Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Most őszintén, ez ennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most őszintén, ez ennyire számít? Csajok, ha ezt meghalljátok, sarkon fordultok?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy jóképű, jó humorú, normális (igen!) 28 éves srác, aki sajnos a közgáz diplomájával nem tudott normális munkát megcsípni, meg nem is igazán szívesen vonzotta ez a gusztustalan pénzügyi világ. Nemrég jött rá, hogy más érdekli. Lehet, hogy későn (?), de így alakult, felvételizett a BME-re, amit csak nappalin fog tudni elvégezni. Ennyire nagy gáz lenne, ha találkozik egy lánnyal, és elmondja neki, hogy (még) 31-32 évesen a szüleivel él, és a félretett pénzét a tanulására költi? Ez a srác tudja, mit akar: piacképes diplomát, szerethető munkakört, és a meglévő 2 felsőfokúja mellé még az egyetem mellett 3 másik nyelvvizsgát. Mindehhez szülői támogatásra is szüksége lesz.

Most komolyan, ekkora nagy baj lenne, hogy valaki így alakítja az életét? Szerintem nem csinálja rosszul, vagy mégis? Mások külföldre mennek szállodába takarítani. Vagy hazajönnek egy kevés pénzzel, vagy örökre kinn maradnak. Ehhez képest nem rossz választás a tanulás. "Figyelő" újság júniusi statisztikája: a spanyol fiatalok (20-35) 70%-a (vissza)költözik a szüleihez, mert a válság miatt nem tudják fenntartani magukat, a lakásukat. Tudom, más világ, de ennek a srácnak a föld alá kéne bújnia, mert harmincvalahány évesen (még) nincs kocsija, lakása és a szülei támogatják? A tanulással remélhetőleg 30-40 évre megalapozza a jövőjét, nem?

De a lányok elkerülik az ilyen srácokat, ugye?


2012. aug. 10. 11:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
57%
A probléma az a sráccal, hogy ha volt már diplomája, rendes végzettsége, akkor el kellett volna mennie dolgozni akkor is, ha elment a kedve a közgáztól. Ha nehéz is lett volna, saját lábra kellett volna állni, és önerőből, saját pénzből elvégezni a másik egyetemet. Szóval a spanyol fiatalokkal ellentétben neki lett volna lehetősége önállósodni, de ez büdös volt neki, egyszerűbb volt ott maradni anyuci nyakán. Ezért vagy gáz, öcsém!
2012. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Utolsó: szerintem másoddiploma már fizetős és akkor nincs ösztöndíj. Szoctám az havi 20 kb., még kolira sem elég, amit fizetősként lehet, hogy nem is kaphat.

Manapság elég ritka, ha valaki fenn tudja magát tartani 28 évesen 0 szülői támogatással, szóval ha ez gáz, akkor elég komoly elvárások vannak.

2012. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

#20-nak szántam,

#22 voltam.

2012. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

Megszólalt a 18-as gyári munkások gyöngye!

A hozzájuk hasonló lúzerek szoktak a szalag mellet könyörögni nekünk, hogy holnap is munkába jöhesenek! Vagy kimegy ugye kulizni külföldre, ahol a német még le sem hajlandó köpni!

Lehet nem lesz a nők kedvence én sem vagyok az 24évesen, de mérnök vagyok, van egy bivajerős motorom és imádok sportolni....(akinek meg nem tetszik ez, az meg be..ja):)

2012. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Elég vegyesek a kommentek, de örülök neki! :) Ha tudom, este a sörözés mellett felolvasom őket...

18 évesen még nem biztos, hogy jól választunk "karriert". Csak azért ragaszkodni valamihez egy életen át, mert kölyökként ilyen-olyan egyetemre mentünk - holott lenne lehetőségünk mást tanulni... nagy hülyeségnek tartom. Szerintem nem rossz dolog a villamosmérnök szak. Sajnos mellette nem nagyon lehet érdemben dolgozni, és igen, fizetős, de azt nem mondta, mennyi lenne még nem kapott csekket, biztos nem olcsó. Az 5 év alatt összekuporgatott pénze nem elég az egyetemre + létfenntartásra. Mellette nyilván dolgoznia kell, de szükség van a szülőkre is. Szégyen, nem szégyen, valamit valamiért, de tényleg jól gondolta, hogy jó sok "hideget" is fog kapni a csajoktól emiatt. :) na, mindegy, kösz a válaszokat. A "hidegeknek" is és a "melegeknek" is. :)

2012. aug. 10. 13:01
 26/32 Gergo_30F ***** válasza:
hacsak nem kifejezetten a kutató/fejlesztő terület a cél, szerintem többet érne pár év szakmai tapasztalattal és egy kevésbé jóhírű egyetem levelező szakos diplomájával. ami azt illeti még akkor is elhelyezkedhet ilyen pályán, de a többi, villanymérnököket alkalmazó munkáltató szemében többet ér a valós tapasztalat, mint a képzés helye. volt olyan kollégám, aki a fent leírtakhoz hasonlóan "papírhalmozó" volt, épp a 3. diplomáján ügyködött: már nem dolgozik velünk, nem hozta azt, amit reméltek/tünk tőle.
2012. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
hát.. én így 25 évesen sem tudom mit akarok az élettől, szóval nekem abszolút nem gáz.
2012. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

én nem bírtam otthon, külön életre vágytam, amit meg is teremtettem magamnak, dolgozok és levelezőn csinálok mérnöki diplomát a debreceni egyetemen

ki így ki úgy boldogul ahogy tud...

27 F

2012. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Lefeküdnék vele maximum,de másra nem kellene a pasi.
2012. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
53%

Ne érdekeljenek a csajok, ne ők mondják meg mit csinálj...


A MAI lányok nem érnek annyit, hogy foglalkozz velük. Még abba is beleszólnak, hogy hogyan építsd a jövődet?


Nem, ne hagyd és röhögj a pofájukba ha tudásodból megélsz jó pénzért. Nem az idő a fontos, hanem az, hogy ezeket el akarod érni. Még akkor is ha később jön össze.


Gondolom te sem csóró akarsz lenni és nem anyuci apuci kedvence..

2012. aug. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!