Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Gonosz vagyok szerintetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gonosz vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés

Volt egy lány az életemben, akibe nagyon szerelmes voltam, ő ezt kihasználta, és talonban tartott nagyon sokáig (élvezte, hogy bálványozom), későn, de kapcsoltam, és mindennek elhordva kidobtam az életemből. Azt is mondtam neki, hogy ha mással játszotta volna ezt el, már nem élne.


Fel is jelentett, de mivel csak egyszer mondtam neki ezt, és ez nem számít fenyegetésnek, már rendőrségi szakban vége lett az ügynek, én meg még le is hülyézhettem, hogy joghallgatóként, ügyész anyukával ennyi időt elpazaroltak az idejükből. Bevallom, jólesett látni, ahogy elvörösödik a dühtől. Amúgy a durvaságokért (leszámítva a lehülyézést) négyszemközt bocsánatot kértem, de ő a talonban tartásért soha. Ilyen esetekben bocsánatkérésig haragtartó vagyok


Most két év után meg akarja velem próbálni (szószerint szerelmet vallott), nekem viszont már van barátnőm, aki jó ember, nem talonbantartós, nem hazug, stb., és akivel kölcsönösen a tenyerünkön hordozzuk a másikat.


A csajt azzal ráztam le, hogy szántszándékkal fájdalmat okozott, nem volt képes bocsánatot kérni azóta sem, egyetlen dolog segíthetne rajta, ha valaki szenteltvízbe nyomná a fejét. És bekamuztam neki, hogy a barátnőm az első gyerekünket várja. Többet legálisan nem tehetek azért, hogy ne akarjon velem összejönni. Elkezdett sírni, így már nem haragszom rá, de mondtam, hogy nem kellettem, szánt szándékkal megbántott anno, ne várjon vigasztalást.


23/F.


2020. jún. 27. 00:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem mindketten normálatlanok vagytok. Lehet, hogy a csaj egy szemét, de te meg zakkant vagy.
2020. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi az új válaszokat is, utolsóét is beleértve.

A viselkedésem melyik részét tartod zakkantnak (nem provokációból kérdezem, hanem kíváncsiságból).

2020. jún. 27. 15:10
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#11 vagyok.

Nem tudom, mit takar a "mindennek elhordva". Egy beolvasást jogosnak tartok, hogy tudja, mégis mit művelt, de van az az elvetemült fröcsögés, ami már nem róla mondja el, hogy milyen ember, hanem a fröcsögőről állít fel kórképet.


"ha mással játszotta volna ezt el, már nem élne"

Nem megcsalt, nem elhagyott az esküvő előtt, nem terhes lett mástól, miközben veled volt (ezek azért súlyosabb dolgok, nem?), hanem soha még csak együtt sem jártatok. Komolyan úgy gondolod, hogy bárki más meg is ölte volna azért, mert NEM TÖRTÉNT SEMMI?

Pont akkora túlzás a talonban tartásért ez a mondat, mint ezért az egy mondatért a feljelentés. Vagy a csaj is éppen olyan zakkant, mint te, vagy mondtál te több súlyos dolgot is (erre is enged következtetni a "mindennek elhordva" és a "durvaságok"), csak itt szemérmesen elhallgatod.


Mindenki átesik azon, hogy szerelmes lesz valakibe, akinek nem (vagy nem igazán) kell, de erre egyedül kell rájönnie. Ilyenkor tanuljuk meg, hogy szerelem ide vagy oda, az eszünkre is hallgatnunk kell. Fájdalmas élmény, de elég alap.

A kérdésben túlságosan rendkívüli esetként tárgyalod, és a reakciód súlyossága messze túlszárnyalja az ügy súlyát.


Érdekes módon a szégyenérzetről szót sem ejtesz, pedig az nagyon erősen jelen szokott lenni ("hogy lehettem ilyen hülye, hogy azt hittem, lesz valami, és nem vettem észre, hogy végül mindig leráz?"), a haragod viszont extrém. Mintha a teljes érzelemkészleted agresszióba tömörült volna.


Terhességet kamuzni, hogy lekopjon, olyan, mintha nem lenne kedvem menni egy bulira, de azt kamuznám, hogy azért hagyom ki, mert meghalt a nagyapám. Bizarr.


Sokminden jogos, de az ominózus mondat, az ordas kamu, és valószínűleg az is, amit a "mindennek elhordva" szófordulattal írsz le, számomra kívül esik a normális reakció spektrumán.

2020. jún. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#11 Köszi szépen, hogy kifejtetted, tényleg hasznos volt.


Én is túlzottnak találtam az akkori reakciómat, ezért kértem bocsánatot miatta.

Nem gondoltam komolyan a más megölné dolgot, de szimplán jó volt látni, ahogy felmegy benne a pumpa.

Igen, tehetett volna rosszabbat is. De ő tudta, hogy érzek iránta, ezt kihasználta és hülyített, tudva és akarva okozva ezzel fájdalmat, pedig semmit sem tettem korábban ellene. Ez mire vall, ha nem gonoszságra és aljasságra? Ha az elején mondta volna, hogy bocs, de nem tudja viszonozni az érzéseimet, stb., visszavonultam volna, egy rossz szó nélkül. Benne van, hogy visszautasítanak, nem ez volt a baj.

De nem ezt tette, hanem kihasználta a fölényét, és tudva és akarva okozott fájdalmat.


Hosszú lenne leírni, miknek hordtam le (egy példa, hogy mivel le is feküdtünk többször is, azt mondtam, hogy ha teherbe esne nem tőlem, biztos rám akarná sózni másnak a gyerekét), túl durva voltam, de nem volt benne fenyegetés, négyszemközt mondtam, sehol nem tettem közzé, stb. Tehát nem csak egy mondatért jelentett fel, de ettől még hülye volt, mert semmi büntetendőt nem követtem el.


És a mostani reakcióm se lett volna, ha bocsánatot kért volna az aljasságáért, mint ahogyan én is bocsánatot kértem az enyémért.

Ha olyan gonosz lennék, mint ő, most lefektettem volna, és utána mondtam volna, hogy amúgy barátnőm van. Vagy játszottam volna vele, amíg jólesik. De én ezt nem tettem meg (és nem csak azért, mert barátnőm van!).

2020. jún. 28. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!