Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek van jövője olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van jövője olyan kapcsolatnak ahol a férfi diplomás a nő viszont érettségivel és szakmákkal rendelkezik csak. Kevésnek érzem magam így. Vélemény?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő. Egészségügyi végzettségem van és most kozmetikusnak tanulok, az az álmom. 23 éves vagyok a férfi diplomás többszakos tanár és 30 éves.

Valamiért azt érzem szégyenlem magam,hogy nem vagyok tanult. De nekünk nem volt pénzünk,15 éves koromtól dolgozok,hogy levegyem anyum válláról ezzel is a terhet,hogy ne tartson el.


2018. febr. 1. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kapcsolat szempontjából fontos kérdés ez. A kapcsolat nem a diplomáktól működik vagy nem működik. De ha az önbizalmad kevés és ebben éled az életed, akkor az hatással lesz a kapcsolatotokra.
2018. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van jövője, a pasiknak amúgy is mindegy mi a végzettséged csak értelmes legyél.
2018. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a végzettség teszi tönkre az ilyen kapcsolatokat, hanem a kisebbségi komplexus. Ha nem vagy képes/hajlandó az önbizalmadon dolgozni, akkor az egészet megette a fene. Rajtad áll.
2018. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, hogy ki mennyit tanult. Gyakran az egyénen kívül álló okok miatt nem mehet valaki egyetemre. Emiatt tehát ne legyen kisebbrendűségi komplexusod.
2018. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Én diplomás vagyok, a páromnak 2 szakmája van.

Semmi gondom az egésszel, a párom az első ember, akivel tényleg BÁRMIRŐL el tudok beszélgetni, az Apollo-programtól kezdve aktuálpolitikán keresztül az erszényesek életéig akármiről... nagyon intelligensnek tartom.

Szóval lényeg a lényeg, nem a papírtól lesz valaki okos, vagy jó társaság.

Ráadásul nem azért nem tanultál egyetemen, mert buta lennél hozzá. Szerintem tiszteletre méltó, hogy ilyen fiatalon dolgozni kezdtél, hogy a családodat segítsd, én egy ilyen emberre csak felnézni tudnék. Sokan ilyen körülmények mellett le se érettségiznek.

Diplomád pedig lehet bármikor, nincs korhatár, max megcsinálod valamikor levelezőn vagy estin. :)

De szerintem most sincs okod szégyenkezni. Ha a párod veled van, akkor pedig őt se zavarja a dolog, gondolom, hiszen ha zavarná, nem jött volna össze veled.

Csak ne parázd túl, mert a frusztráció, a komplexus, az önbizalomhiány bizony tényleg alááshatja a legígéretesebb kapcsolatokat is - inkább ezen dolgozz, a papírokat meg felejtsd el.

2018. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy tanult? Kisangyal, 2 szakmád lesz lassan. Igen, nem egyetemen tanultál, de tanulsz. És miért baj az, ha te ilyennel szeretnél foglalkozni?


Én pszichológiát tanulok. Nem azért, mert erre akarom verni a mellem, meg nem azért, mert így elvárhatom mástól. Hanem mert amit én szeretnék csinálni, oda nem engedneke egyetemi végzettség nélkül. Ha mással szeretnék foglalkozni, akkor az arra alkalmas képzést vagy tanfolyamot választanám. :)


Nem értem, miért hiszik az emberek magukat rossznak csak azért, mert nem diplomásak. A szakma is egy értékes papír. És a diplomától sem lesz feltétlen mindenki jó szakember... :/ Emellett pedig szabadidődben amúgy is csomó jó dologgal foglalkozhatsz, olvashatsz, tanulhatsz nyelveket, vagy amit csak szeretnél.


Szerintem van jövője. Az számomra a kérdőjelesen működő kapcsolat inkább, ahol a feleknek eltérőek az ambíciói. Én olyanba futottam bele mindig, aki lusta volt és tényleg semmit sem csinált. Pedig jaj, pénzügyes végzettségű vállalkozó. De istenem, nem bírtam elnézni, hogy egész nap otthon dülleszkedett és nem tudott a sok idejével mit kezdeni ezért rutinszerűen engem nyaggatott, ilyen "érjémárá" stílusban...


Nyugi.:)

2018. febr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya hogy jól alakuljon a kapcsolatotok. Te sem a végzettségével jöttél össze, hanem a férfival akit vonzónak találtál és ő sem ez alapján van veled. Arra koncentrálj, ami összeköt benneteket.
2018. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy jó kozmetikus lehess, jelen esetben nem szükséges a diploma. Ha amúgy véletlen olyan szakma lenne az álmod, amihez diploma kelle, akkor gondolom, amint lehetőséged lenne rá, szereznél diplomát is, de amúgy nincs értelme, főleg, hogy más irányba kötelezted el magad. Vagy van valami konkrét oka, amiért mégis kevesebbnek érzed magad? Ki szokott ez jönni valamilyen formában a kapcsolatotokban?


Nekem több diplomám van, de szerintem nagyon menő, amikor valakinek van egy szakmája, amit-szívvel lélekkel és nagy szakértelemmel csinál. A kozmetika meg ezen felül laikusként pont egy olyan kimeríthetetlen területnek tűnik, ahol mindig van mit tanulni, és folyamatosan tudod képezni magad. Arról nem is beszélve, hogy egy jó kozmetikus aranyat ér (és jól is keres), ismerőseim is úgy ajánlgatják egymásnak, ha meg vannak elégedve valakivel.

2018. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj az emberekkel, hogy sok esetben diplomában mérik a tanultságot. Nekem van diplomám, a páromnak meg érettségi+szakma (ill. mindenféle fémmegmunkálásban jártas, csak hogy értsd: ez sokkal többrétű tudás, mint egy átlagos diploma). Nekem mondjuk pont olyan a végzettségem, ami elég nagy és sokféle műveltséggel jár, mindamellett annyit tartok fontosnak az életben, hogy az ember találja ki magát, keresse meg az ahhoz szükséges képzést, és akkor rendben lesz. Hogy ehhez okj kell vagy diploma, hótmindegy.
2018. febr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!