Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A másik fél templomba járós,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A másik fél templomba járós, te meg ateista. Érdemes folytatni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon ismerjük még egymást. Amúgy jó fej.

De én nem akarok templomba menni! Sokat dolgozom, kevés szabad hétvégém van, nem akarom azt kötelezően misén tölteni. Vagy várni rá, míg ő onnan megérkezik. Gondolom neki is rosszul esne, hogy nem akarok részt venni egy számára fontos dologban, ami az életének fontos részét képezi. Egy darabig lehet tolerálni, na de évekig mondjuk?


Vannak olyan párok, ahol az egyik vallásos, a másik meg nem? Nektek hogy megy ez?


2017. ápr. 24. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Én vallásos vagyok, párom nem. Nincs ebből probléma, elfogadtuk a másik nézeteit. Azt meg nem tudom elhinni, hogy ne tudnál meglenni nélküle kb két órát vasárnap délelőtt, amíg ő templomban van... :D


Egyébként anyu is vallásos, apu nem, köztük sincs semmi cirkusz emiatt. Két intelligens ember elfogadja a másikat, ha ilyenről van szó.

2017. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha nem erőltetitek egymásra egymás világnézetét, akkor működhet. Ha te nem beszélsz degradálóan a vallásáról, ő pedig nem akar erőszakkal "megtéríteni" vagy rávenni a templomba járásra, akkor nem lesz belőle gond.


Viszont arra érdemes felkészülni, hogy ez vezethet konfliktusokhoz a(z) (egyelőre távoli) jövőben - pl. esküvő kérdésben csak a templomi jöhet majd szóba, a gyereknevelésben is fontos tényező lehet a vallás, stb., ezeket érdemes azért viszonylag korán tisztázni egy kapcsolatban, amikor először feljön a téma, ki hogyan képzeli a jövőjét. Személyes tapasztalatom nincs, sosem voltam együtt vallásos emberrel, de ismerek ilyen párokat, ők mindent meg tudtak beszélni és nem okoz konfliktust köztük.

2017. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
nem érdemes folytatni, alapvető eltérés van köztetek. hogyan bízhattok egymásban, számíthattok egymásra, ha nincsen közös alap?
2017. ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A templomba járás a kisebb gond. A nagyobb a világnézeti különbség. Az egy idő után teljesen összeegyeztethetetlen lesz. Az is kérdés, hogy mennyire veszi komolyan a vallását. Pl.mit gondol a házasság nélküli együttélésről? Mit gondol a védekezésről, meg egyáltalán a szexről? Tartja-e a böjtöket, kell-e ehhez alkalmazkodnod, ha főzöl neki? Ha eljuttok oda, milyen esküvőtök lesz? Ő mond le a templomi esküvőről, vagy Te térsz meg, netán végigcsinálod a keresztény műsort pusztán az ő kedvéért? Milyen szellemiségben nevelnétek a gyereketeket? Szerintem ezeket a kérdéseket érdemes átbeszélni, mielőtt jobban belebonyolódtok.
2017. ápr. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírod megvárni, amíg megérkezik? Pffff.... :D Ugye tudod, hogy egy mise/istentisztelet max egy óra? Utazással együtt ez összesen másfél-két óra. Ha kondizni járna, vagy nyelvórára, vagy megsétáltatni a csípőprotézises nagymamája kutyáját az oké, de a mise az már nem! :D A többi aggodalmadnak van alapja, de ezen jót nevettem. :D


Akkor működhet, ha nem akarjátok egymást meggyőzni és mélyen belül sem nézitek le nagyon a másikat. Plusz ha gyereket akartok, akkor valami kompromisszumos megoldásra is szükség van. Amúgy vallásos meg vallásos között ég és föld a különbség. Nem mindegy, hogy egy hardcore hitgyülis, vagy csak átlag katolikus, aki ímmel-ámmal tartja be a szabályokat. Elárulom, hogy nagy részük egyáltalán nem követi a tanításokat, simán szexelnek akárkivel, simán elválnak ha kell, max tízévente járnak gyónni stb. A nagy többségnek ez a közösséghez tartozásról szól, nem pedig a szabályok pontos betartásáról.

2017. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

A vőlegényem vallásos, én sosem voltam az. 7 éve együtt vagyunk, soha nem okozott ez problémát mert intelligens emberek vagyunk.

Nálatok viszont tuti nem működne, ha már most ezen kattogsz és kiakadsz.

2017. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Felemas iga

Komoly soha nem lesz tul nagy a kulonbseg

Hardcore ? Hivo vagy vallasos ?

Vallasos egyszeru kepmutato semmi akadaly nincs

Hivo nem fog ateistaval hazasodni tuti.

2017. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A párom nem vallásos én igen. Mikor összejöttünk még templomba is jártam minden! héten.

Olyan kapcsolatban ahol az ateista és a vallásos sem igazán erőszakos a nézeteit illetően simán működhet. Mi megbeszéltük előre még egy év után, hogy nekem fontos az egyházi esküvő, de pár évet együtt élek házasság nélkül is a párommal.

Ha gyerek lesz kiskorában vallásos nevelést kap (10-12 éves koráig), utána viszont eldöntheti, hogy szeretné-e ezt folytatni.

Őszintén szólva néha eljön velem templomba is, nem azért mert hisz benne, hanem azért mert szeretne velem lenni (én pedig én meg elmegyek olyan eseményekre, amiket én nem szeretek, mert ez pedig őt teszi boldoggá).

2017. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A templomba járás sem rosszabb, mint az ezotéria. Sőt...
2017. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Havi egy hétvégém szabad, a többi hétköznapokra esik, vagy munka szüneti napokra.
2017. ápr. 24. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!