Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek anyagias és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek anyagias és tapintatlan, vagy én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés

Nemrég randizni kezdtem egy sráccal, aki annak ellenére szeretne velem közelebbről is megismerkedni, hogy lassan négy hónapja munkanélküli vagyok (én szégyellem ezt, és eddig hátráltató tényezőnek hittem az ismerkedésnél...), és úgy tűnik, hogy őt egyáltalán nem zavarja a dolog.

Mivel van spórolt pénzem, (egyelőre) nem okoz gondot, hogy beüljünk ide-oda, illetve az utazásra költsek. Amikor először találkoztunk és meghívott egy italra, mondtam neki, hogy én ki-ki alapon gondoltam a dolgot (egyrészt, mert nem tudom, hogy lesz-e az egészből bármi is, másrészt, mert alapból olyan fajta vagyok, aki nem szeret másra "ránehezedni"), de ő mondta, hogy meghív, és legközelebb majd visszahívom. Ebben maradtunk. Meghívott, rendeltem egy olcsóbb italt, utána megköszöntem a meghívást és ennyi. Amikor viszont én következtem (egy hete kb.), ő dupla annyiért rendelt, mint én korábban, plusz meg se köszönte a meghívást a végén (nyilván mert természetesnek vette, de akkor is...), sőt még ő fényezte magát a végén, hogy milyen jó helyet talált. :O) (Jónak tényleg jó volt, csak épp nem túl olcsó.)

Sztetek jogos, hogy ez az egész rosszul esik? Tapintatlan és anyagias vagy csak szétszórt? ... Nem tudom, hogyan tudnám eldönteni, mert van sok szimpatikus tulajdonsága is (kedves - de tényleg! -, humoros, érdeklődő), ugyanakkor láttam a viselkedésében más arra utaló jelet is, hogy vmilyen szinten önző és döntő helyzetekben szereti magát előtérbe tolni. :SS



2015. szept. 24. 15:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem miért ment bele az első randi után abba, hogy te fizess...Szerintem nem,, ránehezedés" valakire az, ha meghív egy 150 Ft-os colara, én a barátaimat is nagyon szívesen meghívom néha erre-arra és nem várom el hogy ők ugyanazt megtegyék (habár így is megteszik :) ) Elég furának tűnik nekem a srác, én nem foglalkoznék vele... Egyszer előfordult velem, hogy a fiú a randin meghívott fagyizó, és a 100 Ft-os egy gombócos fagyit végül velem fizettette ki... :/
2015. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a választ :) , örülök, hogy a 10-esen kívül mindenki megértette, mi a probléma. "Duplafenekű" gondolkodás (vagy micsoda)? Én csak árnyaltan gondolkodom, és nem olyan szögletesen, mint - meglepő módon - néhány nőtársam. A problémám ott kezdődött, hogy dupla(!)annyiért rendelt, mint én, és még csak meg se köszönte a meghívást. Emiatt írtam be, de látom, sikerült a "lényeget" kiemelned.


Utolsó: értem, hogy érted, és én is épp ilyen vagyok! :) (Barátokkal például.) De ez egy új kapcsolat, és az ember sokszor hallja, hogy mennyi a pénzre hajtó, számító nő. Én nem vagyok ilyen, és ennek még a látszatát is el akarom kerülni, ezért is érzem úgy, hogy jobb már az elején tisztázni ezt, és kisebb tételek esetében sem hagyni, hogy mindig/csak ő fizessen.

Csak sajnos most egyéb megnyilvánulásaiból is egyre inkább úgy tűnik, hogy ő meg nem ilyen, ... inkább az a fajta, aki órákig sorban állna, ha osztogatnának vmit, csak hogy ingyen hozzájusson, és nem nézné, vannak-e mellette olyanok, akik pl. jobban rászorulnak. :S (Ez most egy sarkított példa, de gondolom, érthető.)

Ezen túl, tényleg kedves, és még humoros is :) , szóval hangsúlyozom, talán nem reménytelen. :) :( (Még alig ismerem.)

De köszi mindenkinek a választ!

2015. szept. 27. 13:31
 13/22 anonim ***** válasza:
48%
Valószínűleg azért nem értettem, Kérdező, mert én fillérb***snak tartom, ha megállapodom valakivel abban, hogy most te hívsz meg, legközelebb visszahívlak, ő meg duplaannyiért rendel italt, én meg ezen kezdek pörögni. Én ennél nagyvonalúbb vagyok. Ezek ilyen álproblémák, hogy ha véletlenül jól érzed magad valakivel, akkor gyorsan keresel valami f****got, amibe beleköthetsz, hogy miért nem elégíti ki mégsem teljesen az igényeidet. ÉS akkor eszedbe jut, hogy jaaaa, az ő itala kétszer olyan drága volt, mint az enyém. Akkor ne hívd meg, ha utána azt számolgatod, hogy ő mennyiért rendelt. Ennyi.
2015. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Én se értem mit kell ezen pörögni, de hasznos tudni, hogy van aki azon fog megsértődni, ha 200 Ft-tal többért rendelek mint két héttel előtte.
2015. szept. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Mondjuk talán azért, mert hónapok óta munkanélküli vagyok, és nem esik jól, hogy bár tudja ezt, de nincsen rá annyira sem tekintettel, hogy legalább NAGYJÁBÓL annyiért rendeljen, mint korábban én? (Nem tudtam nem észrevenni, bocs. Baráti kapcsolatban más lenne, mert azok másképp épülnek fel, de egyelőre kb. vad idegenek vagyunk, és ilyenkor illik azért odafigyelni a másikra ilyen téren.) Szerintem.

