Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem merek szakitani a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem merek szakitani a párommal. Ti voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel/menyasszonyommal 7 éve vagyunk együtt, együtt élünk legalább 5 éve. A kapcsolatunk boldog, kiegyensúlyozott, külsőleg semmi probléma nem látszik. Viszont én mégis úgy érzem, hogy nem tudok vele lenni, egyedül szeretnék, a saját lábamon és azt szeretném, hogy csak magam dönthessek az életemről. Nagyon sokat köszönhetek neki, a szülei házában élünk ketten jelenleg, amit bár én ujitottam fel, mégis sokkal jobb mint egy albérlet. Előtte amíg egyetemista voltam náluk tudtam lakni nagyon olcsón és végig támogató volt velem.


Viszont érzem, hogy a személyisége nagyon atragadt rám. Ő elképesztően pesszimista és introvertált, barátai szinte nincsenek, otthon van egész nap a kutyánkal, amivel nekem nincs semmi bajom, viszont érződik hogy az egyedüllét kikesziti, viszont dolgozni nem akar, mert nagyon előítéletes és nem szereti a többi emberrel való kapcsolatot.


Félek, hogy ha ott hagynám akkor az utolsó csepp lenne neki a pohárban. Nem akarom magára hagyni, közben érzem, hogy vele sem tudok lenni. Rá kellett jönnöm, hogy nagyon mások vagyunk, főleg az élethez és más emberekben való hozzáállásunkban. Ő mindig is el akart vonulni én pedig fordítva és már nem tudok vele lenni.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tudtok tanácsolni?


24f



2020. márc. 13. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem szimpatikus ő amúgy, leszámítva, hogy honnan van pénze ha nem dolgozik? Otthonról teszi, vagy ilyesmi?


De amúgy ha nem bírod és az lelki vagy fizikai egészségedre károsnak érzed a viselkedését... Akkor szakítsd, mert jobb nem lesz. Pesszimistához egy másik pesszimista való.

2020. márc. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Benned van élet,benne nincs. Neked van jövőképed,Ő meg elvan a világában.
2020. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

#2


Vagy ő megmarad a felszínes dolgok világában, a barátnője pedig elmélyül a dolgokban, ezért tűnik annak aminek. Merhá' az nem jóú!

2020. márc. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

2# vagyok

Igen 3# ebben is van valami

2020. márc. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Vicces ahogy próbálsz úgy tenni #1 hogy ez teljesen normális de nem az, te meg főleg nem vagy az. Tégy egy szívességet, maradj is a szobádban.
2020. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1 én dolgozom, innen van pénzünk


Köszönöm az eddigi válaszokat. Jelenleg nagyon rosszul érzem magam emiatt, de közben ott van bennem, hogy hét évet adtam, hogy változzon a helyzet. Minden beszélgetésnek az a vége, hogy keressek mást akivel jobb lesz nekem. Érzem rajta hogy gyűlöli magát, de nem tudok mit tenni. Kicsit molett alkat és ezt is gyűlöli magában. Majd az érettségi után, majd az OKJ után, majd most hogy otthon lesz, majd most hogy vettünk úszó felszerelést, de soha semmi változás nincs, viszont a szexuális és közösségi életünkre teljesen rányomja a pecsétet az önbizalom hiánya. Próbáltam arra buzdítani, hogy próbáljon meg pszichológussal beszélni, de semmi eredménye nincs az erőfeszítéseimnek. És kezdem úgy érezni hogy betelik a pohár nálam. De nem merem elhagyni, mert nem tudom mi lenne vele utána.

2020. márc. 13. 21:39
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

#6


Így viszont más a dolog. Csak simán kihasznál, te dolgozol ő meg lazul. Mondjuk jól teszi, amíg ilyen balek vagy :)

2020. márc. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Ugyanez volt velem, nem akartam elhagyni négy év után, féltem, mi lesz vele. Mellettem alakult át teljesen mássá, mint aki volt. Szép emlékeink is voltak, de a végén már alig törődött velem, őrlödtem pár hónapig, aztán szakítottam. Nekem szerintem jobban fájt, mint neki. De őt is megviselte, látni azt, ahogyan viszi el a cuccait szörnyű volt.


Én is bőgtem hetekig, mert tényleg sosem akartam bántani, de azt mondom, hogy a saját boldogságod tartsd első helyen. Majd az idő megoldja, megtalálja majd azt, aki olyan, mint Ő.

Te is megtalálod majd, azt akivel boldog leszel.


Minél előbb tedd meg ezt a lépést szerintem, ne várj vele. Fel a fejjel. :)


23/L

2020. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első dolog, hogy sajnálatból ne maradj mellette. Ebben hallgass az első megérzésedre.


Viszont, nem vagyok biztos benne, hogy ez a helyzet menthetetlen. Két kardinális dolog van: te akarsz nagyobb függetlenséget, ő erősen introvertált.

Az első dolgod az legyen, hogy kiköltözöl az anyósjelölt házából. Megmondod, hogy hálás vagy amiért az egyetem alatt itt lehettél, de most, hogy dolgozol, saját lakást szeretnél.

A barátnődet nem kell rögtön magaddal vinni. Ő lakhat otthon ha úgy neki kényelmesebb. Ha jön, ha nem, nagyobb szabadságod lesz.


A másik, hogy az introvertált személyiségén dolgozni kéne. Ajánlom, hogy keressetek olyan hobbit, ami mindkettőtöknek tetszik és sok ember közé kerültök általa.

2020. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy el akar vonulni. Pl ha valakinek nincs más lehetősége, csak hívő közösségekhez tud csatlakozni, de ő nem tudja elhinni amit ők, akkor bármennyire szeretné de hozzájuk nem tud csatlakozni. Aztán más társaságokhoz meg tud csatlakozni. Lehet hogy a te társaságoddal vagy akiket/amiket te javasolsz neki,velük nem tud jópofizni, és úgy tenni mintha hasonló lenne hozzájuk, ezért épp te vagy rá rossz hatással. Ezért ha szakítotok, simán lehet hogy társasági ember lesz amikor már ő is szabadon dönthet és nem befolyásolod hogy kikkel KELLENE jóban lennie.
2020. márc. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!