Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ki fizet randin vacsora...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizet randin vacsora után/kávénál/mozinál stb?

Figyelt kérdés

A kérdés elég egyértemű :)

Tudom, hogy már biztos más is feltette ezt a kérdést, de új év, talán kicsit más válaszok is jönnek, de összességében kíváncsi vagyok mit gondoltok.


Előre is köszönöm!



2019. jan. 16. 13:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%
Sok mindentől függ. Amíg egyetemre jártunk addig az fizetett, akinek volt pénze.. :D Amikor már volt normális melónk akkor meg felváltva. Aki éppen úgy érezte, hogy kifizeti. Nem nagyon számolgattuk soha. Úgy nagyjából törekedtünk rá, hogy felesben menjenek a dolgok. Vagy ha valami hosszabb program volt és több helyre mentünk akkor az egyikőnk fizette mondjuk a mozit, a másik a vacsorát vagy ilyenek. Mióta együtt élünk van egy közös számlánk, randikasszának hívjuk mert kb csak arra költünk belőle. Ha elmegyünk valahova randizni akkor arról fizetjük. Mindenki dob a számlára valamennyit amikor úgy érzi.
2019. jan. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

Nem foglalkozok a pontokkal, csak ekkora bűn, hogy engem olyan férfiakkal hozott össze az ég, akik nem engedtek fizetni még felesben sem?

Én azért nem a mai 18-22 éves korosztàlyt képviselem mint làttàtok előző hozzàszólàsomban.

40,50-es férfiak körében màr nem szokàs ez a hú b+ fillérre ki kell szàmoltatni.

2019. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
63%

Aki meghívta a másikat.

Nekem legalábbis szüleim így tanították. Onnantól kezdve pedig mindegy, hogy a nagymamámat, a haveromat, vagy a páromat hívom meg vacsorázni, én fizetek. Ha pedig más hív meg, akkor készülök mindig pénzzel, mert nem tudhatom más milyen szokások szerint nevelkedett, de illendőnek tartom, hogy ha meghívott, akkor fizessen is. Aztán ha lesz következő alkalom, akkor én hívom meg.

A párommal felváltva találtunk ki programokat és felváltva fizettünk anno a randizós korszakunkban. Nekem ez a normális.

2019. jan. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Az elején a férjem fizetett többször, de akkor én még gimis voltam, ő meg dolgozott, ez picit más kategória. Ahogy nekem is lett keresetem a fősuli mellett, jobban be tudtam én is szállni nyaralásba, új bútorba és fizettem én is színházat, vacsit, fagyit, bármit. Most 10 év házasság és 3 gyerek mellett annyira egybefonódunk minden téren, h kb az fizet, aki gyorsabban nyúl a kártyája felé, vagy akinél van kp, ha a kártya nem opció. 😊
2019. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
Sose értettem ezt a felesben fizetést. Az, hogy mindenki a maga részét fizeti, nem biztos, hogy pont fele-fele, lehet, hogy én valami drágábbat rendelek, de az is lehet, hogy sokkal olcsóbbat, mint a másik. A mozijegy ára egyforma, de első pár találkozást meg nem tartom jó ötletnek moziba szervezni, utoljára iskolás koromban volt ilyen, és azokból nem is lett semmi, mert beszélgetni meg nem tudtunk, a mozi ideje pont kitöltötte a randira tervezett időt, kb. arra volt jó, hogy ne egyedül menjünk el megnézni azt a filmet, amit aktuálisan meg akartunk nézni. Van, hogy már első randi után sem lesz több.
2019. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem megbeszélés kérdése, mindenki maga döntse el, ki mikor mennyit fizessen egy kapcsolatban.

A magam részéről, ha megtehetem fizetem a része vagy meghívom a barátomat. Ha pl moziba megyünk, van hogy egyikünk a jegyet, a másikunk a kaját fizeti. Azért jólesik, ha akkor is felajánlja, hogy fizet helyettem, ha van pénzem, éttetemben pl szoktam hagyni, de más programon nem nagyon. Ha nincs pénzem, de fizezős helyre menne, akkor fizeti nekem is (ha nagy összeg, kérése ellenére visszaadom neki, ha megtehetem).

Az első két-három randin szerintem úgy illik, hogy a pasi fizessen (nyilván em méregdrága helyen,de egy kávézó nem akkora összeg), de ha nem így történik, nálam az sem nagy dolog, felkészülök arra, hogy legalább a részem fizetnem kelljen.

2019. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Az ember gyanútlanul beikszeli, hogy BME, aztán ilyen hülye kérdések jönnek fel.

De a "Corvinus, SOTE, ELTE, PPKE, BME" keresőszó-sor alapján csak be kell látnom, hogy létezik nagyképűség. Miközben a normális viselkedés szerintem diplomafüggetlen.


Azért ez számomra nagy meglepetés, hogy

2019. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Első randin szeretem ha a férfi fizet. Felajánlom, hogy állom a részem, de jólesik ha nem engedi. Ennyiben "maradi" vagyok.

Általában nem szokták akarni, hogy fizessek de kapcsolatban szeretem közel egyenlően tartani a költségeket.

2019. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Felnőtt kapcsolatban(!) nincs olyan, hogy tiéd meg enyém, miénk van.

Legalàbbis 30 fölött.

2019. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19

Egyetértek, de azért attól, hogy valakivel elmegyek meginni egy kávét, még nem leszünk kapcsolatban. :)

2019. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!