Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Emiatt tényleg “túlzás” volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt tényleg “túlzás” volt szakítani?

Figyelt kérdés

Szakítottam az élettársammal, akivel amúgy minden szempontból passzoltunk, kivéve egyet, ami már 1 éve nagyon idegesített. Sose vette ki a részét a házimunkából, mert ő így volt nevelve. Szerinte a nő dolga mosni, főzni, takarítani, elpakolni stb stb. Lényeg, hogy ő soha semmit nem csinált otthon, folyton nekem kellett utána takarítani/elpakolni, főzni rá. Szóltam neki emiatt többször is, leültem vele beszélni, akkor mindig ígérgetett, hogy megváltozik. A nagy változás általában jó, ha 1-2 hétig tartott, aztán megint nem csinált semmit. Ezt eljátszottuk legalább 5x, amikor azt mondtam elég volt, nem vagyok senkinek se a cselédje. Szakítottam vele, már különváltak útjaink. Azóta folyton írogat (ezeket a próbálkozásokat általában ignorálom, letiltani viszont nem akarom), és vissza akarja magát könyörögni. Megint ígérget, hogy így megváltozik, úgy megváltozik, csak az a baj, hogy ezt már hallottam elég sokszor, nem tudok bízni benne. Ma reggel, egy olyan üzenettel várt, hogy emiatt túlzás volt szakítani, mert amúgy minden téren passzoltunk, nem volt párkapcsolati problémánk, ezt az 1-et leszámítva. Szexuálisan is összeillettünk, de nekem ez már kevés. Szerinte hülyeség egy ilyen dolog miatt eldobni egy jól működő kapcsolatot. Nyilván szerinte túlzás, mert nem neki kellett szívnia a trehánysága miatt. Visszafogadni biztosan nem fogom, mert akármennyire is szeretem, nem leszek a cselédje. 1 év után besokalltam, kapott elég időt, hogy változtasson.

Igazából csak arra lennék kiváncsi, hogy más szerint is túlzás egy ilyen indok miatt szakítani? A válaszoktól függetlenül, nem fogom visszafogadni, csak érdekel ki hogy látja ezt az egészet.



2021. jan. 27. 14:22
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem volt túlzás
2021. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok, ő meg 30.
2021. jan. 27. 14:23
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen jogos, jol tetted, hogy kidobtad.
2021. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 hollófernyiges ***** válasza:
70%
Nem kell megindokolnod tíz oldalas esszében, három független tanú által aláírva hogy miért akarsz szakítani. Ha egy ilyen hibája miatt már nem voltál képes tolerálni az együttélést, onnan már úgyis elszállt a szerelem.
2021. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%
Nem volt túlzás. Elméletileg ő a társad, nem a gyereked. De még a gyerek is kiveszi a részét a házimunkából, ha úgy neveled. Szóval ő még egy gyerekkel sem ér fel.
2021. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Hat nem tudom az ilyent hogy neveli fel anyuka/apuka de mar most fogom a fejem ha arra gondolok hogy o majd hogy neveli fel a sajat gyereket...

Jol tetted h dobtad, az ilyen semmirekello kizsakmanyolo alakok eleg ele vannak

2021. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4 légyszíves engedd már meg, hogy hadd fejtsem ki a kérdésem annyi oldalon keresztül, amennyiben azt szeretném. Köszönöm engedélyed. Egyenként így van, a szerelem részemről elmúlt, mert kiábrándultam belőle a nagy trehánysága miatt. Ettől függetlenül erős szeretet még van bennem, amire lehetne alapozni. A szerelem úgyis elmúlik előbb-utóbb.

2021. jan. 27. 14:29
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan dolog, ami miatt túlzás szakítani. Azért szakítasz, amiért akarsz: ha neked ez a dolog elég, hogy kiábrándítson, akkor bizony jogos volt szakítani.
2021. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
4%
hülyeséget csináltál. tudod azért nem takarít a legtöbb férfi, mert elvárod tőle hogy magától lássa meg a koszt csináljon meg feladatokat, legyen önáll. a gyerekek se csinálnának semmit ha nem muszáj. ezért van a családokban chores list, azaz házimunka kiosztás. Ha mindenkinek le van írni mikor mit kell csinálnia, jól begyakorolja a rutint, akkor megcsinálja, még a kicsi gyerekek is. Te is gondolom össze-vissza takarítasz mikor már felgyűlt a kosz, nincs benne semmi rendszer. Csinálj takarítási rutint, oszd be, tedd ki a hűtőre és pipálgassa. Mindig előre számítható, rendszeres feladat legyen benne pl. hétfő-szerda-péntek kivinni a szemetest, vasárnap kuka mosás stb. Ha megcsinálja, akkor maradhat, ha még erre sem hajlandó, akkor szevasz.
2021. jan. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Én léptem tovább egy sajtreszelő miatt is. 😋

Konkrébban, együtt éltünk már fél éve, és olyan szinten nem ismerte a közös életterünket, hogy amikor ebédnél, kértem, hogy hozzon sajthoz sajtreszelőt a konyánkból és neki állt keresgetni, ami költözésünk óta ugyanott volt... nálam ott szakadt el a cérna! Aki ennyire nem ismeri a saját környezetét, hogy egy idegen lakásba is lakhatna,azzal nekem semmi dolgom!

2021. jan. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!