Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Van olyan helyzet, amikor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan helyzet, amikor a szakítás utáni újra összejövés nem megbánással végződik?

Figyelt kérdés

A helyzetemben lenne bármi értelme? Elnézést elég hosszú lesz..

2 év után szakítottunk a barátommal. Valószínűleg a covid se sokat segített a helyzeten, de nyilvan nem foghatok mindent rá (felmondtam az albérletem és hozzáköltöztem ideiglenesen, ami túl gyors volt, aztán meg amikor szeptemberben új helyre mentem ő már nem tudta nekem megbocsátani holott ő is látta hogy konfliktusos volt a hirtelen összekötözés, szóval ez volt az egyik gondunk), viszont nekem 3 csaladtagom meghalt a tavalyi évben és apámmal teljesen megszakadt a kapcsolatom mivel közölte hogy többé nála nem lakom (életvitelszerűen nem is ott laktam, mert másik városba járok egyetemre), szóval elég nehéz évem volt amire ő csak annyit mondott hogy nem tud visszaemlékezni mikor volt utoljára olyan hetem amikor nem volt semmi velem és hogy ez megterhelő neki érzelmileg. Nem vagyok könnyű eset, a családom sem, ahogy az apás sztoriból látszik, de nagyon igyekszem dolgozni magamon és hogy jó pár lehessek. Valószínűleg ezért sem tudom elfogadni a szakítás tényét.

Január óta már nagyon nem voltak jók a dolgok, ő szörnyen halogató, mindig panaszkodott hogy szar az online oktatás, elveszik tőle a gyakorlatot az egyetlen értelmes dolgot, stb. Igénytelenné vált, kiszorítva éreztem magamat a beosztásából, bár sértettségemben én sem tettem javaslatot programokra, és többször hangot adtam annak hogy nem a szeretője vagyok hogy esténként atmegyek aztán reggel menjek haza mert óráink vannak és zavarjuk egymást.. Én kezdtem elzárkózni, mert nem tetszett hogy frusztrált, de ha ott vagyok vele, akkor is telefonozik, laptopozik, intimitásra se volt nagyon kedvem mert ahogy mondtam baromi igénytelen lett (ritkán fürdött ilyesmi). Nyilván én sem vagyok szent, sokat és indokolatlanul hisztiztem és durcáztam, viszont amióta szakítottunk ezekre rájöttem és változni szeretnék mert nem 10 éves vagyok.. Ez előtt a pár hónapos nagyon rossz időszak előtt a fő probléma az volt hogy ő nagyon nehezen fogalmazza meg az érzéseit én pedig nagyon verbalizálok és a "Nemtudom" válaszaitól ki akartam már preparálni az ereimet, illetve hogy borzasztó trehany volt sosem mosogatott, nem mosott, csak ha már nem volt tiszta gatyája stb, és hogy teljesen 0 napirendje volt totál adhoc létezett. Én inzulinrezisztens vagyok, muszáj időben kelnem, enni, nem kelhetek délben és majd eszek amit találok.. Szóval voltak ilyen életvitelbeli eltérések is,ugyanakkor itt megmenteni akartam mert azt gondoltam hogy neki biztos nem jó, csak nem tudja hogy változtasson..

Viszont szerettem (most is) és nem akartam szakítani vele, mert sosem éreztem magam mással így ahogy vele. A jó időszakok a kapcsolatunkban az a boldogság és jó érzés volt, amit egész életemben kerestem. És tudom, hogy ez kölcsönös volt. Előttem neki szörnyen felszínes kapcsolatai voltak, kb mindig a csajok szedték fel ő meg pár hónap után elhagyta őket. Én meg a legelső barátnője voltunk az egyedüli hosszabb kapcsolatai, az első lánnyal azt hiszem 8 hónap volt.

Hónap elején szakítottunk, azóta elég sokszor beszéltünk, találkoztunk is (volt amikor véletlen összefutottunk de 2-3x megbeszélten találkoztunk). Kölcsönösen kerestük egymást. A szakítás óta mintha minden felhő elment volna, újra nevetünk, élvezzük egymás társaságát, megvan az a szikra, mint amikor legelőször találkoztunk és 4 órát beszélgettünk. Sőt, nagyon sokat beszélünk az ő problémáiról, családi nehézségeiről, én is sokkal nyugodtabban tudok ezektől beszélni vele.


Mit gondoltok? Van bármi értelme ennek? Úgy érzem hogy ha elengedem akkor ő lesz a "one that got away". Tudom hogy semmilyen kapcsolat nem tökéletes ha nem teszünk érte és én mindent beletennék mostmár hogy látom milyen nélküle.

Nyugodtan fejtsétek ki a véleményeteket bővebben, minden nézőpontra kíváncsi vagyok.



2021. máj. 31. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ehh, nem olvastam vegig, csak az elejet meg a veget. De ha egy kapcsolat megszakad, azt folytatni mindig is ertelmetlen lesz. Delibabot kergetsz, a szepet akarod belole, amire emlekezni tudsz, es a rosszat pedig kipotolod illuziokkal, amik sosem valnak valora. Az egyutteleshez szukseges, hogy el tudd viselni a masikat 100%-ban. Nalatok ez nem adott, hiszen szakitottatok. A legfontosabb, hogy meg se tudtatok beszelni.
2021. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én elolvastam. Nem kezdeném újra, nem tudtok kommunikálni, mások az igényeitek, a felfogásotok, nem tudtok együtt élni stb. Gyakorlatilag az elmúlt 1,5 évet végig nyűglődtétek, csoda, hogy idáig tartott.

Annyi mindent kellene javítani, ami szerintem nem éri meg, és nem is biztos, hogy kivitelezhető; enélkül meg felesleges újra kezdeni, mert pár hét után újra kezdődne minden feszültség.

2021. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az őszinte válaszaitokat! Nagyon nehéz volt olvasni, de sokat segített abban, hogy el tudjam fogadni, hogy ez így volt a legjobb.
2021. jún. 1. 11:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen is vannak ilyenek, még ha sajnos ez a ritkább is. De ha 5-ből egy boldogsággal végződik, már érdemes volt megpróbálni
2021. jún. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha mindketten úgy akarjátok és tudtok és akartok is változtatni, akkor érdemes megpróbálni újra. Már csak azért is, mert egyrészt mindketten fiatalok vagytok még, másrészt pedig akkor tényleg kiderül, hogy csak a plusz nehézségek miatt nem ment a dolog, vagy tényleg nem vagytok jó páros. Ha ebbe józan belátással mész bele, hogy te a részedről megteszel mindent, aztán ha kiderül, hogy mégsem megy, akkor viszont elengeded, akkor lehet egy jó tapasztalat és kevésbé fájó szívvel engeded el. Ha viszont csak azon pörögsz, hogy neki ilyennek meg olyannak kellene lennie, miért nem változik meg, akkor magadat vered át, mert senki sem fog más kedvéért megváltozni. Én nem látom fehéren-feketén az élet dolgait, mindenből lehet bármi és az elmúlt időszak tényleg extra szar volt.
2021. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, sok ilyen van. De őket itt nem találod meg...Itt inkább a csalódottabb rétegtől kapsz választ.
2021. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!