Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tegyek, ha lehetetlen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha lehetetlen elhagyni azt, akivel jelenleg együtt vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy kapcsolatom, amelyből szerettem volna kilépni. Azonban én is sokat hibáztam és ő is. Az egész huzavonának az lett a vége, hogy érzelmileg zsarolt és fenyegetett. Nagyon jól ismer és mivel kapcsolat volt ezért elég sok dolgot tud rólam amivel árthat nekem. Megkértem hogy ne tegyen olyasmit amivel árt, és csak annyit reagált, hogy féljek csak. Később mondtam, hogy ha árt nekem akkor én is úgy fogok hozzáállni a későbbiekben. Erre ő úgy gondolta, hogy fenyegetem és közölte, hogy ezzel azonnal mehetne a rendőrségre és 10 évet ülnék érte, meg hasonlók. Félelemben tart. Azért, hogy megvédjem a szeretteimet és magamat inkább vele maradtam, puszta félelemből. Már egy hónapja megy ez az egész. Ki akarok lépni belőle. Mit tegyek? Hogyan léphetek ki ebből a kapcsolatból úgy, hogy ne tárjon fel mindent amit rólam tud. Az szerintetek megoldás lehet ha azt mondom, hogy bármit megteszek azért, hogy ami köztünk elhangzott, az köztünk is maradjon? Emellett pedig még bocsánatot kérnék az általam elkövetett hibákért.

2020. jún. 9. 21:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hát valami olyasmit mondtam, hogy ha ő bánt akkor nekem is vannak a kezemben dolgok, amiknek nem kellene kiderülnie. De igazából ezt már csak védekezésként mondtam, hogy akkor hátha.
2020. jún. 9. 22:20
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

De amiket felsoroltál, azok nem olyan dolgok amik az életed veszélyeztetnék. Van rólad pucér képe, és? Hosszútávú kapcsolatban kb mindenkinek van, ha közzéteszi, azzal csak magát égeti le, nem téged. Meg különben is, csak egy női test a sok közül, szerintem egy ismerősödnek se okozna lelki törést, ha látná.

A csalásos ügy, dettó. Komolyan, miért a te hibád lenne, hogy a srác félrelépett? Nem is biztos, hogy tudtál róla, hogy van nője. Ha tudtad is, ez akkor is a csaló srácot minősítené, és őszintén talán jót is tenne a barátnőjének. Megtudná hogy egy aljas kis p h ö c s a palija.

Ha fizikailag bánt, látlelet és fogsz egy jó ügyvédet. Igazából az előzőeknél is fogadsz egyet.

Felvette, hogy "fenyegeted"? Ugyan. Legközelebb te is vedd fel, ahogy ő csinálja.

2020. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Látatlanban megmondom, h nem fogsz ülni ilyesmiért. Max eltiltanak tőle, ami neked még jó is. 10 év? :D Közveszéllyel fenyegetésnél is 1-5 évet lehet, de az már komoly dolog, ez meg kb. semmi. Akármelyik jogász megmondja, ha beszélsz velük.
2020. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Juj, te nagyon nem vagy rendben lelkileg. Hogy tud így megvezetni? Az ötleted nagyon gyorsan felejtsd el. Soha nem adunk adu ászt egy zsaroló kezébe! Ha megígérnéd, hogy mindent megteszel, csupa olyan dolgot kérne, amit nagyon nem akarsz, és aztán azzal élne vissza, vagy, még nagyobbakat kérne, hogy az se derüljön ki. Na, akkor fájhatna a fejed. Most gyakorlatilag semmi nincs a kezében, csak annyira labilis vagy, hogy beléd tudta beszélni. A "fenyegető" beszélgetésében benne van, hogy az egy válasz volt az ő fenyegetésre. Semmit nem ér. Jó, ezt mondjuk tudná manipulálni, de te ilyet bármikor készíthetsz róla is, hiszen ad rá alkalmat. Hát készíts! Mondjuk miközben ott hagyod. A félrelépő srác konkrétan szóra sem érdemes. Ő baja, nem a tiéd. Végképp nem rendőrségi ügy. A legnagyobb problémád a képekből lehet. Ha felrakja valahova, feljelentheted. Tudom, nem fog vigasztalni, ha már kikerült, de ez max. 3 nap szomorkodás, utána a kutyát nem fogja érdekelni. Simán jobb szerintem, mint örökre hozzáláncolni magad egy őrülthöz, mert leállni nem fog. Ha bánt látlelet azonnal, és kérj távoltartásit.
2020. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

1. GDPR- hangfelvételt úgy készíteni, hogy a másik nem egyezett bele ugyanúgy bűncselekmény, ergo ezzel hiába fenyeget. Az, hogy kérted, hogy ne zaklasson, és ne ártson neked, mert te is úgy állsz majd a dolgokhoz, ha konkrétan ezt mondtad, ez még nem jelenti azt, hogy te ugyanolyan eszközökkel lépnél fel ellene, ergo, ha árt neked, az jelentheti azt is, hogy jogi útra tereled.


