Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Bűntudatom van, mert szakított...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bűntudatom van, mert szakítottam azzal aki nagyon szeret, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szakítottam a barátommal 9 hónap után,mert a kapcsolat alatt úgy éreztem nagyon ellustult és hogy nem illünk össze. Igénytelen volt magára,nem foglalkozott kb semmivel,amikor jelen voltam akkor is inkább telefonozott. A jövőképe is bizonytalan volt...


Ez volt a negatív része,ugyanakkor tényleg nagyon figyelmes volt a legtöbbször és a szemében nagyon is láttam,hogy szerelmes belém- azt is tudtam,hogy soha nem hagyna el,hű lenne hozzám a végletekig és nagyon gyengéd volt hozzám mindig.

De szakítottam vele a negatív dolgok miatt plusz azért,mert valaki a képbe került aki sokkal jobban akart engem és teljesen más volt.Úfy éreztem tisztességesnek,ha lezárom ezt. De amint meg tudta és ennek már 1 hónapja,hogy dobni akarom azóta is törtelenül folyton kifejezi szerelmét. Majd belehalok a fájdalomba amit érzek,hogy fájdalmat okozok neki. Hogy elutasítottam valakit aki szerelmes belém. Hogy milyen ember vagyok,hogy lecsérlem őt. Hogy bántahatok egy ilyen tiszta lelkű embert mint ő? Úgy érzem önostorozásba és kicsit önsors rontásba kezdtem a bűntudatom miatt,depressziós vagyok kissé és az új kapcsoaltban sem tudok 100% jelen lenni . Azt gonodlom biztos visszakpom az élettől amit tettem,hogy elhagytam őt. Folyton mondja,hogy mennyire rosszul van a szakítás óta,nem eszik szinte semmit és túlhajszolja magát. Azt érezteti,hogy senki nem fog úgy szeretni mint ő ..és tényleg nem érdemli meg ezt a fájdalmat amit okzotam..


2020. márc. 3. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván próbálkozik vele, hogy visszaszerezzen akár úgy, hogy bűntudatot próbál kelteni benned és koránt sem szép dolog csak úgy lecserélni a másikat, mert éppen jött jobb, viszont helyesen tetted, hogy lezártad, mivel te szerintem nem szeretted és nem is voltál szerelmes, ha csak úgy "lecserélted" mert jött jobb. Tehát valahol helyes amit tettél mert amúgy sem lett volna hosszú életű a dolog, ha ezt meglépted. Kár lett volna tovább rabolni egymás idejét. Egy szeretett teljes kapcsolatban nem cseréljük le a másikat.
2020. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Én szemszögemből pofon egyszerű a válasz, de a megvalósítása kizárólag rajtad múlik.

Szeretitek egymást, de Neked nem tetszik, hogy amikor együtt vagytok, akkor telefonozgat, igénytelen magára stb. Beszéljétek meg a dolgot nyugodt légkörben. Ha felemelitek a hangotokat, akkor biztosan vége a kapcsolatnak. Tedd szóvá, ami nem tetszik benne. Ahogy leírtad őt, nekem sem tetszene a viselkedése. Ha látod, hogy van esély a TARTÓS megváltozására és megbízol benne, akkor kezdjétek újra, de az új fiúval szakítanod kellene.

Ffi

2020. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól cselekedtél, mivel amikor érezted, hogy valami nem kerek, akkor lezártad. Az exed manipulál érzelmileg, úgy látom. Amúgy felnőtt ember, változni már nem fog. Javaslom, inkább a jelenre koncentrálj!
2020. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk húzt egy határt és ne kommunikálj vele. Akkor első körben te se kell hallgasd a könyörgését és ő is megkezdheti az elfogadást, feldolgozást. Azzal, hogy hallgatod, élteted benne a hitet, hogy van esélye

Ha valami miatt lelkiismeretfurdalásos legyen, akkor ez.

2020. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
De jó hogy nekem nemjopasikent nincs ilyen szerelmi életem, nem kell kidobnom a csajokat.
2020. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tiszta lelkű emberekről előbb-utóbb kiderül, hogy nem is olyan tisztalelkűek. Ha meg van melletted 2 nem tisztalelkű ember, akkor nem jobb inkább azzal lenni, akibe szerelmes vagy? Főleg ha az az illető is így érzi?

Figyelj, te már nem vagy szerelmes a volt barátodba. Ő mit érez, nem tudom, de volt olyan párom, aki soha nem volt igazán szerelmes belém, nem is voltam az ideálja külsőre, de amikor beleszerettem másba, azt az agonizálós udvarlóhadjáratot, amibe belekezdett...Ha nem ismertem volna már 10 éve, komolyan bedőlök neki.