Mondhat bárki bármit, ez így együttesen akkor sem éppen kedves, és sztem a legtöbb nőnek nem esne jól.

2015. szept. 28. 11:14
 16/22 anonim ***** válasza:

Na pláne... Munkanélküli vagyok, mégis meghívom a másikat egy italra, majd elvárom, hogy olvasson a gondolataimban, hogy de neki mégis úriembernek illett volna lennie, és különben is, micsoda dolog ez. Azért szarta le azt, hogy te munkanélküli vagy, mert te akartad meghívjni őt. Ha nincs pénzed, ne vergődj azon, ki mit rendelt, hanem hívasd meg magad.

Ez annyira h**ep***a mentalitás, hogy már szavak sincsenek rá.

2015. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

A kérdésemben írtam, hogy munkanélküli vagyok, tehát ezen meg se kellett volna lepődnöd, ha figyelmesen olvasol és nem csak azokat a részleteket emeled ki, amikbe aztán bele tudsz kapaszkodni.

Azt se írtam, hogy nincsen pénzem. Épp ellenkezőleg, (még) van spórolt pénzem. Ha nem lenne, elvből (!) bele se mennék olyan egyoldalú "kapcsolatba", ahol csak a másik ad, én pedig tárt karokkal fogadom.


Egyébként az utolsó hozzászólásod mindent elmond rólad.

Szted egyáltalán nem gond, ha nincsen pénzem, hívassam csak meg magamat nyugodtan (újra és újra?) vkivel, akivel amúgy nem is járok és barátok se vagyunk. Viszont ha próbálok én is tenni vmit a kapcsolatba/-ért, akkor ne merjem ám észrevenni, hogy a másik sz.rik rám, mert akkor máris h.lye p.csa vagyok?

Ha mindig meghívatnám magamat, akkor miért nem lennék h.lye p.csa? Miért csak akkor vagyok az, ha én is teszek vmit, de egyben szeretném azt is, hogy tekintettel legyenek rám?

Ezen ugyebár elvitatkozhatnánk, de vmi azt súgja, nem érdemes...

2015. szept. 28. 19:14
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem emlékeztem, hogy munkanélküli vagy.


Figyelj, én értem a problémád. Nekem egyetlen dologgal van bajom: ha meghívsz valakit, akkor te nagyvonalú vagy. Ez egy ilyen közmegegyezéses dolog. HA meghívsz valakit, majd azt figyeled, ki mennyiért rendelt italt, az jaajjj... Az rettenetes dolog. Akkor inkább ne hívtad volna meg. Érted. Nem az a baj, ha meghívod (az jófejség), a gáz az, hogy utána sz***rágóskodsz. Na, ez a hü***ep**aság. Érted?

Ráadásul túl nagy jelentőséget is tulajdonítasz ennek. Nem mindenki rendelkezik annyira magas érzelmi intelligenciával. Én például nem várnám el, hogy a másik az én pénztárcámhoz igazítsa a rendelését. Ezzel csak felesleges problémákat gyártasz magadnak.

(Mondjuk azzal is, hogy egy-két hozzászólásból következtetéseket vonsz le mások jellemét illetően. Az emberek egy élet alatt se ismerik meg mások személyiségét, de neked mindent elmondott rólam az uccsó hozzászólásom. Ügyes vagy. :))

2015. szept. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Oké, én is értem, hogy te hogy te hogy érted, és más körülmények között igazat adnék neked (barátokkal, családi körben stb. engem sem érdekelne), de itt mindent egybevéve nem tetszett a dolog, mert nekem fordított esetben alap lenne, hogy csak vmi "jelképes" dolgot rendeljek, hogy mégse az üres asztalnál üljünk egymással szemben. Még úgy is, hogy tudtam, hogy ő jól keres (mert ezt nem felejtette el megemlíteni). Akkor neki pedig de pláne figyelnie kellett volna erre, mert tudja, hogy nekem spórolnom kell.


Szóval, sztem erre a helyzetre is az érvényes, hogy az ember abból indul ki, ő mit tenne, szte mi a normális, és ezt várja a másiktól is.

2015. szept. 30. 08:26
 20/22 anonim ***** válasza:

Hát... Te tudod. Szerintem feleslegesen feszülsz rajta. Együtt lenni valakivel sokkal több meló, hogy ilyen piszlicsáré dolgon problémázzon az ember, én biztos rövid úton megzakkannék magamtól, ha ilyen mellékes ügyön verném magam. (Bár az is igaz, hogy én kénytelen vagyok egy ilyen emberrel élni, és túlérzékeny vagyok az ilyen viselkedésre.)

Szerintem lazíts, nem olyan vész ez.

2015. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!