Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Étteremben fizetést hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Étteremben fizetést hogy oldjátok meg, csajok?

Figyelt kérdés

Második randink lesz, és elvisz egy puccos étterembe vacsizni. Oké ám, de hogy oldjam meg a fizetést? Mivel ő hívott meg, úgy gondolom, biztosan ő akar majd fizetni. Nálam ez a dolog mindig sok stresszel járt, sosem tudtam, hogy illene felajánlani, hogy én fizetem a részemet, főleg, ha magától értetődő, hogy a pasi akar fizetni. A pincér kihozza a számlát, ő odaadja neki a pénzt, nekem meg gáz lenne közbeszólnom, hogy várjon, a felét én fizetem. Legalább is annak érezném egy idegen előtt ezt megtárgyalni. Utána meg már még cikibb rákérdezni, mivel tartozom. Csajok, nők! Ti hogy oldjátok meg ezt? Én személy szerint jobban örülnék neki, ha magamnak fizethetnék mindent. Nem sok ilyen randim volt eddig. Az első randin csak egy italra hívott meg, és utána csak megköszöntem neki, hogy meghívott - ez így gáz?

22/L


2016. nov. 17. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha téged hív meg valaki egy általa kiválasztott étterembe, akkor neked nem kell fizetni.

Ha közösen beszélitek meg, hogy jó lenne valahova menni, és hova, akkor más a helyzet, előre megbeszélhetitek, hogy mindenki magának fizet, és vagy két számlát kértek, vagy fizetéskor összedobjátok a pénzt.


Ha ő hívott meg, ne fizess, inkább hívd vissza valahova a következő randi alkalmával.

2016. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

"Fizess, te barom"

Így oldják meg.

2016. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért is rossz, mert magától értetődő, hogy ő fizet, mivel ő hívott meg - ráadásul úgy, hogy mondta: elviszlek egy étterembe vacsizni. Én azt sem tudom, hova megyünk, de állítólag elegáns helyre. Tehát gáz úgy kijelenteni, hogy fizetem a részem, hogy mindegyikünk tudja, ő fog fizetni. Ugyanakkor az is kellemetlen, ha nem ajánlom fel, hogy fizetem a részemet. Őt egyébként nem sértem meg azzal, ha fizetni akarok?
2016. nov. 17. 10:14
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Átérzem, mert míg randiztam én is mindig rástresszeltem erre a dolgora, hogy nem lesz e kellemetlen a szitu... Néha már ott tartottam, hogy direkt kerültem bármilyen meghívást és ha volt valami én fizettem magamnak pl egy üdítőt. (persze fel sem ajánlotta a delikvens, hogy hagyd csak, majd én rendezem - 120 ft-os víz)

Aztán jött a férjem és nála valahogy kérdés sem merült fel, hogy ki fizessen.

A legelső alkalomtól kezdve leszögezte a számlarendezésnél, hogy neki megalázó, ha a nő fizet így megkér, hogy a továbbiakban tarsuk meg ezt a szokást, hogy minden esetben ő fizet.

Így onnantól akárhova mentünk (még általam választott helyre is) mindig ő fizetett a lehető legdiszkrétebb módon és soha nem éreztem azt, hogy "megszabná", "behatárolná", hogy mit rendelhetek.

Persze azért figyeltem arra, hogy ne a lehető legdrágább dolgokat válasszam ész nélkül. És még mielőtt bárki azt gondolná, hogy fejősmarha volt a férjem, és nekem ez mennyire imponált, hogy gazdag, jelezem, hogy egy szimpla biztonsági őr volt :)

2016. nov. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak nézek ki a fejemből, hogy már az alap udvariassági szabályokat is felrúgják az emberek, nehogy az legyen, hogy "lehúzós a csaj". Ennyire nem kell görcsölni!!


Kezdem a végén. Ő meghívott téged egy italra, te elfogadtad, megköszönted: tökéletes. Nem kell kínosan érezni magad.

Most ő hívott meg, meglepetés, hogy hová mentek: kb. azt se tudod, mennyi pénz legyen nálad, miből gondolod, hogy fizetni ILLIK a részedet?

Ha téged ez ennyire stresszel, akkor két lehetőség van. A kaja végén kérdezd meg, hogy mindenki rendezi-e a saját részét, vagy feleztek? Aztán ahogy elnézem, még úriember lehet a randipartnered, és el fogja utasítani, hogy te fizess, ő rendezi a számlát.

A másik lehetőség, hogy még vacsora közben te hívod meg valahová, amit ugye egyértelmű, hogy majd te fizetsz (nem kell flancolni, amit meg is tudsz engedni magadnak!), és akkor egyúttal azt is lefixáljátok, hogy lesz következő randi.


Nem kell ezt ennyire túlzásba vinni, alap illemszabály, hogy az fizet, aki meghívott. Nem csak randin, hanem úgy általában. Ha azt mondom a kolléganőmnek, hogy gyere, szünetben meghívlak egy kávéra, akkor se kezdünk egy kattogni, hogy ki mit fizet.

2016. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha ő hívott meg, akkor ő fizet. Nem kell ezt túlizgulni meg emancpunciskodni. Majd legközelebb te visszahívod egy mozira, italra, kajára, amire akarod, ha találkoztok.
2016. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem kell a pincér előtt szerencsétlenkedni.

Beszéld meg vele a vacsi közben. Ha akarod, ajánld fel neki, hogy fizeted a részed. Ha ellenkezik, akkor hagyd rá, fizessen. De ha nem akarsz belefizetni, szerintem az sem gáz. Akkor hagyd a témát. Nyilván nem fog a pincér előtt beléd kötni, hogy adj egy 500-ast...

2016. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát ez tényleg gáz, hogy ettől kell félni. Én se vagyok lehúzós, de nem fogok felezgetni folyton. Ha egy 700 körüli süti-üdítőre hív meg ...akkor arra, de legalább állja, ha már egyszer meghív, meg akr valamit.
2016. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Itt az idő POTYÁZNI! Csinálj csak barinak egy 10.000-es számlát. Ha nem tudja fizetni akkor csóró és olcsójános is, fúj, micsoda ember, nem is ember, eunuch csak.
2016. nov. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha ennyire stresszes vagy, akkor jobb megbeszélni, mielőtt bementek, és akkor már ne lesz gáz
2016. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!