Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » A barátom szakított velem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom szakított velem, mert szerinte okosabb vagyok, mint ő. Szerintem ez az indok egyszerűen nevetséges! Szerintetek?

Figyelt kérdés
Több hónapja jártunk. Számomra ő tökéletes volt úgy, ahogy volt. Igen, engem elég sok minden érdekelt és nem az átlag témák, hanem filozófia, vallásbölcselet, teológia stb. Ezekhez nem tudott (vagy inkább nem is akart) hozzászólni. Ha csak érintettem a témát - a munkámból kifolyólag - hülyén viselkedett, mintha megsértettem volna, vagy nem is érdekelné. Volt, hogy elviccelte inkább a beszélgetést szóval egy idő után hanyagoltam a témát. Mindig felnéztem rá a gyakorlatiassága miatt, ami belőlem hiányzik. Igyekeztem értékelni a munkáját - mérnök volt - tényleg büszke voltam. Múlt héten olyan társaságban voltunk, ahol a barátaim közül is többen eljöttek, hasonló érdeklődéssel. Nagyon jó beszélgetés alakult ki, mire a barátom ahelyett, hogy feldobott volna valami más témát, jól berúgott, hisztizett és faképnél hagyott. Másnap írt egy üzenetet hogy nem vagyunk egymáshoz valóak és vége. Azóta nem beszél velem. 43 éves férfi! Mint valami óvodás. Fogalmam sincs mit csináljak, én szerelmes vagyok belé, és nem érdekel, hogy őt más dolgok érdeklik, mint engem.
2021. jún. 28. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
És ezzel mit vesztettél akkor?
2021. jún. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Te szerelmes vagy

Téged nem zavar...

Te elfogadod...


Ő viszont nem!

2021. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök? Egy szocializálatlan IQ baromnak hat csak.
2021. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Ezek a témák alapvetően nem hétköznapi dolgok, és a legtöbb embert nagyon nem érdekli, és ha ezt a erölteted akkor a kicsit azt érzik, hogy te felsőbbrendűnek tartod magad, és jogosan hasonlítanak azokhoz akik lenézik a nem diplomásokat. De hétköznapi dolgoknál is simán előfordulhat ez, engem például érdekel az akvarisztika, de mivel nem egyszer megkaptam, hogy neki nem kellene, mert sokat kell takarítani (mindezt úgy, hogy nem is volt neki soha), így ezt a témát teljes egészében hanyagolom.

Ti ezen az összejövetelen konkrétan kirekesztettétek őt a beszélgetésből,hiszen nem tudott hozzászólni így jogosan sértődött meg.

2021. jún. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Serti az egojat es nem marad egy olyan kapcsolatban, ahol o serul. Ez szerintem rendben van. Nem az a gond, hogy veled nem jon ki, mert kijott. Az a baj, hogy te olyanok tarsasagaban erzed magad jol, ahova o nem tud beilleszkedni. Kulturalis kulonbseg, ez a legtobbszor athidalhatatlan.
2021. jún. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
4:de mivel ez a munkám része, ha megkérdezte milyen napom volt, vagy éppen mibe merültem bele, akkor elmondtam, ő meg nem szólt egy szót sem rá. Egy idő után inkább nem is beszéltem róla. Viszont mindig érdeklődtem az ő munkájáról, amiről szeretett is beszélni. Ezt az összejövetelt sem úgy kell elkepzelni, hogy valaki feldobja Plótinoszt, aztán tudományosan kielemezzük. Mindenféle téma felmerult, kozeleti is, de az autók is. Ő meg semmihez sem volt hajlandó hozzászólni, hanem az elejétől fogva duzzogott.
2021. jún. 28. 15:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jártál. Folyamatosan törlesztené a kisebbségi komplexusát rajtad.
2021. jún. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az esik nagyon rosszul, hogy megbeszelni sem hajlandó :( neki ennyi volt, csá.
2021. jún. 28. 15:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#6. Mi is eléggé ellentétes területen dolgozunk a párommal. Ő az egészségügyben, én meg autóiparban. Mikor megkérdezem, hogy milyen napja van, akkor pár mondat erejéig elhangzik, hogy multimorbid, meg szaturál stb,illetve fordítva is ez van, de aztán áttérünk full általános dolgokra, kolléga szerelmi kudarcára stb. Onnantól nem téma a munka. Volt olyan házaspár kollégám, akiknél konkrétan tabu volt a munkahely.
2021. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisebbségi komplexusa volt melletted. Jobb ez így mint hogy folyamatosan frusztraljatok egymást veszekedesekkel.

Az más kérdés hogy én nem mondanám hogy sok ész kell a teológiahoz, filozófiahoz. Egy mérnöknek annál inkább, de mindegy..

2021. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!