Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után maradnátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után maradnátok a városban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 eves vagyok, utolso évem van az egyetemen (mostani felev, tavaszi felev, utana gyakorlati felev amit mar barhol csinalhatok). A barátommal 3 éve vagyok együtt, 1 eve elunk egyut, a kapcsolat elott is évekig baratok voltunk mar. En vele képzeltem el az eletem, nagyon szerelmes voltam, nagyon szeretem. Neki is en voltam a legkomolyabb kapcsolata eddig. Sajnos olyan problemaink merultek fel, hogy bar hiaba akatjuk, keptelenek vagyunk megoldani oket, naprol napra csak oljuk egymast. Egy eve lakunk egyutt albiban, az o szulovarosaban. Innen en az egyetemre 5 órás utazassal jutok el, heti ket napon vannak oraim csak, úgyhogy heti ketszer buszozok oda-vissza cirka 20 órát egy héten :D Ugy erzem rosszul valasztottam egyetemet, mert azt a varost nem szeretem, rosszul vagyok mindig mikor el kell utaznom oda. Ahol most lakunk, imadom a varost, szerintem a legcsodalatosabb varos itthon, jól erzem magam, otthonomnak érzem, elso perctol tetszett mikor először itt jártam. Mivel utolso éves vagyok az egyetemen, ismernek a tanarok, van szakdolgozati konzulensem már, ismerem a szaktarsakat stb, nem szeretnek atjelentkezni mar erre a kis idore ebbe a városba, ahol most lakunk. Illetve az itteni egyetemen nem is olyan színvonalas az a kar, ahol en tanulok ott pedig orszagos toplistakban elol van elegge. Viszont abba a varosba se szeretnek elkoltozni erre a kis időre sem, ahol a sulim van, mert egyszerűen depresszióssa tesz, es borzasztóan erzem magam, nem tudom megmagyarazni hogy miert. A suli jo, de onnan kitenni a labam nem szeretem. Az en szulovarosom az egyetemtol 1 orara van kb, ott szeretek lenni, jo a kapcsolatom a anyuval es a parjaval, de megsem szeretnék hazakoltozni, mert azt afféle bukaskent elnem meg, hogy most dolgozom, elkoltoztem, csinalom a sulit es mindenféle otthoni tamogatas nelkul fenntartom magam, es ezutan nem szeretnék hazakoltozni. Ti mit tennétek? Teljes ostobaság lenne a varosban amit szeretek keresni egy onallo alberletet, es innen ingazni ilyen sokat az iskolaba? Csak azert mert ebben a varosban erzem jol magam? Sajnos kénytelen vagyok nappalin maradni, mert arvaellatast is kapok, ami nagyon sokat segit abban, hogy nem kell anyukamtol penzt kérnem. Januarig kellene dulore jutnom a dologban, ezt beszeltem meg baratommal, hogy mondhat ra nemet, de ez nagy segitseg lenne nekem, ha addig még tudnánk együtt elni, vegeznek ezzel a felevemmel is, es mar csak a tavaszi lesz kerdeses. De addig is dolgozom, hogy legyen elég penzem teljesen egyedul is kivenni valamit es azt fenntartani. Mondta, hogy természetesen nincs ennek akadalya, úgyhogy ez most a jelenlegi helyzet. Én semmiképp sem szeretnem kihasználni őt, bar nyilván neki is jobb addig, hogy kozosen fizetünk, de tisztában vagyok vele, hogy ez fenntarthato allapot sokáig.

Ami még elgondolkodtat, hogy az én barataim otthon vannak az en szulovarosomban, vagy Pestre mentek tanulni/dolgozni. Az egyetemi varosomhoz semmi nem köt ilyen teren, ott csak haverjaim vannak. A varosban ahol most lakom baratommal, vannak barataim, de mind a baratomon keresztul. Szoval itt az o csaladja es az o barati tarsasaga az ismeretségi korom is, akikkel valoszinu nem fogunk hirteoen rosszban lenni, csak már nem lesz ilyen közeli a kapcsolat. Szóval felek, hogy itt utana esetleg magányos leszek.

Köszi ha valaki vegigolvassa es elmondja a véleményét :)


2019. okt. 21. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem köt oda semmi, akkor minek? Talán csak egykis idő, hogy az új városba beleszeress. Ha gyűjtöd az adott hely pozitív emlékeit, akkor megszépül. Egyenlőre csak azért tűnik rossznak az egyetemváros, mert oda csak tanulni jársz és ez is egyfajta munka. Győrt én is ezért nem szeretem, mert csak dolgozni járok be. Ezért magát a várost utálom. Ha győr akkor csak munka. Semmi egyéb plusz emlékem nincs róla. Ja meg vásárlás ennyi... Ha ott élsz talán megváltozik a véleményed.
2019. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben visszamennék anyukádhoz. Jó a viszony, vannak barátaid, töredéke az ingázás, és jól is érzed magad ott. Egyedül a büszkeségedet kell kicsit lenyelned, de egyébként is idióta berögződés az, ami miatt ettől tartasz. De akár ott is ki tudsz venni egy albérletet, vagy szobát, nem lenne kötelező anyukádhoz költöznöd, ha nem akarsz.
2019. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én visszamennék a szülővárosomba.
2019. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szülővárosra szavazok. A pároddal való együttélést nem húznám a helyedben, ezen nekem már volt szerencsém átmenni, és annál rosszabb volt minden... a végére annyira kifordultunk már magunkból mindketten a sok balhé miatt, hogy borzalmas volt az együttélés, ugyanakkor az elválás is nagyon fájt. Mintha egy hosszú jól odatapadt ragasztócsíkot akarnál letépni magadról. Szóval onnan szerintem mihamarabb költözz. Ideiglenesen a szülővárosodba, aztán ha letudtad az egyetemet, akkor át tudod gondolni, hogy merre vigyen tovább az utad. Akkorra már ki fog az is kristályosodni, hogy pl a jelenlegi város tényleg annyit hozzátett-e az életedhez, vágyódsz-e még oda, vaaagy esetleg idő közben jobban megszeretted az egyetemvárosod is... ki tudja mit hoz a jövő.

De szerintem most az a legfontosabb, hogy lélekben rendben legyél, le tudd zárni a kapcsolatod, és befejezni az egyetemet. A heti 20 órás ingázás nélkül egyszerűbb lesz :) Utána pedig tiszta lappal tudsz kezdeni.

2019. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Visszamennék a szülői házba. Ne bukásként, hanem új kezdetként tekints rá. Reset gomb, egy új, jobb fejezet kezdete. Ez a 20 óra utazás baromi drága és megterhelő, inkább gyűjtsd a pénzed, hogy majd suli után tovább tudj állni.
2019. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is az azt tanácsolom, hogy anyukádékhoz menj addig vissza, ha nem zavarod őket, és beleegyeznek. Szerintem ebben semmi kudarc nincs. Ez egy ideiglenes állapot lesz, az élet úgy hozta, hogy valószínűleg a legjobb megoldásnak ez ígérkezik, így nyugodtan megteheted. Attól, hogy már van komoly párkapcsolatod és egyszer már elköltöztél a szülői háztól, miért ne térhetnél vissza? Az anyudékkal jó a kapcsolatod, így lehet ő még extra örülne is neki. Egyetemista és felnőtt ide vagy oda, te mindig a lánya, a gyermeke maradsz. Ha pedig úgy érzed, hogy anyagilag ez megterhelést jelentene anyudéknak, szállj be havonta x összeggel.
2019. okt. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :)
2019. okt. 27. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!