegre miért nem mondják, hogy "mama kicsi fia"?

A másik: őszintén, hol élsz? Közgazdászok, jogászok mennek külföldre kulimunkára, mert itthon nem élnek meg. Te tényleg hiszel benne, hogy közgáz diplomával pár év alatt valaki (külföldi állampolgárként) milliomos lehet? :) Irigylem az optimizmusod, de szerintem egy vicc vagy! :D

Én amúgy mindenben támogatom a srácot. Ha most jött rá, hogy mit szeret(ne), akkor szerintem még nincs elkésve. És nem minden a pénz. Mások 6 fontos órabérért lengyelek között mosogatnak. Más meg mondjuk középvezető itthon és lehet, hogy "csak" a Balatonra telik neki, de legalább magyarul álmodik. Kinek mi a fontos.

2012. aug. 10. 12:16
 13/32 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem kicsit gáz, én nem kezdenék ilyen papírgyűjtő fiúval, más ha munka mellett tanul tovább, de nappali oktatásokat sorban egymás után, az azt jelzi, hogy nem akar dolgozni, nem akar felnőni.
2012. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
A gond nem azzal van, hogy nem akar dolgozni a barátom. A BME-t pedig levelezőn nem lehet elvégezni. Egy nyelveket beszélő villamosmérnök szerintem pályakezdőként is főnyeremény, de sajnos a válaszokból látom, hogy nem lesz könnyű dolga a srácnak.. :)
2012. aug. 10. 12:21
 15/32 anonim ***** válasza:
56%

Középszerű mérnök....(el sem tudnád végezni te szerencsétlen)

Aham, mert külföldön mérnökként nem is lehet keresni, azt azért megsúgom, hogy 11.000-12.000euro körül visznek haza a mérnökök, egy gazdász örülhet a felének és még akkor is felszolgálónak és takarítónak megy ki! Közgazdász nem kell sehova, mert baromi nagy mindenhol a túlképzés, ahol meg nem, ott olyan protekcióval lehet csak bekerülni a pénzügyi világba hogy azt az egyszerű nép gyermeke nem érheti el!

Ébredj már fel! Te nem leszel gazdasági vezető németországban, amerikában....(valahogy több esélyed van mondjuk hegesztőmérnökként egy jó nyelvtudással a skandináv vidéken). Arról nem is beszélve, hogy a magyar mérnöknek híre van a világban!

Menj ki külföldre és csináld a kuli munkát napi 12órába 1000-1500euroért és annak a harmadát fizesd ki albérletre! Ha sokáig maradsz egyszerűen meghülyülsz és munkamán leszel(ismerek ilyet), aki meg haza jön, az az ottani magányát a pénz elverésével hülyeségekre és alkoholra oldja meg!(ismerek olyat, aki 1hónap alatt 1millát vert el és büszkén mondta nekem, hogy ő milyen nagy ász....., én meg kiröhögtem, mert 1év kuli munka után egy fillére sincs és végzi a nagy agymunkát)

Ez az előző válaszadóknak szól...:)


Figyelj! Tanulj és csináld szívből a dolgot, ha tetszik és szereted, akkor van jövőd a szakmában! Az apuci kicsi fia dolgot meg ne vedd komolyan! Akik válaszolnak most is itt vannak, mert éppen letették a lapátot az éjszakás műszak után és az irígység szól belőlük, mintha nekik nem lett volna meg a lehetősége tanulni!

Sok sikert, de készülj fel, mert kemény menet lesz! És nyugi nem lesz időd csajokkal foglalkozni, mert néha még az alvás is luxus lesz!

2012. aug. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
60%
Mindenki úgy éli éli az életét ahogy akarja! De az elbaltázott magánélete miatt ne másokban keresse a hibát, és ne vegye fel a meg nem értett mártír szerepét! Egyébként azt mindenki tudja, hogy diplomával csak azért nem törlünk se**et itthon, mert nem puha 3 rétegű! Mit gondolsz, miért van annyi túlképzett munkanélküli diplomás? Miért mennek külföldre "kulimunkásnak" ahogy írtad? Mert többre viszik egy önálló élettel, mint 40 évig apuval-anyuval!
2012. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
60%

Igen, a szerencsétlen hülyéket le kell szarni, akik itt jönnek neked az életkorokkal, meg hogy mikor mit kéne csinálni. Nem nekik tartozol elszámolással, hanem magadnak. Valami munka viszont nem ártana az egyetem mellett, nem is a pénz meg a nők miatt, hanem az elhelyezkedést hamar el kell kezdeni ennyi idősen.

Az végénhez: a _magyar_ lányok kerülik el az ilyen srácokat, hiszen a seg.grészeg holland tiniket, akik 2 eurót se kerestek még életükben, őket nem probléma cidázni 5 perc ismeretség után a szigeten.

2012. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
26%
De savanyú a szőlő fiúk! Röhögve vannak elhajtva a hozzátok hasonló lúzerek!
2012. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel gond egyébként, csak később fog családot alapítani, addig meg kurélja a gólyákat. Bár lehet nem a BME-n.


Most mi ezzel a gond? Ez sem jó? Valamit valamiért. Feltétlen most akar házasodni?

2012. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%
Ja, most őszintén szólva újraolasva a végén a "szülei támogatják" azért elég gáz. Van szoctám, meg ösztöndíj. Ha otthonról kapsz pénzt, legalább ne mondd. A közgáz utáni BME diplomával (?) 30-40 évre megalapozás meg egy vicc.
2012. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!