A másik: nem leszel boldog, ha úgy választasz társat, hogy jaj, hát olyan jó ember és igaz, hogy nem vagyok szerelmes belé, de annyira szeret engem és annyira kedves fiú. Én így jöttem össze vénlányként az első párommal (25 voltam, amikor beletörődtem, hogy a kölcsönös szerelem nekem sose fog összejönni). 2 év alatt szerintem 1200-szor elmondtam magamnak, hogy nem baj, hogy nem vagyok szerelmes, de olyan jó ember és úgy szeret engem. Gyönyörűen énekelt és zongorázott, emlékszem egy estére, amikor egy művelődési házban próbált és csak nekem énekelt szerelmes dalokat és nézett rám és ragyogott a szeme, én meg közben egy 19 éves kori szerelmemre gondoltam, aki feleségül vett valaki mást. De hát olyan boldoggá tette, hogy vagyok neki, én meg szeretek örömet okozni, ezért belementem a kapcsolatba. utólag visszagondolva, borzalmasan sok energiámat felemésztette, hogy boldog próbáljak lenni mellette. Nem kívántam, taszított szexuálisan, ezért elég hamar nullára redukáltam az együttléteink számát. Végül 2 év után megismertem egy másik arcát is, amikor apám elköltözött és kettesben maradtunk a házban. Majdnem megölt az első vitánál. Amikor már nem volt körülöttem senki más, aki megvédhetne, előjött az agresszív oldala és többé nem tudtam magam azzal vígasztalni, hogy igaz, hogy nem vagyok szerelmes, de legalább egy jó ember a társam. Hozta amit kapott otthonról gyerekkorában és életveszélyben voltam mellette.


Aztán szerelmes lettem valakibe és olyan szempontból volt könnyű nekem váltani, hogy akkor már a régivel csak érdekkapcsolatban voltunk és 2 éve egymáshoz se értünk. Én csak nyerhettem a váltáson.

Egész más volt szerelemből a szex, az együttélés, minden. Pedig ugyanolyan elviselhetetlen hülyeségei voltak, de más téren, ő legalább fizikailag sose volt veszélyes. De képes volt a konfliktusokat struccpolitikával kezelni, emiatt pl. összeköltözés után egy évig levegőnek nézett a saját házamban. Szóval ő se volt egy könnyű eset, de őt szerettem, mellette nem emésztette fel az energiámat a mindennapos színészkedés. Mert nem tudtam nem szeretni.

Azt a másikat úgy tudtam szeretni, ha minden nap elmantráztam, hogy de olyan jó ember.

Annak a jó embernek elvettem 4 évet a fiatalságából és amikor szerelmes lettem, azonnal leléptem mellőle. Eltelt 17 év és azóta sincs senkije. Nem csak azért, mert szeretett, hanem mert anyagilag nagyon lent van és depressziós beteg. Csak azért nem iszik, mert alkoholfóbiája van az alkoholista szülei miatt.


Van, amikor az a becsületes lépés, ha elengedem azt, aki már nincs a szívemben.

2020. márc. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki is a problémát,hogy miért szakítok és valóban gyökeresen megváltozott ezekben a dolgokban. De akkor is bennem van,hogy tudom milyenek vele a hétköznapok és baromira unalmasak,alig beszél hozzám,természetes hogy vagyok (lehet már nem venné annak ezek után egy darabig).

Nem féltem őt biztosan fog találni valakit hiszen nagyon helyes férfi és a szakítás óta rengeteg téren pozitív változáson ment keresztül így nem gondolom,hogy egyedül fog maradni sokáig.


Ő kérte mindig a találkozásokat szakítást követően és ezek viselnek meg iszonyatosan,én mindig elmondom,hogy igen vége és aztán az egész sírásban végződik és lelkizésben. Meghasad a szívem amikor meséli,hogy miket él át vagy mennyire halálosan szerelmes belém.


6, az exemnek is hasonló apja volt.Elég csendes férfi lett belőle és ezen már agyaltam mi lenne,ha kieresztené a gőzt? alapvetően nagyon jámbor,de végig azt éreztem,hogy nem mutatja meg az igazi énjét. Egyetlen egyszer szállt velem vitába és akkor elég makacs módon védte az igazát kicsit gyerekesnek tűnt. és sok területen az életben az volt,gyerekes. Emiatt írtama bizonytlaan jövőképet,minden pénzét elszórja,de úgy hogy mondjuk én abból semmit nem látok,tehát magára költi eljár haverokkal drága helyekre kajálni,utazni,kocsmázni stb..mindegy.

Lehet tényleg nem annyira tisztalelkű ,mert bár mindig mondja,hogy szenved és mennyire szerlmes belém közben bevallotta,hogy egy gyönyörű nőt elhívott randizni szakítás után rögtön, aki visszautasította. Vagyis ő úgy mondja nem randizni hívta,csak barátkozni...

2020. márc. 4. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!