Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan éljek túl úgy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan éljek túl úgy egy fájdalmas szakítást, ha nincs senki mellettem?

Figyelt kérdés
Nincs senki akire támaszkodhatnék, se barátok, se család, nem jó a viszonyom velük. Nagyon magányos vagyok. Félek, hogy a depresszióba teljesen bele fogok zuhanni és egyedül nem tudok kijönni belőle. Pszichológushoz fogok elkezdeni járni, de ez még nem fog segíteni a magányomon és azon hogy mennyire értéktelennek érzem magam ettől, hogy nincs senki akinek fontos lennék.

2021. jún. 12. 21:50
A kérdező szavazást indított:
Így nem lehet feldolgozni a szakítást, fel kell valahogy építeni emberi kapcsolatokat, mert csak így lehetek túl a szakításon és lehetek újra boldog
Teljesen egyedül, emberi kapcsolatok nélkül is meg lehet birkózni vele
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Pasi vagy?
2021. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Neked ki fontos?
2021. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Magadnak fontos vagy?
2021. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
1-es szerint nem mindegy, hogy nő vagy ,vagy férfi....
2021. jún. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értéktelennek érzem magam így, semmi önbizalmam, tehát magamnak se vagyok elég fontos.
2021. jún. 12. 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb minel elobb rajonni, hogy az eletben igazabol egyedul vagyunk.


A legtobb "barat" kihasznal, illetve nem az a "barat" amire te gondolsz. Ilyenbol borzaszto keves van aki igazi barat.


Az ilyen lelki problemakat meg plane egyedul kell feldolgoznunk. Senki nem fog ertunk harcolni, ott lenni minden pillanatban, pszichologus is csak a penzert foglalkozik velunk a masik resze meg munkabeli kivancsisag, nem pedig empatia vagy full segitokeszseg.


A legtobb ember egy bizonyos szintig kepes torodni a masikkal, de utana magarahagyja, mert nem az o dolga/nem erdekli/nincs kedve ezzel foglalkozni.


Minel elobb (fiatalabban) vesszuk ezt eszre, annal erosebbek leszunk szerintem idosebb korban.

2021. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Mi történt? Írd le, jobb lesz kicsit. Nő vagy férfi vagy?
2021. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5. Ez a baj. Amíg így érzel, ne is kezdj újabb kapcsolatba, mert egy esetleges újabb szakítás ugyanígy lerántana a mélybe. Kellemetlen amúgy is, de alacsony önértékeléssel még inkább.


A pszichológus nagyon jó ötlet, ő mindenképp segíteni fog, és annyira megerősít, hogy elkezdhess barátságokat felépíteni.

2021. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Egyedül kell helytállni az életben. Egyedül kell boldognak lenned. Magadat kell szeretned. Borzasztó élet az, ahol folyamatosan egy másik embertől függsz.

Figyi, nekem ugyan vannak barátaim, de javarészt kapcsolatban vannak. Egy 7,5 éves kapcsolat után úgymond tök egyedül kellett összeszednem magam és kialakitanom a szingli életem, hiszen előtte mindent, de mindent az exemmel csináltam. Ráadásul még sulis tini voltam, amikor összejöttünk, szóval fogalmam nem volt róla, milyen felnőtt emberként egyedül lenni, amikor már leszakadtál a családról meg minden.

Elköltöztem a régi albiból (mert az az "enyém" volt).

Új helyeket kezdtem felfedezni + miután kidepiztem magam, elkezdtem jó előre lefoglalni a barátokat, kollégákat értelmes hétvégi programokra. Gyakorlatilag most is egy hónapra előre minden hétvégére van tök jó programom. :)

De barátok nélkül is ugyanúgy lehet élni, ha azok sincsenek. Én most heti 5x edzek munka után. Hétvégén meg ha nem érne rá senki, akkor ugyanúgy elmennék biciklizni, túrázni, strandra, fotózni, csak nem társaságbam, hanem egyedül.

A lelki gondjaimat és a gyászomat nekem sem tudják átvenni a barátaim. Azt, hogy nincs önbizalmam, nem adják vissza a barátaim. Érted? Persze jó, hogy vannak, de alapvetően nekem ez egy hatalmas munka, ami még mindig zajlik, hogy újraépítsem és elfogadjam önmagam. Ezt neked is egyedül kell lejátszanod magadban. Meglátni az életben ÉS magadban a szépet. Nagy munka, de megéri. És el fogsz jutni arra a pontra, hogy nem is fogsz arra vágyni, hogy valaki miatt felrúgd a kialakított, boldog életed. Na és ekkor mondhatod, hogy célba értél és készen állsz egy következő kapcsolatra.

2021. jún. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig azt tapasztaltam, hogy habár egyedül is túl lehet jutni egy szakításon, és igen, ne mindig másoktól várd a visszajelzést, és igen, minden, amit te és a többi válaszolók is leírtak - pszichoterápia, hobbik, önbecsülés, önszeretet - nagyon-nagyon fontos, de azért egy támogató közösség sokat tud segíteni abban, hogy hamarabb begyógyuljanak a sebek.


Ha van rá indíttatásod, nyugodtan csatlakozz valamilyen túraközösséghez, énekkarhoz, sportcsapathoz (vagy ami téged érdekel), ahol új emberekkel találkozhatsz, legalább ez is segít egy kicsit másra fókuszálni, mint a szakítás, és segít egy kicsit kimozdulni, fizikailag és mentálisan is.

2021. jún. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!