2. Az intim fotóiddal való visszaélés ugyanúgy GDPR, mert nem egyeztél bele, privát magánéleti fotókkal fenyegetni ugyanúgy bűncselekmény. Tehát ha visszaél is vele, akkor is te vagy előnyben, lehet hogy lesznek olyanok akik alpári mód elkezdenek emiatt zaklatni, de az súlyosbítja az ellened elkövetett becsületsértést és saját magánéleti képeiddel való visszaélést, ami enyhíti azokat amiket mondtál a hangfelvételen, hiszen önvédelem volt, mert éppen az illető azzal fenyegetett hogy a szerelemből készített intim magánfotóidat közszemlére tenné.


3. A megcsalásos ügynél név szerint mesélted el? Még együtt vannak a barátnővel az előző srác? És vajon veled csalta meg csak? És a másik srác milyen típus? Biztos vagy benne, hogy az előző srác is rád szállna?


Nincsenek barátaid? Vagy a családod? Akik tudnának segíteni?


Vagy amit tehetsz, hogy beszélsz egy ügyvéddel, hogy hogy lehet jogilag kilépni ebből a kapcsolatból. Ne kiskapukat keres, hanem jogilag próbálj független embertől tanácsot kérni.

2020. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

És kérj segítséget egy pszichológustól, biztos fog tudni tanácsot adni, hogy kell otthagyni az ilyeneket és hogy egyensúlyozd ki a lelked ebben a helyzetben. Én nem gondolkoznék, én ott hagynám a helyedben, de kiskapukat keresgélni úgy, hogy a kiskapuval a kezébe adod a még jobban való sakkban tartást hülyeség.


Ahogy 14-es írta, ne adj ennek a necces pasinak semmilyen ultimátumot, hagyd ott, és kérj segítséget jogilag. Ha ultimátumot adsz neki, akkor még jobban fog zsarolni. Nem megoldás, hogy azt mondod neki hogy bármit megteszel, csak hogy békén hagyjon, és mi van ha olyat kér ami nagyon necces, az is lehet hogy nem csak veled csinálta ezt, ergo lehet előbukkanának bőven nők vallomással és bizonyítékokkal, de te ne mondj neki ilyet, hogy megteszel bármit. pl. mit csinálnál, ha ezt mondaná, hogy lopj el ezt vagy azt,és békén hagy, beeszed, hogy tényleg békén hagyna. Azt is azért kérné, hogy téged utána bemószeroljon. De tudok ennél neccesebbet is írni. Ezt most direkt fogom írni nagy betűvel! NEM MEGOLDÁS! FELEJTSD EL!


Kérj jogi segítséget és keress egy pszichológust aki segít a tanácsaival, hogy tudsz védekezni ellene lelkileg miután otthagytad.

2020. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a mai napon sikerült egy jobb pillanatban elkapni és békésen lezárni. Bár volt benne némi hazugság, mert azt mondtam neki, hogy én váltom ki ezt az egészet azzal hogy bántom. Kicsit egyet is értett vele. Úgy gondolta hogy megértem, és mondtam még emellé, hogy nem akarom tovább bántani mert az egyikőnknek se jó, inkább engedjük el békésen egymást. Ragaszkodott hozzám, és úgy tűnik nem tett volna semmit. Mindössze az én félelmeim hitették el, hogy olyan ember aki meg is lépné ezeket. A lényeg, hogy köszönöm a biztatást, az üzeneteknek hála erőt vettem magamon, és sikerült egy békés kimenetellel lezárni az esetet, bármiféle beavatkozás nélkül.

DE, ha később olvassa bárki ezt az kérdést és a válaszokat, nekik üzenném, hogy bár szerencsés voltam, nem minden férfit lehet így irányítani. Komolyabb esetekben érdemes segítséget kérni szakemberektől.

2020. jún. 10. 10:52
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha a képeiddel visszaél, az símán bűncselekmény, és elég súlyos is, mindegy milyen kapcsolatai vannak.

Hogy legeküdzél azzal a sráccal, meg nem a világ vége.

Hagyd a francba, szó nélkül, ezek lufik!

2020. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!