Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Etikátlan szakítani úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Etikátlan szakítani úgy, hogy évekig eltartott és ő emelt ki a borzasztó családomból? Szakítani akarok, nem bírom már.

Figyelt kérdés

Leírom a teljes történetet.

Tudni kell, hogy a családi hátterem nagyon rossz, 19 évesen gyakorlatilag azért költöztem össze a mostani párommal, hogy elszabaduljak itthonról, és ő nagyon kérte, hogy költözzek csak oda. Egyetemista voltam már alapból, és azt mondta a párom, hogy nyugodtan tanuljak, nem akarja elvenni tőlem ezt.

Közben nagyszülőm révén örököltem egy lakást, ami ki van adva jelenleg.

Egy ideig diákmunkáztam, de utána sajnos pánikbeteg lettem, és nem igazán akartam menni sehová, a párom pedig ebben támogatott.

Immáron 6 éve vagyunk együtt. A pszichológust nem fizette, az sztk-s pszichiáter pedig csak bogyókat írt fel, amiket egy idő után abbahagytam, mert nem segítettek, ellenben mellékhatásokat okoztak.

Amikor beütött a covid, az végre nekem olyan szempontból kapóra jött, hogy tudtam életemben először jól fizető, teljes munkaidős munkát szerezni, mert dolgozhatok itthonról. Amióta jobb a járványügyi helyzet, átlag heti 1-2x bemegyek az irodába.

A párom viszont egyre megalázóbb és ridegebb már velem egy ideje. Gyűlöli a munkámat is. Szerinte ez egy kerülőút, amitől csak hatalmasra nőtt az arcom, de amint normál világ lesz megint, haszontalan leszek, mert nem tudok funkcionálni, úgyhogy, ha azt akarom, hogy higgyen abban, hogy jobban vagyok és felnőttként kezeljen, akkor dolgozzak mondjuk egy hetet akár vendéglátásban, és ha azt végigcsinálom pánikolás nélkül, akkor ő fejet hajt.

Amióta ezeket nyomja, én már néha szinte gyűlöletig fajuló dühöt érzek iránta, egyre durvábban veszekszünk. Hétvégén már felhoztam, hogy szakítani szeretnék, de erre üvöltözött és lehordott engem. Amikor megindult felém, akkor mondtam neki gúnyoskodva, hogy "üss meg, látom, hogy szeretnél", akkor pedig lekevert már egy pofont. Itt bennem eltört minden, órákra zárkóztam be a fürdőbe.

Később, nyugodt állapotában azt mondta, hogy egyrészt azért tette, mert én kértem, nyíltan provokáltam, a másik pedig, hogy valami mentális "epizód" volt rajtam, és elkezdett mondani dolgokat, hogy miket sikítoztam, de ezek nem történtek meg. Ő azt állítja, hogy csak úgy elborultam, hogy kihagyogat a memóriám, és a pofon hozott vissza, és azon gondolkozott, hogy már mentő kéne, de szerencsére a pofon hatott.

100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez nem igaz, én minden percemmel el tudok számolni, de így viszont, hogy ilyet képes hazudni, már konkrétan rettegek tőle.

A lakásomban a bérlők az ő haverjai, minden papírt ő intézett, amit csak lehetett. Felhoztam, hogy el szeretnék menni, de vigyorgott, hogy ugyan hová, mikor ki se tudok innen menni, és azt sem tudom, hogy egy szimpla ügyintézés hogy működik, meg hogy úgysem tudom kitenni a bérlőket hónapokig. Azzal fenyeget, hogy leharcoltatja velük a lakásomat, ha komolyan elhagyom őt, mivel mindent neki köszönhetek, és bármit elvehet tőlem szabadon.

Állandóan azt hajtogatja, hogy etikátlan a részemről, hogy ő minden pénzét és idejét rám szánta, én pedig azonnal el akarok húzni, mert kerülőút által tudok már dolgozni.

Mit tegyek? Menjek a rendőrségre? Fognak segíteni.

Mindenhol azt hallom, hogy csak akkor segítenek, ha már vér folyik. Azt sem szeretném, hogy megvárják, hogy már ne csak fenyegetés legyen, hanem tényleg károkat okoznak a lakásomban. Még ha "jól" is sülne el, és nekem adna igazata az igazságszolgáltatás, akkor sem szeretnék átmenni ezek a procedúrán.

Adjatok tanácsokat, kérlek titeket!



2022. júl. 11. 15:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Hazudik a rohadék, mint a vízfolyás. Leural, leszól, akkor lennél normális, ha... függővé akar tenni. És még fenyeget is, majd meg is üt. Szerintem neki van alapból mentális epizódja...


A családodra ezek szerint nem számíthatsz. Az nagyon nagy baj, hogy a haverjai laknak a lakásodban, de mindemellett mielőbb mondj fel nekik - mennyi a felmondási idő? Miért mondja, hogy hónapokig nem tudod őket kirakni?


Rendőrség ezzel a "tönkreteszlek" jellegű szöveggel szerintem semmit nem fog kezdeni. Viszont mielőbb el kéne tőle költöznöd - ha már a lakásodhoz egyelőre nem jutsz hozzá, akkor albérletbe, egy bérelt szobába, bárhová, de tőle el. Amikor nincs otthon, csakis úgy... Ha zaklat, fenyeget akkor viszont kérj távoltartást.

NANÉ-t hívd fel, ők biztos tudnak nálam okosabb tanácsot adni.


Nagyon drukkolok Neked, nagyon vigyázz magadra!!!

2022. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
99%

A lakókkal van bérleti szerződés? Ha igen, azt neked is alá kellett írni. Ha nincs, az kacifántosabb, mert akkor a nav felé lesz mit bevallanod, dekitetettheted őket rendőri segítséggel, mint illetéktelen lakásfoglalókat. Ha van normálisan szerződés, akkor a kaució valószínűleg vissza jár nekik, de, alapvetően felmondhatod az albérletet és, ha nem távoznak, akkor ismét a rendőr jön a képbe, csak így nem kéne utána félni, hogy beperelnek, vagy egyéb úton jelzik a nav felé az elmúlt pár évet.

Az alap kérdésre a válasz, hogy ezen körülmények között semmiképp nem etikátlan. Sőt, mielőbb meg kéne szabadulnod ettől a férfitól. Ha van amúgy hova menned rövid időre, pl barátok, vagy nane, akkor szedd össze a holmid, amíg nincs otthon és tűnj el. A lakást meg kezdd el intézni.

2022. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
* annyival javítanám magam, hogy a navval igyis, úgyis lehet gond,ha nem jelentetted be. Elfelejtettem, hogy azt külön meg kell tenni.
2022. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
95%
Ez bonyolult lesz, mert a betegségedre fog hivatkozni, akár megtörtént ez, akár nem. Alakítsd ki titokban a saját életedet, majd tűnj el az életéből. Egy pofon után eszembe se jutna meghálálni a segítségét, de ha tudnád valahogy, talán csöndben maradna. Vannak szakemberek akik ilyen helyzetekre szakosodtak, érdemes lenne felkeresni
2022. júl. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Csomagolni és azonnal elhúzni. Bárhova. Semmivel se tartozik senki egy ilyen sz.rládának. Semmivel.

Ha nyoma van az ütésnek, fel is jelenteném. Nem lesz semmi baja sajnos, de legalább egy kis kellemetlenséggel még megajándékoznám búcsúzóul.

2022. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fő kerdesre valaszolva: nem


Penzen nem lehet megvenni a masikat, hálábol sem koteles senki maradni, a nyujtottakért lenne etikatlan barmit is elvárni azaz visszaelni azzal ha ő tudott adni es adott.

2022. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Folyt

Ez vonatkozik az elso randira is

Ha meghivsz vkit gusztustalan elvarni hogy már csak ezert melletted dontson.

2022. júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: vedd fel a kapcsolatot a NANE és/vagy Nem tehetsz róla, tehetsz ellene alapítványokkal, ők segítenek ingyenes jogi tanácsadással, átmeneti szállással stb.


Ha a lakás, ami ki van adva tényleg a te tulajdonod (mondjuk ezt a ziccert csodálom, hogy kihagyta, hogy valahogy nem ajándékoztatta/adatta el veled, hogy ilyen menekülési útvonalad se legyen) és nincs bérleti szerződés az ott lakókkal, és te nem akarod, hogy ott legyenek, akkor jogod van kitenni őket, bár ez valóban nem fog egyik napról a másikra menni (azt mondjuk jó lenne tudni, hogy milyen papírokat intézett a párod velük).


A leírásod alapján a párod nagyon tudatosan választott, "mentett" meg téged, és bár lehet, hogy akkor tényleg segített, még ha a legjobb szándékkal is tette, ez semmire nem jogosítja fel veled szemben. Egy párkapcsolat (de akármilyen kapcsolat) nem így működik, hogy az egyik fél azért kell, hogy együtt maradjon a másikkal, mert "tartozik" neki. Ő érezheti magát becsapottnak, dühösnek, csalódottnak, ehhez joga van (megütni nem, tökmindegy, hogy te kérted/provokáltad), neked meg ahhoz van jogod, hogy kilépj egy kapcsolatból, amiben - mindegy miért - boldogtalan vagy.


De én hamisnak érzem az ő féltését, elég tipikus a dinamika sajnos, ahelyett, hogy örülne, büszke lenne rád, hogy a pánikbetegséged ellenére sikerült munkát találnod, elindulni valamerre, megpróbál visszarángatni a bezárt/elzárt státuszodba. A megjegyzése, hogy becsapva érzi magát, mert te "kerülőúton" el tudtál menni dolgozni jelzi, hogy nem ezt a szerepet szánta neked és most kimutatja a foga fehérjét.


A helyzeted nehéz, amikkel a párod fenyeget akár valósak is lehetnek (pl. hogy semmit nem tudsz az életről, mit-hogy kell intézni, bár ha el tudtál helyezkedni azért nem lehetsz teljesen fogalmatlan, és így nehéz lesz az újrakezdés, vagy hogy leamortizáltatja a lakásodat a haverjaival), de még nagyon fiatal vagy, és ha nem akarsz újsághír lenni a közeljövőben, akkor mielőbb gyere el.


Nincs senki, akihez el tudnál költözni átmenetileg?

2022. júl. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Van fizud nem? Meg a bérlésből is jön be. Keress egy albérletet. Hagyd ott, ha zaklat, akkor menj a rendőrségre. Semmivel nem tartozol neki. Nem normális, a tulajdonának tekint téged.
2022. júl. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
93%
Még egy, nehogy félreérthető legyek: ha van bérleti szerződés a lakásodra, azt is meg lehet szüntetni persze, fel lehet mondani, de ott már nagyon nem mindegy, hogy pontosan mi van a szerződésben, pl. mennyi a felmondási idő. Valószínűleg hosszabb lenne a folyamat, mintha nem lenne szerződés. De én úgy gondolom nincs egy ilyen szituban bérleti szerződés.
2022. júl. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!