Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Titeket mennyire befolyásol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket mennyire befolyásol a párválasztásban a család véleménye? Azt hiszem, engem túlzottan is. Több lenn.

Figyelt kérdés

Első barátommal több, mint 3 évet voltam, másodikkal majdnem 3 évet. Mindkettővel én szakítottam. A családom mindkettőt nagyon kevelte, hogy olyan aranyos, meg rendes. Nagyon idealizálta őket főleg apum, mintha hibájuk se lenne. De anyám is bírta őket, bezzeg bátyám nőjét nem bírja. Lám, bátyámat is egyáltalán nem befolyásolja a vélemény, engem akkor miért?


Na, és a jelenlegi páromat egyáltalán nem kedvelik. És a minap beszéltem exemmel, és még szeret, tudom, vissza tudnék menni hozzá, ha akarnék. És esküszöm el is gondolkodtam rajta, hogy visszamenjek hozzá. Szüleim oda voltak érte, hogy olyan rendes, jelenlegi páromat nem bírják... És valahogy az ő véleményük képes elcsúfítani meg megszépiteni ezeket a férfiakat számomra. Egyre inkább úgy érzem, nem kellett volna szakítanom exemmel, nem voltak megoldhatatlan problémák, jó volt vele. Mindezek a gondolatok mind azért keletkeztek, mert szüleim kedvelték, a jelenlegit nem.


Első párom amúgy, teljesen más tészta. Vele tényleg áthidalhatatlan problémák voltak, hiába kedvelte a családom, vele jól esett szakítani. Meg hát ugye utána olyasvalaki jött, akit szintén kedveltek, tehát nem is volt téma.


2021. márc. 11. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Semennyire, nekem felnőtt koromra sikerült elvágni a köldökzsinórt.
2021. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Le kéne írnod, mi miatt szakítottál a második barátoddal, és miért nem kedveli családot a jelenlegi barátodat.
2021. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Gondolj arra, hogy a szüleid sosem ismerik úgy a barátodat, mint ahogy te. Ahogy előttük viselkedik, annyiból leszűrik, hogy milyen, aztán kész. Van valami oka, amiről tudsz, hogy a mostanit miért nem kedvelik? Az exedhez ne menj vissza azért, mert a szüleid szerint ez lenne a helyes és mert "megtehetnéd". A te kapcsolataid, nem az övék
2021. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem befolyásol. A mostani páromat is nagyon sokáig nem kedvelték. Nem utálták, de anyukám meg volt róla győződve, hogy ő nem illik hozzám, úgyse fog sokáig tartani és nem lesz jó vége és erről engem is meg akart győzni. Természetesen meghallgattam a véleményét és az érveit, de mivel egyiket sem éreztem jogosnak és valósnak, így nem szakítottam. Tudom, hogy jót akart, de nyilvánvalóan nem ismerte úgy, mint én és nem volt igaza. Aztán olyan 2 év után már az ő véleménye is megváltozott (nem lakok otthon, így csak ritkán találkozott a barátommal, gondolom azért is kellett ennyi idő, amíg megismerte jobban). Legutóbb meg egyenesen azt mondta, hogy milyen szerencsés vagyok vele és látszik, hogy még mindig mennyire szeret.


Neked is ezt javasolnám, hallgasd meg az érveiket, hogy mi a problémájuk a mostani barátoddal, gondolkodj el rajta, de ha úgy érzed, hogy nem jól látják, akkor tedd félre és ne hagyd magad befolyásolni. Az exeddel meg gondolom okkal szakítottál, szóval csak a család véleménye miatt ne gyere vele össze újra. Ez a te életed és a te kapcsolatod, ne más válasszon helyetted.

2021. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Párom én választom, nem azért, hogy szüleim jól kijöjjenek vele, hanem mert boldoggá tesz. Csak azért nem jönnék össze valakivel, hogy a szüleimnek legyen kivel beszélgetni vagy dicsekedni, leírásodból úgy tűnik nagyon függsz tőlük, még nem nőttél fel, nincs önálló gondolkodásod, életed.
2021. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 évig voltam olyan emberrel, akit a családom nem kedvelt. (Sőt, az a kevés barátom sem.) Konkrétan nem szóltak bele, de néha egy-két célzás elrepült.

Nem vettem figyelembe a célzásokat, a szakítást sem emiatt tettem meg. Utólag viszont elmondtak mindent, amit gondoltak magukban, és sok mindenben igazuk volt. Csak én nem láttam be.


Természetesen olyan is van, hogy a szülők tévednek. Illetve mindenkinek magának kell eljutnia egy pontra, és mindenkinek a saját döntése, hogy akarja-e folytatni, vagy sem. Ha nekem anno a családom konkrétan beleszólt volna, akkor nem hallgattam volna rájuk, de ha mégis, akkor most őket hibáztatnám a szakítás miatt.


Hallgass a megérzéseidre, mert általában valósak. Sokan azért ragadnak rossz kapcsolatban (vagy vetnek véget egy jó kapcsolatnak), mert ignorálják a saját(!) megérzéseiket.

2021. márc. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

az már tök jó, hogy felismerted, hogy túlságosan befolyásol a véleményük, így már tudatosan tudsz tenni ellene és emlékeztetni magad, hogy azt kell nézd, neked kivel jó, te élsz le (jó esetben) egy életet a pároddal.


nem tudom, mennyi idős vagy, még otthon élsz-e, de ha elköltözöl otthonról, sokkal könnyebb figyelmen kívül hagyni a szüleid véleményét a párkapcsolatodról

2021. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Ha érdekelne, sosem lenne párom, mert anyámnak senki sem tud megfelelni. Beleértve engem sem.
2021. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!