Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan mondjam el neki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el neki, hogy talán jobb lenne külön?

Figyelt kérdés
Hónapok, talán már évek óta érzem, hogy valami nem jó így, ahogy most van. 16 éve vagyunk együtt, életünk majdnem felét együtt töltöttük, de időközben sokat változtunk mindketten. Ritkán volt olyan a 16 év alatt, hogy mindketten ugyanazt akartuk volna a kapcsolatunktól, valahogy nem mindig tartottunk "ugyanott", pl. a gyerek kérdésnél, vagy ő akarta, vagy én, amikor mindketten akartuk, akkor pedig vetélés lett a vége. Kétszer. Jól megvagyunk alaphangon, de be kell látni, hogy nem visszük egymást előre, ugyanabban a langyos vízben dagonyázunk évek óta, és míg szerinte ebből egy gyerek kisegítene minket, addig én azt gondolom, hogy nem segítene, sőt, nem is akarom már igazán, bőven elég volt lelkileg feldolgozni két vetélést, nem akarom még egyszer átélni. Egyre biztosabb vagyok abban, hogy el kellene őt engednem, 39 évesek vagyunk, még nem idősek, még van esély újrakezdeni az életünket, neki lenne még esélye családra, kertes házra, amit annyira szeretne, de én már nem akarom és nem is tudom ezt megadni neki. 16 év után Ti hogyan kezdeményeznétek egy ilyen beszélgetést? És egyáltalán, hogyan lehet új életet kezdeni, hogyan lehet lezárni ennyi évet, ennyi közös emléket? Nem akarom megbánni a döntésemet, de abban is biztos vagyok, hogy 2-3-5-10 év múlva nem szeretnék ugyanebben a langyos vízben üldögélni, ennél mindketten többet érdemlünk. Legalábbis ő biztosan.
2019. júl. 29. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vetélés miatti depresszió beszél belőled. Én is érzek néha így. De lehet örökbe fogadni is. Ha tartottok is is szünetet, csak rövidet, biztosan be fogod látni, hogy szereted Te őt és ő is Téged.
2019. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már nem érzem a késztetést az anyaságra, ahogy repültek el mellettem az évek, egyre kevésbé éreztem... úgy érzem nem nekem való, már nincs türelmem :( Szeretem őt persze, nyilván már nem szerelem, de mint embert szeretem és tisztelem. De attól félek ez nem lesz elég ahhoz, hogy boldoggá tegyük egymást.
2019. júl. 29. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vetélések nem véletlenül történnek, fogd fel őket úgy, hogy nem véletlen, hogy nem született közös gyereketek.
2019. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez már nekem is eszembe jutott. Szerinte ez hülyeség...
2019. júl. 29. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szereted, nagyon egyszerűen mondd el neki, hogy válni szeretnél.

Vagy amit még meg lehetne próbálni, hogy újraélesztitek a kapcsolatot-ha még lehet. Légy vele őszinte, mondd el neki így, ahogy itt leírtad, hogy a kapcsolatotok megrekedt és neked ez így nem jó. És hogy nem akarsz már gyereket. Ha ő szeret még és ragaszkodik hozzád, akkor legyetek együtt többet, randizzatok, fedezzétek fel egymást újra.

Ha ez nem opció, vagy nem partner benne, akkor minél előbb legyen vége. Egyidősek vagyunk, tudom, hogy nincs vesztegetni való időd.

Én adnék egy esélyt a házasságnak, de mondjuk pár hónapot, nem éveket.

2019. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!