Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan lehet egy kapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet egy kapcsolatot működtetni, ha az egyik fél nem kompromisszumképes?

Figyelt kérdés

Emiatt ért véget a kettő és fél éves kapcsolatom a barátnőmmel.

Nem voltam hűtlen, nem beszéltem vele csúnyán, de a kapcsolatunk első évében, míg nem voltunk teljesen egymásra hangolódva ő sok mindent nem úgy gondolt mint én, s ugyanígy fordítva. Ezért, hogy ne marakodjunk tovább, én inkább elpanaszoltam ezeket egy barátomnak, az az igazság. Vagy nőkről is beszélgettünk általánosan, ezt is sajnálom, de akkor úgy gondoltam, úgy is láttam, hogy ezzel kb. mindenki így van s míg csak beszéd téma addig nincs baj. Mára tudom, hogy nem ilyen egyszerű és csak én láttam rossz példát. A barátnőm pedig gyakran beleolvasgatott a telefonomban és ezeket persze, hogy mindet meglátta.

Lényeg a lényeg, megutálta ezt a barátomat és az lett, hogy ő örülne, ha nem igazán találkoznék vele úgy mint régebben. Nem is találkoztunk ezután, nem szerveztünk találkozót, mígnem a tavaly nyáron erre járt biciklivel, beszólt én pedig kimentem egy órára tekerni vele. Ebben úgy véltem semmi rossz nincs, ez nem mindennapos úgysem. Az átlag napjainkról beszélgettünk, semmi olyan témába nem merültem volna bele, ami sértheti a barátnőmet. Ő dolgozott, nem szóltam neki, csak másnap, hogy kimentem. Nagy balhé lett belőle. Azóta sem láttam élőben egyébként. Messengeren viszont tovább beszélgettünk. Volt, hogy minden nap néhány mondatot, volt, hogy napokig semmit. Végül ebből is veszekedés lett, majd azt mondta, hogy ezt a kapcsolatot ő nem folytatja, amíg hárman vagyunk benne. Pedig tényleg nem találkoztam már vele, messengeren se írtunk minden nap, de féltékeny volt mindenre, ha egy képet küldtem, hogy most hol vagyunk, vagy visszaírtam míg ő főzött, zuhanyzóban volt stb. Így csak úgy volt hajlandó folytatni, ha soha többet az életbe nem írok neki vissza és nem is találkozunk. Nehéz volt csak így egyből lezárni, de megpróbáltam. Mígnem eljött az újév idén, és írt egy üzenetet, hogy boldog új évet. Nem nyitottam meg az üzenetet, de úgy éreztem ennyit saját magam miatt, a három együtt eltöltött év miatt (egy szakra jártunk, egy szobában laktunk az egyetemen, együtt sportoltunk) vissza kellene írjak. Tudtam, ha visszaírok, akkor ebből nagy vita lenne és nem hinne nekem, hogy amúgy már nem beszélünk. Így csináltam egy csoportot, beleraktam őt és egy másik barátot, majd ott kívántam boldog új évet. A beszélgetést learchiváltam. A barátnőm minden áldott nap szinte egy hónapon keresztül megkérdezte, hogy vissza írtam? Ugye nem? Igaz nem beszélünk? Tagadtam... Majd egy este míg nem voltam bent ugyanúgy meglátta, hogy mégiscsak írtam és őt pedig ezzel átvertem, egy hónapon át hazudtam. Ezután pedig szakított velem. Elmondtam neki, hogy legalább ennyit lehessen már, valahogy jussunk közös nevezőre. Ő ezután nem tudott és azt mondta jobb is így, mert ő az esküvőjére bizony nem jönne velem és ha én elmennék akkor is ugyanúgy vége lenne, valamint a miénkre (ha lett volna) sem egyezne bele, hogy meghívjuk. Annyi sem fért volna bele, hogy kommentben írjak egy gratulációt, mert megkérte a párja kezét. Ez most volt, a vita után, így ennyit odaírtam én is, a több száz közé. Azt mondta, hogy ő nem kompromisszumképes, ha valami nem úgy van ebben, ahogy szeretné, akkor nem tudja folytatni s a részéről ennyi volt. Nem tudtam innen megmenteni a kapcsolatunkat.



2022. febr. 13. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nőként mondom, örülj neki hogy vége lett.
2022. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 NTBS ***** válasza:
100%
Akkor tud működni, ha az egyik fél alárendeli magát. Örülj, hogy nem jutottatok ideáig.
2022. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sehogy, egy elkényeztetett kis liba, aki mindenkit irányítani akar.

Tele van már ilyenekkel a fél világ, mérgezik mindenhol a környezetüket.

2022. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Megtennék mindent, csak egy kicsit, ennyiben lehetett volna úgy ahogy nekem is még elfogadható. Hogy írjak vissza egy Köszönömöt, vagy írhattam volna egy gratulációt.

Elismerem, hogy hazudtam én is, elhallgattam az igazságot. Már nem tud megbízni bennem.

Reméltem, hogy ezt meg tudjuk oldani és nem vezet szakításig.

2022. febr. 13. 10:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kapcsolat az, ahol az egyik fél eltiltja a másikat a barátaitól? Ez minden csak nem egy bizalmi alapokon nyugvó kapcsolat. Beleolvasgatott a telefonodba, és megszabta, hogy kinek írhatsz és kinek nem. Attól félt, hogy a barátod felhívja a figyelmedet arra, hogy milyen korlátozó, kisajátító személyiségű a barátnőd. Érzelmi zsarolással hosszú ideig amúgy sem lehet egy kapcsolatot sokáig fenntartani. Ha nem a "barát probléma" miatt, akkor más okból, de előbb vagy utóbb amúgy is kibukik, ha az egyik fél a "felügyelete alatt" akarja tartani a másikat.
2022. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen stílusban írtál ennek a havernak a barátnődről amit meglátott? A haverod is szidta őt ezekben az üzenetekben?

De amúgy kb mindegy is, ez mindenképp egy rossz párkapcsolat. Ő kutakszik meg eltilt a barátodtól és basáskodik feletted, te meg hazudsz.

Azt, hogy ki a bunyó ennyiből nem lehet megállapítani, mert a leírtak alapján a barátnőd tűnik hisztis, irányító pitsának, de hát nem láttuk azokat az üziket, ha olyan sértő dolgok lennének benne, lehet én is bepöccennék. Mondjuk akkor meg téged kellett volna alapból dobnia, nem eltiltani a haverodtól.

Szerintem itt nagyon nincs értelme folytatni, az ő bizalma úgy tűnik elveszett, amit ilyen agresszív hisztivel tud csak lereagálni.

2022. febr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Persze, nem bizalmi alapokon működött már.

Mióta elolvasta a beszélgetéseket, azt, hogy más lányokról beszéltünk, vagy egyéb hülye dumákat nyomtunk, de nem komolyan gondoltam én sem.

Idővel biztos nem beszéltünk volna egyáltalán.

2022. febr. 13. 11:14
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem szidta senki, sem én, ő pedig főleg nem.

Egyébként igazad van, nincs mit vitatni, mert amit ő gondolok, azt ő máshogy látja.

Végül is, nem is volt értelme kiírnom.

2022. febr. 13. 11:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért megjegyezném , hogy nem volt logikus hogy eltiltott egy barátodtól, és jobb hogy vége. De azért elég vastagon benne vagy te is, hogy nem javult a helyzet. Folyamatosan hazudtál neki és ezért nem bízott benned. Emellett ha pároddal van problémád akkor az első körben vele beszéld meg és csak utána másokkal.
2022. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Így van!
2022. febr. 13. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!