Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit csinálnátok a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnátok a helyemben? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy nagyon hosszú barátságból és ismertségből kialakult egy párkapcsolat tavaly. Az első 5 hónap felhőtlen boldogságban és szerelemben telt, nagyon jól haladtunk, már összeköltözést tervezgettünk.

Ekkor mint a villámcsapás a párom egyik közeli rokona váratlanul és fiatalon elhunyt, szinte egyidőben elvesztette a munkáját és ugyebár november elejével lezárták az országot, a kikapcsolódási lehetőségek megszűntek. Néhány héttel ezután jelezte nekem először, hogy probléma van, nem érzi jól magát, boldogtalanná vált. Az indok természetesen a fentebb leírtak, emellett azt is mondta, hogy bár továbbra is nagyon szeret, úgy érzi megrekedt a kapcsolatunk, keveset mozdulunk ki (bár ugye nagyon sokat nem is lehetett volna).

Ezután én a következő hetekben igyekeztem változtatni, több kinti programot csináltunk, igyekeztünk találkozni barátokkal, egyszóval amit a jelenlegi kötött lehetőségek közt lehetett. Próbáltam mindenhez pozitívan hozzáállni, felvidítani őt. Ám a kedve továbbra is nagyon ingadozott, sokszor kiült rá a szomorúság, főleg ha csak kettesben voltunk.

Ezek után néhány héttel ezelőtt némileg váratlanul szakított velem. Azt mondta, hogy bár továbbra is nagyon szeret, most egyedül kell lennie, összeszedni magát, visszatalálni a helyes útra a saját életében. Én is elmondtam neki, hogy nagyon szeretem, és éppen ezért megértően nem is akartam megnehezíteni a dolgát. Annyit mondtam neki, hogy az én érzéseim semmit nem változtak, vele képzelem el a jövőmet és miután összeszedte magát, próbálkozzunk meg újrakezdeni. Erre azt mondta, hogy ő is lát rá esélyt, de nem ígér semmit és ne várjak rá feltétlenül, próbáljak meg továbblépni. Ezt jelen helyzetben nyilván képtelen vagyok megtenni, hiszen az én érzéseim a szakítás ellenére se változtak. Azóta minden kapcsolattartás minimálisra csökkent közöttünk, persze meg is akarom hagyni neki a teret, nem erőltetni semmit.

A kérdésem a következő lenne: Ti mit tennétek a helyemben? Meddig érdemes várni? Mennyi kontaktot érdemes tartani? Milyen szinten tudok én segíteni neki a talpraállásban? Mikor lehet esetleg újra felhozni egy újrakezdés lehetőségét? Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben?

Minden választ nagyon hálásan köszönök. 26 F



2021. jan. 26. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Sztem gyanús, h 3. fél van a dologban :(
2021. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

Nem szeret téged, megkaptad a legkevésbé fájó bullshitet. Nem kell várnod, próbálj meg továbblépni és felejtsd el örökre.

Ha valakit szeret az ember, nem egy plusz probléma, hanem egy támasz, aki segít neki feldolgozni a gondokat és átlépni a nehézségeken. Ő nem így tekint rád, hanem nyűgként a problémákat csak fokozod az életében.

2021. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mivel nagyon régóta ismerjük egymást, és abszolút őszinték voltunk egymással mindig, a 3. félt kizárnám.

Azzal egyetértek, hogy én is a páromhoz fordulnék segítségért ilyen helyzetben, de nem mindenki egyforma, valakit nagyon le tud dönteni a lábáról a depresszió és ilyenkor teljesen magába fordul (volt ilyenre példa közeli családtagomnál).

Továbbá tudni kell, hogy első komoly, hosszabb távú kapcsolat volt ez számára.

2021. jan. 26. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te fogod belül érezni, de lesz egy pont, ahol el fog nálad is dőlni a mérleg abba az irányba, hogy inkább mással próbálod meg, mert ha valaki ilyen problmáknál szakítással reagál, akkor sokkal nagyobb problémáknál is mindig szakítgatás lesz??

Ezen gondolkodj el. Nem lehet indig egyedül lenni. Igen, egy haláleset szörnyű dolog, de lesznek nagyobb traumák és problémák még, amiket felnőtt módjára kéne viselni és nem így lereagálni.

2021. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hű. Nekem borzasztóan úgy tűnik, hogy teljesen hasonló cipőben járunk. Ugyanezen megyek épp keresztül. Nálunk február elején szintén hasonló címszavakkal szakított. Sok volt a teher, a nyomás ami éri. Próbált olyan munkát találni, ami jól fizet, hogy megkezdjük a közös jövőt építeni. De itt nem talált. Közbe külföldön is keresgélt mire talált egyet és mikor kiderült, hogy fix a melo, szakított. Mondván, hogy nem akar távkapcsolatot és masik ok pedig, hogy már nem szerelmes viszont azt mondja, hogy szeret. Hogy a kozos jövő miatt megy ki dolgozni. Mert velem akar, de most egyedul kell lennie, hogy tisztán lassa azt, hogy mi nem működött. Hogy egyedül majd masképp fogja latni a dolgokat, mert most lelkileg nincs rendben.Szeretne elobb magat helyrehozni, de ha kapcsolatban marad ez nem fog neki menni. És hozzatette h nem akarja h egyedul legyek ez ido alatt. Azt akarja ,hogy boldog legyek.

Én úgy gondolom, hogy a legjobb amit tehetsz az az, hogy vársz. Nem tudom mit takar az a minimalis kapcsolattartas. De szerintem ne keresd. Elfelejteni nem fog soha ezt garantalom foleg ha ez hosszu kapcsolat volt. (Megkerdezhetem h mennyi ideig voltatok egyutt?)

Azt meg, hogy hogyan tudnál segiteni rajta? Sehogy. Én szemely szerint ugyanigy gyanakodtam depressziora és mindent megtettem, de semmi. Ezzel ő tud megbirkózni. Illetve ami meg nagyon fontos. Segíteni csak annak lehet, aki hagyja is, hogy segítsenek rajta. Ha eroszakoskodsz nem fogja dijjazni es ha eddig nem kerte a segitseget akkor hagyd oldja meg.

Ha gondolod írhatsz privatba hatha tudunk egymasnak segiteni. 20/L

2021. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elozo valaszolo vagyok. Annyival kiegészíteném, hogy a volt parom 27 éves.
2021. márc. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!