Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » B1-es szinten tényleg nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

B1-es szinten tényleg nem érdemes ismerkedni (majd "járni") külföldiekkel (külföldön)? Valaki itt azt írta, ha nincs magas szintű kommunikáció, az a párkapcsolat végét jelentheti.

Figyelt kérdés
Azért valljuk be, még egy B1-es szintet elérni sem könnyű, de alapfokú nyelvtudással is nem érdemes kezdeményezni az ellenkező nemnél azzal a szándékkal/feltétellel, hogy a randi után egy fél évvel később már középfokra fejlesztené az illető a nyelvtudását (tehát már a kapcsolat közben)?
2017. júl. 1. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A valós életben egy B1-es szint nagyon korlátozott kommunikációra alkalmas csak. Ha jól sejtem, ez a B1 amúgy is a te becslésed, szóval nem lepődnék meg, ha ez teszteléskor A2 lenne végül.


Én magam nehezen tudok komoly párkapcsolatot elképzelni tartalmas és árnyalt beszélgetések nélkül(C1, de inkább C2), de mindenkinek mások az igényei. Lefeküdni egymással pl. A1-es szint mellett is lehet.


A fél év alatt B1-ről B2-re való fejlesztést is nagy óvatossággal kezelném. Továbbá a mindennapi életben valóban használható nyelvtudást azért C1-re szokta mérni a legtöbb nyelvvizsga, így nem tudom, ez miben segítene.


Amúgy minden azon múlik, hogy milyen vagy külsőre, mik a másik fél szellemi igényei és te mit szeretnél.

2017. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
B-1A vagy B-1B? A B-nek nagyobb lehet a felszállótömege, így az jobb
2017. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az en parom kulfoldi, beszelem is a nyelvet B2-es szintnel valamivel magasabban (tehat tevenezes, olvasas elvezetes, normal sebessegu tarsalgast tudok kovetni), de meg igy is gyakran hasznaljuk az angolt, amit nagyjabol egy szinten valahol C1 felett beszelunk, mert szamomra meg igy B2-vel sem kifejezheto minden gordulekenyen, es neha erzem is, hogyha napokig csak az o anyanyelven beszelunk, akkor hiaba van koztunk folyamatos beszelgetes, megis picit beszurkul a kommunikacio. B1-el, ami tenyleg egy alacsony, meg kisse "makogos" szint, ez csak meg rosszabb lehet. Meg sem tudnad ismerni rendesen a masikat, es utana meg honapokig varni arra, hogy egyaltalan rendesen beszelgetni tudjatok, de meg az sem tud igazan mely lenni... hat, nem hiszem hogy igy sok ertelme lehet egy kapcsolatnak. Szexkapcsolatnak talan, de komolyabbat nem tudnek elkepzelni olyannal, akivel nemhogy a humort, de meg egy osszetettebb mondatot sem tudok megosztani.
2017. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga A kosár, B nyelvvizsga B kosár....

30/f

2017. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Külföldön ragad rád a nyelv és a legtöbbet egy párkapcsolatban tudsz elsajátítani.

Én nulla nyelvtudással mentem ki, és 5 hónap után alapfokúztam (a2), rá négy hónapra középfokúztam (b2) a nyarat végig pihentem majd három hónap alatt felsőfokú. kb másfél évet voltam kint, és a nulláról oda jutottam, hogy felvettek nyelvtanári szakra. Ha kint élsz, és hajlandó vagy dolgozni a nyelvtudásért, hónapok alatt hatalmas eredményeket érhetsz el.

2017. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó egy csöppet életszerűtlen. Amolyan hiszem, ha látom történet. Persze itt mindenki azt mond magáról, amit akar. De hogy valaki miért megy el alapfokú nyelvvizsgára, az végképp rejtély számomra. Hol hasznosítható az egyáltalán?
2017. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel kint éltem és dolgoztam bébiszitterként, a nyelvsuliban úgy mehettem feljebb, ha levizsgázok. Ha tanulsz és odaszánod magad, ezt bárki eléri. Azóta is nyelvtanár vagyok, a volt párom pedig angol anyanyelvű. Semmi életszerűtlen nincs ebben, sőt.


Most épp olaszt tanulok és elhatároztam, hogy ebből is fogok alapfokút letenni. Kell a sikerélmény és a vizsga rutin, mielőtt majd a középfokúra nekiállok felkészülni. De olaszból valóban a1-a2 között vagyok még csak, mert már újra kezdtem párszor de lusta vagyok. :-)

2017. júl. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mikor a menyasszonyomat megismertem akkor alig beszeltem angolul megis 1 het utan teljesen odavoltunk egymasert.

Meg mindig van sok idegen szo meg kifejezes amit nem tudok de ez ot nem zavarta mikor igent mondott nekem :)

Hamarosan koltozok ki ugyhogy remelem jobban megindul az angolom fejlodese

2017. aug. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor mi elkezdtünk járni a barátommal 1 hónapig angolul beszéltünk, igaz én tanultam az ő nyelvét, de még a B1es szintet se értem volna el. Egy hónap után azt mondtam, hogy többet nem beszélünk angolul. Az első pár hónap kicsit nehéz volt néha, de azóta folyékonyan, szinte akcentus nélkül beszélem a nyelvét, igaz hogy nagyon jó a nyelv érzékem és amikor elkezdtem tanulni a nyelvét 3 nyelven beszéltem folyékonyan, de nem lehetetlen, csak nem mindenkinek lenne olyan egyszerű, mint nekem, de nálunk a nyelv soha se volt probléma, valahogy mindig megértettem magam vele.
2017. okt. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!