Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Tényleg ennyire nagy hátrány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire nagy hátrány a férfiaknál ha egy fiatal nő tájszólással (is) beszél? Mindenképp elutasítanátok?

Figyelt kérdés

Több éve élek Budapesten, viszont mai napig szívesen használom a gyerekkori, vidéki tájszólásomat. Hivatalos ügyekben, munkahelyen, egyetemen természetesen soha, csak ha otthoni rokonokkal és barátokkal találkozok. Pár napja utazás közben telefonáltam egy ismerősömmel és két mellettem ülő (első pillantásra intelligensnek tűnő) férfi megállapította, hogy milyen "visszamaradott" vagyok és szerintük "ilyen nővel nem lehet mutatkozni mert tiszta szégyen"...


Ti mit gondoltok erről?


2015. júl. 28. 14:06
1 2
 1/13 Noren1989 ***** válasza:

Nem, nem hiszem, de írj már le egy átlag beszélgetést fonetikusan ;)

25/F

2015. júl. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MolotovPunk ***** válasza:

Volt már olyan barátnőm,aki eléggé tájszólásban beszélt és attól még szerettem őt. :)

Nálam nem hátrány az ilyen.

27/F

2015. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint vannak ilyen emberek, de vannak olyanok is, akiket egyáltalán nem zavar. Nekem aztán mindegy, ki hogy beszél, ha velem normális és kedvelem.
2015. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vannak, akik túlzásba viszik, szinte dalolva beszélnek.

Szóval maga a tájszólás nem,inkább a hansúly tud zavarni.

Biztos tudod mire gondolok.

2015. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én barátnőm is tájszólásban beszél

neki még nem mondtam de engem kifejezetten izgat

olyan romantikus tündérmese hogy a parasztlányt elcsábítja a nagyvárosi ficsúr

kicsit felsőbbrendűnek érzem magam miatta holott ő sokkal műveltebb mint én

2015. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom, én nem szeretem a tájszólást, már az "őzéstől" is a hideg futkos a hátamon.

Más kérdés, hogy én ezt nem kötöm a másik orrára, ettől még beszélek vele, nem röhögöm ki, főleg nem szólom le. Csak nem tetszik, és nem akarnék kapcsolatot így beszélő emberrel. Persze ha mondjuk megismerkednék veled a nevezzük így budapesti környezetben, ahol te is tájszólás nélkül beszélsz, akkor nem lenne vele később problémám, hogy az otthoniakkal így beszélsz, hiszen ennyi tolerancia kell legyen, hogy néha-néha "elviselem".

2015. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
az ilyen ostobák miatt, mint az a kettő a vonaton, én nem izgatnám magam. a budapestieknek is meg van az a szokásuk, hogy "a" Pisti, "a" Gizike, "a" Tomi. Személy szerint hülyét kapok tőle, annyira helytelen így beszélni szerintem, de itt ez a szokás. Nem lesz ettől se több, se kevesebb senki.
2015. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

[link]


Hát én például ezt úgy elhajtanám a rákba, hogy a lába sem érné a földet, ha kiderülne, hogy tájszólással beszél. Azér' adjon már magára valamennyire az ember, én aszondom...

2015. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hajtanád egy fenét :D
2015. júl. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es, igazad van! :) Mondjuk ez nem tájszólás, hanem még rosszabb, stilisztikailag helytelen. Amitől még hülyét kapok amikor a kerületek számát tőszámnévként mondják. Borzalmas hallani lépten-nyomon, hogy "nyolc kerületben lakom" - erre mindig visszakérdezek, hogy "tényleg? neked nyolc lakásod van?". Előfordul sajnos, hogy még engem néz hülyének, észre sem veszi a szarkazmust, eszébe sem jut, mennyire helytelenül beszél :(
2015. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!