Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Emiatt tényleg “túlzás” volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt tényleg “túlzás” volt szakítani?

Figyelt kérdés

Szakítottam az élettársammal, akivel amúgy minden szempontból passzoltunk, kivéve egyet, ami már 1 éve nagyon idegesített. Sose vette ki a részét a házimunkából, mert ő így volt nevelve. Szerinte a nő dolga mosni, főzni, takarítani, elpakolni stb stb. Lényeg, hogy ő soha semmit nem csinált otthon, folyton nekem kellett utána takarítani/elpakolni, főzni rá. Szóltam neki emiatt többször is, leültem vele beszélni, akkor mindig ígérgetett, hogy megváltozik. A nagy változás általában jó, ha 1-2 hétig tartott, aztán megint nem csinált semmit. Ezt eljátszottuk legalább 5x, amikor azt mondtam elég volt, nem vagyok senkinek se a cselédje. Szakítottam vele, már különváltak útjaink. Azóta folyton írogat (ezeket a próbálkozásokat általában ignorálom, letiltani viszont nem akarom), és vissza akarja magát könyörögni. Megint ígérget, hogy így megváltozik, úgy megváltozik, csak az a baj, hogy ezt már hallottam elég sokszor, nem tudok bízni benne. Ma reggel, egy olyan üzenettel várt, hogy emiatt túlzás volt szakítani, mert amúgy minden téren passzoltunk, nem volt párkapcsolati problémánk, ezt az 1-et leszámítva. Szexuálisan is összeillettünk, de nekem ez már kevés. Szerinte hülyeség egy ilyen dolog miatt eldobni egy jól működő kapcsolatot. Nyilván szerinte túlzás, mert nem neki kellett szívnia a trehánysága miatt. Visszafogadni biztosan nem fogom, mert akármennyire is szeretem, nem leszek a cselédje. 1 év után besokalltam, kapott elég időt, hogy változtasson.

Igazából csak arra lennék kiváncsi, hogy más szerint is túlzás egy ilyen indok miatt szakítani? A válaszoktól függetlenül, nem fogom visszafogadni, csak érdekel ki hogy látja ezt az egészet.



2021. jan. 27. 14:22
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
#9 Nálunk nincs ilyen hülyeség, mégsem hagyjuk egymást megrohadni a retekben. Ezek csak kifogások, akinek meg erre van szüksége ahhoz, hogy takarítson, mert ilyennek ismeri magát, az csináljon magának. Ne kelljen már felnőtt embereket pesztrálni, jó, hogy nem kell alkoholos filccel bekarikáznom a retket és odanyilazni az illetőnek, hogy mit csináljon vele...
2021. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
4%
Attól függ milyen nő vagy (igen külsőre). Nyilván nem olyan probléma ez mint az alkohol drog erőszak stb de látatlanban kétlem hogy olyat találnál aki tökéletes. Vagy más típusú gubanc lesz vele vagy nagyobb fajsúlyú. Ekkor szokott az lenni hogy a nőnek x hónap után viszket, de büszkeségből nem fogadja vissza az exét.... szal összeáll végül egy sokkal rosszabb taggal.
2021. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
12%
A következő pasasnak meg majd más lesz a hibája.. így szokott lenni..
2021. jan. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%
Nem szakítani, hanem összejönni volt túlzás egy ilyen primitív suttyóval.
2021. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Akármi problémád van, ha számodra ettől élhetetlen a továbbiakban a kapcsolat, akkor nem túlzás emiatt szakítani. Tökmindegy, hogy a trehánysága vagy az alkoholizmusa vagy csak akármi más apróság a gond, ha neked ez így már sok, akkor ott jogos a szakítás.
2021. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#9 az a probléma, hogy ő még a koszos tányérját se volt képes elpakolni maga után, arról, hogy esetleg elmossa nem is álmodtam, de a mosogatógépbe igazán betehette volna. Ezek alap dolgok egy felnőtt embernél. Továbbá én hetente 1x mindig felporszívóztam és felmostam, a konyhát mindennap rendben tartottam, a fürdőt is rendszeresen kipucoltam, azt nagyjából 2 hetente. Tehát mindig volt rendszer a takarításban, ő mégse vette ki a részét többszöri megbeszélés után sem.

2021. jan. 27. 15:01
 17/33 anonim ***** válasza:
33%

Mindenkinek más az elvárás én egy ilyne miatt nem szakitottam volna.

Nekem a takarítás egy szükséges rossz, megcsináljuk mert nem akarunk koszban élni, de én ilyen miatt nem szakítanék annyira egy huszadrangú dolog számomra.

2021. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%

Házi és ház körüli munkák arányos elosztása az alap. Ezt általában meg lehet beszélni. Többszöri próbálkozás után sem változtat, akkor cselekedetekkel kell ösztönözni.

Napokban olvastam itt egy nő írását, aki például a srác szennyesét az ágyába dobta, mert nem mosta el. Adhatsz neki koszosz tányérból ebédet. Ilyenekkel lehet hatni rá.

Szakítás is egy megoldás, ha a cselekvés általi ráhatás sem működik.

2021. jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam volna neki, hogy tartson el, elvégzek mindent otthon. De ha elvárná, hogy ugyanannyit dolgozzak mint ő, meg +ban a háztartás, akkor bizony nyomós indok a szakitásra.
2021. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha te úgy nem érezted magad konfortosan, márpedig nem, és ki is ábrándultál belőle emiatt, hozzáteszem jogosan, egyáltalán nem túlzás szakítani.
2021. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!