Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lányok, számotokra riasztó,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, számotokra riasztó, ha egy férfi nagyon nyers, szókimondó?

Figyelt kérdés

Ilyen a természetem, nincs bennem megfelelési kényszer, magamat adom és kész. Nem játszom szerepeket, őszintén vállalom a véleményem. A gond akkor van, ha ezt olyan stílusban teszem, ami már bántó, de erre figyelni szoktam, mert senkit se akarok direktbe megbántani.

Ami még probléma lehet, h néha meggondolatlanul kimondok olyan dolgokat, amit nem kéne. Megszoktam, hogy őszinte vagyok és nekem fura az, hogy a többség nem azt mondja mások előtt, amit gondol.


2019. máj. 4. 06:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
33%
Nyers stílus != magamat adom
2019. máj. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
Micsoda kiváltság, azta. Az ember alpvetö természete a nyers stīlus, de felnöttkorra megtanulja magát moderálni, ez a fejlödés lényege és hogy hozod azt a bizonyos 7 évet otthonról, amit olyan gyakran emlegetnek.
2019. máj. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
60%

Nekem inkább előny, én is ilyen vagyok. A párom is ilyen, szóval kettőnk között ez meg inkább előny, de az exem nagyon nem ilyen volt és ott "viselkednem" kellett. A legtöbb ember nem szereti hallani az igazságot, úgyhogy ez nem egy népszerű tulajdonsag. Pl. van egy ismerős, aki hazug és álszent, én simán képes lennék ezt igy megmondani neki (nem mondtam!), de nyilván az bunkóság pedig igaz :-D Ő meg úgy gondolja, hogy ezt"szépen" is lehet mondani asszertív kommunikáció formájában (1000 szóval körbeírni ami 2szó lenne hát ez nem megy nekem sajnos mert minek...).

Erre mondta vki, hogy miert kell körülírni hogy " a szar büdös"... :-)

2019. máj. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
7%
A nők nem tolerálják az őszinteséget. Csak a jót szeretik hallani.
2019. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért a bunkóság és az őszinteség nem ugyanaz. Lehet úgy is őszintének lenni, hogy nem tiporsz bele a másik lelkivilágába. Azt pedig nem tartom érdemnek, ha valaki őszinte szókimondás címén mindent eszetlenül kimond, amire gondol (márpedig, eddigi tapasztalataim alapján, az ilyen emberek mindig nagyon büszkék erre, mert ők "hűdeőszintelények"...).
2019. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%

Úgy is lehet valaki őszinte és szókimondó, hogy közben nem kőbunkó a másikkal.


Én inkább ezt preferálom.

2019. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Édeske, nem az a baj, ha szókimondó vagy, hanem az, hogy mit gondolsz. Tehát ha pl. negatív véleménnyel vagy a nőről, akivel épp randizol, akkor érthető módon nem tűri és nem fogja érteni, hogy miért is randizol vele, ha közben így vélekedsz róla. Aki nyalizik is, de a háttérben kibeszéli a nőt és csúnya dolgokat mond róla, amit a valóságban gondol, az is ugyanúgy zavaró. Hiába teszi a szépet a nő előtt. Te abban különbözöl, hogy őszinte vagy, de ha nem érthető, hogy miért hívtál randizni nőt, akit föltétlenül megakarsz bántani....
2019. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocs Kérdező, hogy férfiként válaszolok, de ez talán érdekes lehet.

Attól függ, hogy a másik fél mennyire érzékeny, mennyire sértődékeny. A volt párom nagyon az volt. Ha főzött, akkor elvárta, hogy pozitív elismerést kapjon. (Ez mondjuk érthető.) De én sem tudok hazudni, az arcomra volt írva, hogy nem ízlik, de volt olyan, hogy nem kívántam amit főzött. Ez tudom, hogy megalázó. Az ilyen szitukra eléggé kell vigyázni, mert a másik rászánja az idejét, vagy próbál nőies lenni, és közönyt, vagy undort kap viszonzásul. De el lehet mondani, hogy az illető férfi őszinte volt... Nem volt bunkó. :P Viszont meg se kell szólaljon, rá van írva, hogy nem jött be a dolog. Szóval erre mondják, hogy: pech.


Sok ilyen helyzet van. Jó kommunkációval ezeket át lehet lépni. Ha kritikus vagy, és őszinte az lehet jó is, mert a nő nem mindig veszi jól, ha egy férfi elfogult vele. Ha őszintén örül, az neki sokkal meggyőzőbb, hitelesebb. Pl. az említett esetben főz neki, és nem kell bizonygatni, hogy finom volt, hanem a férfi repetázik belőle. Ez hitelesebb, mintha csak mondta volna.


Szóval én annyit látok ebből - de nyilván a nők véleménye itt a mérvadó - hogy jó dolog az őszinteség, de a nyers stílus már nem annyira. Másrészt nőben van olyan, aki nyers, de baromian sértődékeny. Van is ilyen kolléganőm. Az, hogy a nő odavet megjegyzéseket, nyers, őszinte, még nem jelenti, hogy bírja is, ha vele ilyen valaki.

2019. máj. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem Puzsérnak azért elég jól megy a csajozás. :D
2019. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Valaki nagyon jól megfogalmazta itt: nem az a baj, hogy őszinte vagy, hanem 1. ha nyers, bunkó 2. és ugye az, hogy mi a véleményed.

Vannak ugyanis emberek akik minden helyzetben és emberben meglátják a hibát, amit vélemény formájában ki is fejtenek. Akár nyersen teszik akár finoman, ez elég idegesítő és negatív tud lenni. A pozitív véleményedet is ugyanolyan gyakran kifejezed a híres, nyers őszinteségeddel?


Én például túlsúlyos vagyok. (kb +15 kb) Ha valaki ismerkedik velem és azt mondja, hogy neki bejönnek az ilyen tömör csajok, és ezt szexinek találja, azzal gyakorlatilag kimondta, hogy tömörnek tart, viszont bejövős vagyok neki. (mármint persze azért látnom kell, hogy ez igaz is, az ember azért érzi, ha valakinek nem igazán jön be)

Ha viszont kerek-perec közli velem hogy túlsúlyosnak tart, ennek ellenére folytatná velem az ismerkedést: megköszönöm, de én nem folytatnám vele. Nem azért, mert őszinte volt és kimondta, amit gondolt, hanem mert ha így ahogy vagyok nem tetszem neki igazán akkor ne akarja velem folytatni az ismerkedést. Tehát nem az őszinteséget nem bírjuk, hanem a "lelketlenséget." Vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak. Ezt a fajta, mindegy, csak nő legyen, elég szép vagy, nem vagy az esetem de nem bánom stb. Én nem tudok olyannal kapcsolatban lenni, akitől nem áll el a lélegzetem.

2019. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!