Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Etikátlan szakítani úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Etikátlan szakítani úgy, hogy évekig eltartott és ő emelt ki a borzasztó családomból? Szakítani akarok, nem bírom már.

Figyelt kérdés

Leírom a teljes történetet.

Tudni kell, hogy a családi hátterem nagyon rossz, 19 évesen gyakorlatilag azért költöztem össze a mostani párommal, hogy elszabaduljak itthonról, és ő nagyon kérte, hogy költözzek csak oda. Egyetemista voltam már alapból, és azt mondta a párom, hogy nyugodtan tanuljak, nem akarja elvenni tőlem ezt.

Közben nagyszülőm révén örököltem egy lakást, ami ki van adva jelenleg.

Egy ideig diákmunkáztam, de utána sajnos pánikbeteg lettem, és nem igazán akartam menni sehová, a párom pedig ebben támogatott.

Immáron 6 éve vagyunk együtt. A pszichológust nem fizette, az sztk-s pszichiáter pedig csak bogyókat írt fel, amiket egy idő után abbahagytam, mert nem segítettek, ellenben mellékhatásokat okoztak.

Amikor beütött a covid, az végre nekem olyan szempontból kapóra jött, hogy tudtam életemben először jól fizető, teljes munkaidős munkát szerezni, mert dolgozhatok itthonról. Amióta jobb a járványügyi helyzet, átlag heti 1-2x bemegyek az irodába.

A párom viszont egyre megalázóbb és ridegebb már velem egy ideje. Gyűlöli a munkámat is. Szerinte ez egy kerülőút, amitől csak hatalmasra nőtt az arcom, de amint normál világ lesz megint, haszontalan leszek, mert nem tudok funkcionálni, úgyhogy, ha azt akarom, hogy higgyen abban, hogy jobban vagyok és felnőttként kezeljen, akkor dolgozzak mondjuk egy hetet akár vendéglátásban, és ha azt végigcsinálom pánikolás nélkül, akkor ő fejet hajt.

Amióta ezeket nyomja, én már néha szinte gyűlöletig fajuló dühöt érzek iránta, egyre durvábban veszekszünk. Hétvégén már felhoztam, hogy szakítani szeretnék, de erre üvöltözött és lehordott engem. Amikor megindult felém, akkor mondtam neki gúnyoskodva, hogy "üss meg, látom, hogy szeretnél", akkor pedig lekevert már egy pofont. Itt bennem eltört minden, órákra zárkóztam be a fürdőbe.

Később, nyugodt állapotában azt mondta, hogy egyrészt azért tette, mert én kértem, nyíltan provokáltam, a másik pedig, hogy valami mentális "epizód" volt rajtam, és elkezdett mondani dolgokat, hogy miket sikítoztam, de ezek nem történtek meg. Ő azt állítja, hogy csak úgy elborultam, hogy kihagyogat a memóriám, és a pofon hozott vissza, és azon gondolkozott, hogy már mentő kéne, de szerencsére a pofon hatott.

100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez nem igaz, én minden percemmel el tudok számolni, de így viszont, hogy ilyet képes hazudni, már konkrétan rettegek tőle.

A lakásomban a bérlők az ő haverjai, minden papírt ő intézett, amit csak lehetett. