Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A szépség a legkevésbé sem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szépség a legkevésbé sem relatív a legtöbbször?

Figyelt kérdés
Mindig jönnek azzal, hogy jajj mindenkinek más tetszik. De azért hányszor látom, hogy ha ide pl egy lány feltölt egy képet akkor az összes pasi mondja, hogy hűűűha, de jó csajszi vagy. Vagy ha egyes pasikról, akkor az összes csaj, hogy ,,jól nézel ki". Nem azt, hogy átlagos vagy, vagy ronda vagy stb. Hanem 10 ből 9 nek ugyanaz a véleménye.
2014. júl. 1. 13:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ahogy te is írod 70-80%....

Ahogy én látom 30% relativitás, mert lehetnek ízlésbeli különbségek, de 70% objektivitás, mert aki igazán szép, az senkinél nem lesz csúnya, aki átlagosa szép arra sem lehet azt mondani, hogy csúnya.

2014. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Keveritek a fogalmakat. A szépség nem "relatív" (hiszen nem más konkrét személyhez viszonyítjuk), hanem maximum "szubjektív".
2014. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem is tudom egyszer melyiknek láttam itt kitéve a képét, talán Csefynek vagy Prof Shevynek. Sajna nem tudom, mindegy. Pasi volt. Ilyen plázaszépfiú. De megvesztek érte a lányok, csak a pasik oltogatták. Biztos, hogy nem szubjektív.
2014. júl. 1. 14:36
 14/18 A kérdező kommentje:

Vagy itt van ez a kérdés, talán 1-2 srác vagy komentelő mondta, hogy fura az álla, a többi 10 valahány, hogy szép. Egy átlagos lány és mégis szép. Nagyon de nagyon nem relatív a szépség.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__egyeb-kerdes..

2014. júl. 1. 14:41
 15/18 anonim ***** válasza:

Kifejtem a véleményemet: szerintem a szépség, vonzalom objektivizált. Azaz: természetesen némely tekintetben szubjektív, hiszen valakinek a kék szem tetszik, másoknak a kisfiús/férfias arc, stb. A kultúra, társadalmi hatások viszont ez ellen az individualizált szépségkép ellen hatnak, és egyre inkább "objektíivizálják" a szépséget; az azonban nem lesz teljesen objektív.

Meg lehet nézni, hogy más kultúrákban teljesen más számít szépnek, mint nálunk. Ezt persze megint árnyalja a globalizáció.

2014. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Azért ezt érdemes elolvasni:


[link]

2014. júl. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Shevy sohasem volt pláza gyerek, ellenben állati aranyos és szerintem jól is néz ki. Nem tudom hova lett, kicsit hiányzik.
2014. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok, hogy ezen hülyeség vitázni.


Vedd figyelembe, hogy a mai média által manipulált emberek elé ugyanolyan "szépségideált" tesznek, így az ahhoz hasonló iránt fognak vonzódni. Aztán valakinek vagy kell ez a tucat"szépség" vagy nem.


Relatívról akkor beszélünk, ha valakihez viszonyítjuk az adott személyt, azonban a szépség nem relatív, hanem teljesen szubjektív (persze ugye ezt a média befolyásolhatja, ha az adott személy vevő rá tudat alatt). Mindenki a saját nézőpontjából mondja az adott személyre, hogy szép vagy nem szép.

(Pl. Egyszer édesanyámmal "vitatkoztunk" egy címlapon szereplő nőről. Ő meg volt győződve arról, hogy különösen szép az a nő, szerintem átlagos volt)


Ha pl. egy cicababát megmutatsz két embernek. Legyen az egyik mondjuk egy 'páwa' míg a másik egy, teszemazt inkább metálosabb stílusú, akkor nagy valószínűséggel az elsőnek nagyon, a másodiknak nem igazán fog a személy imponálni.

(Itt személyes tapasztalat. Én a kettő között öltözködöm, az elsőnek - szerencsére- nem annyira, míg a második típusnak többnyire tetszeni szoktam.)

De ez lehet pl a nagy mell- kis mell, kis farok - nagy farok esete is. Mindenki valamelyiket jobban preferálja, szubjektív véleménye szerint valamelyik "jobb."


A pontozás meg eleve ostobaság, ne is vedd figyelembe az ilyeneket.

Az itt kommentelők része nagyjából hasonló stílusú, így nagyjából egyhangú válaszokra lehet számítani.

Ráadásul van, aki nem akarja leírni, hogy a személy nem tetszik neki, van, aki megnézi és nem véleményez, stb. Ezek között ugyan annyi "nem tetszik" vélemény lehet, csak nem adnak nekik hangot.

Szintén fontos, hogy az itt lévők nagy része csak be akar vágódni a kérdezőnél, az ő véleményüket szintén nem lehet mérvadónak tekinteni.


(UI: Akit linkeltél pasas, egy barátnőm tocsogna tőle. Számomra taszító)

2014. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!