Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Lányok/nők! Ti hogyan fogadnát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/nők! Ti hogyan fogadnátok azt, ha a párotok öngyilkos lenne szakítás után?

Figyelt kérdés

Nem gyerekszerelemről van szó. Szakítotok, a férfi kis idő elteltével megkérdezi tőletek, meggondoltátok-e magatokat, a válaszotok nem, majd elbúcsúztok. Végül úgy döntötök, hogy megpróbájátok még egyszer, és írtok a párotoknak, de ezután a férfi hozzátartozói hívnának titeket, hogy a párotok végzett magával, és hagyott egy búcsúlevelet, amiben kiemeli, hogy ne hibáztassátok magatokat, nagyon szeret titeket, legyetek erősek, ő nem volt az.

Hogyan viselnétek? Mit tennének ezek után?



2020. dec. 12. 19:10
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
77%
De mégis az a célja, hogy a másik szenvedjen. Nem azt írtad, hogy úgy faj, inkább meghalsz. Hanem azt akarod tudni, ő vajon szenvedne e...okolna e magát...szerintem nem is szereted igazán, csak az egod nem bírja hogy elhagyott.
2020. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
62%

Te nem érted.


Az egész történet, az egész mese, amit akárcsak elmond az ember vagy bárki hozzátartozója, ez fenyegetésként hangzik, végeredményben azt jelenti.

2020. dec. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Sehogyan, ő felelős a saját életéért, azt csinál, amit akar, mosom kezeimet. Volt már ilyesmi velem, szakítás után fenyegettek öngyilkossággal, mondtam hajrá. 10 éve volt ez, az illető él és virul, családja is lett. Erről ennyit mondom.
2020. dec. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
73%

Őszintén? Nem érdekelne.

Exem is fenyegetőzött ilyennel. Megkérdeztem, hogy miért bánt? Ő nem bánt. Dehogynem! Épp most akarja erőszakkal elérni, hogy félelemből maradnak vele. Ettől nem fogom jobban szeretni.


Te azt írod, hogy meg se említed. Ebben az esetben lehet, hogy a szüleid, barátaid haragját szabadítod a lányra. Ezt akarod elérni? Hogy anyád magán kívül őrjöngjön a lány küszöbén, hogy mekkora szemét mocsok k.va? Az aztán a szerelem, öcsém.

A másik lehetőség, hogy legfeljebb akkor tudja meg, ha újra keres. De ki tudja, hogy fog-e keresni valaha?

Az írásod alapján nem ez az első szakítás köztetek. De mindig van egy utolsó.

2020. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
#10 hiába írja le hogy senkit se okoljanak, vannak akik akkor is magujat okolnák. Ezt jobb ha figyelembe veszi az aki öngyilkos lesz.
2020. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg az egész hátralévő életemre traumatizálna a dolog (főleg, hogy régen én is voltam öngyilkosság közelében, tudom, min megy át ilyenkor az ember). Hiába írná le, hogy nem az én hibám, nem tudnám nem magamat okolni, mert a szakítás miatt történne az egész, és az nem így megy, hogy akkor én majd elvonatkoztatok, mert a búcsúlevélben azt írta, hogy nem az én hibám...
2020. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván letaglózna.


De akkor lennék biztos venne, hogy jól döntöttem a szakítással.



Szuicid hajlamú emberrel nekem nem működne a kapcsolatom.


Sőt

Olyan ragaszkodóval és társfüggővel sem, aki nem tudná elviselni, ha nélkülem kell folytatnia.

2020. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
76%

Ha meghalt, akkor mit csináljak? Az ilyen ember a közreműködésem nélkül is van olyan ideggyenge, hogy megölje magát.


És egyébként is, az exem, nem a párom és nem a gyerekem vagy a szülőm, értelemszerűen nem én felelek érte. De legalább nem zsarolt azzal, hogy öngyilkos lesz. Na az tényleg gusztustalan

2020. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Az élet a világon a legnagyobb kincs! Eldobni egy szakítás miatt nagy hiba volna!


Ilyenkor gondolj arra, hogy azok az emberek akiket becsaptak, vagy kihasználtak, ergo nem volt szó csak hazugságról, kevés kontakttal és amire később jött rá az illető azoknak mekkora nehézségekkel kellett megküzdeniük, anélkül, hogy bármikor is eszébe jutott volna hogy...


Tudod mennyi ilyen ember van? Az érzelmileg kiszolgáltatott néni aki küldte a pénzt a más személyiségét használó levelező társ szerelmének, aki igazából csak egy csaló volt. A fia próbálta kirángatni a nénit remélem sikerült neki. Neki milyen valósága volt párkapcsolatról? Csak hazug levelek.


Inkább azt kéne nézned mi volt jó, és ténylegesen belátni ha valami már csak akadálya volt a kapcsolatotoknak. De ugyanakkor te el tudod mondani, hogy megéltél vele jó pillanatokat, és korrektül megbeszéltétek a dolgot.


És amúgy ha nehezen küzdesz meg ezzel az érzéssel, hogy szakítottak veled, akkor nem szégyen segítséget kérni olyantól akinek ez a szakterülete.


Ne pazarold az energiádat olyan gondolatokra amik elsődlegesen neked ártanak, de leginkább azoknak akik szeretnek téged! Kérj segítséget a családodtól, én speciel magam vinném el terapeutához a volt párom ha ilyeneket gondolna. De amúgy kitolás lenne azokkal akik szeretnek, és bármennyire is furcsa, de annak az embernek okoznád a legtöbb problémát akivel szakítottál. Ugye nem kell ezt ragozni?


Tudnék mas példát is mondani, nem ide tartozó, de egyszer voltam hospice házban külföldön, és az ápolók meséltek ezen dologról is. Ott volt olyan beteg aki a fájdalomtól ilyen gondolatokkal küzdött, de az ápolók ezt nagyon jól tudták kezelni. Három nappal később a beteg kért bocsánatot hogy ezt gondolta. Ezt csak azért írom, hogy az emberek nagy többsége nem igazán tudja mi az hogy nehéz szenvedés és fájdalom és olyanért is ilyenre gondolnak amiért okuk nem lenne. Lehet hogy 1 hónap után meg megtalálnád a nagy Őt, ergo szívességet tett neked a volt barátnőd, akkor ezért a nagy Őt is büntetnéd?

2020. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
* Javítanám az első mondatom! Az élet a világon a legnagyobb kincs! Eldobni nagy hiba volna. Semmiért nem szabad eldobni!
2020. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!