Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Megváltozhatnak-e az emberek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozhatnak-e az emberek, vagy csak egy ideig másképp viselkednek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy mi a saját tapasztalatotok, vagy akár barátoké, családtagoké, hogy megváltozhat-e egy rossz természetű ember? Például, ha valaki megtámadja/megveri a barátját/barátnőjét, vagy megcsalja. Az ilyen emberek megváltozhatnak, vagy csak ideig óráig másképp viselkednek? Tehát, hogy fűt fát megígér egy megcsalás, verés, támadás után, viszont pár nap/hét/hónap múlva kezdődik minden elölről, mert tudja, hogy úgyis el lesz nézve? Csatoltam szavazást, de a történetek is jöhetnek.


2021. ápr. 22. 19:13
A kérdező szavazást indított:
Igen, megváltozhatnak
Nem, az ilyenek nem tudnak megváltozni
42 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Az agresszív ember, főleg ha színes bőrű, az is marad.
2021. ápr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen változhatnak, de amiket felsoroltál, azok olyan súlyos problémák, amik nem érdemelnek túllépést. Megbocsátani lehet, de elfelejteni soha, ráadásul az ilyesmi klasszikusan ismétlődik!
2021. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Talán amikor kioregszenek gyengulnek fizikailag stb
2021. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutyából nem lesz szalonna..
2021. ápr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon ritkán változnak meg. Volt már rá példa a történelem során, de tényleg kivételes eset, nem érdemes rá várni.


Jobban jársz, ha tovább lépsz, és keresel olyat, akinél nem kell a változásra várni (hiába), hanem egyébként is normális.

2021. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jobban kellene ismerni az adott illetőt, emberfüggő. Kiscsikó koromban én is követtem el hibát és csaltam meg az akkori páromat. Sem előtte, sem utána többet nem tettem meg. Sem vele, sem mással. A saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy mennyire szar érzés elárulni a másikat és én ennél többre tartom magam. De én azt is megértettem volna teljesen, ha akkor szakít a párom, mert teljesen jogos lett volna. Szerintem én onnantól jobban gorcsoltem azon, hogy újra bízzon bennem, mint ő azon, hogy esetleg újra megteszem... Nagyon nem volt jó ezzel a tudattal tovább menni, de megbeszéltük az idáig vezető okokat és próbáltuk összekapni magunkat.

Aki viszont megüti a párját, az egy erőszakos ember. Az ilyet 1x sem bocsátanám meg.

Szerintem ez változás dolog függ életkortól is. Míg egy fiatal felnőttnek még benőhet a feje lágya, egy tapasztaltabb, "igazi" felnőtt már nemigen fog jó irányba változni.

Ismerek olyan 50 körüli embert, akinek már a 4. felesége van, mindet csalta és csalja. Meg nem mondanád róla, mert ezt leszámítva egy nagyon rendes, nyugodt ember.

Ismerek olyan embert, aki évek óta fújja, hogy leszokik a szerencsejátékról és megváltozik. Konkrétan végig néztem, ahogy 2 év alatt a süllyesztőbe küldte magát és milliós adósságba verte magát és a családját.

A szomszédomat napi szinten nézem, ahogy kihívja a rendőrt az zaklató férjére, aki amúgy egyáltalán nem hangoskodik, nem tűnik erőszakosnak, inkább a feleség, na mindegy.. Nem tudhatom. Minden este kb elviteti, majd mégis mindig itt köt ki nála a faszi. Ő sem fog már megváltozni.

Ilyen mértékű változásokhoz hatlamas akaraterő szükséges,ami sokaknak nincs meg. Persze ígérni lehet, a cél érdekében bármit.

2021. ápr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En megcsaltam a parom egy ev utan. Eletem legnagyobb hibaja volt. Megbocsatotta. Azota van egy ot honapos lanyunk es boldogabb a kapcsolatunk, mint valaha.
2021. ápr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van aki megtud változni, és van aki nem.
2021. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor még csak a kérdést olvastam,azt gondoltam,hogy persze, volt már ilyen a történelemben.

Aztán elolvastam a példáidat.

Ilyen szituációkban nekem teljesen mindegy,nem akarom tudni, sikerült e neki,sem támogatni,sem megtapasztalni,ha mégsem.

2021. máj. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kisebb dolgokban felnőtt korban is lehet változtatni, pl elpakolsz magad után, beveted az ágyad miután felkeltél, de amit felsoroltál olyan súlyos dolgok, amiben ritkán változnak az emberek, neki ilyen a személyisége, így szocializálódott. Sokat elmond ahogyan nyilatkozol róla, "fűt, fát megígér", azaz már nem először teszi, változásra eddig sem volt nyitott.
2021. máj. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!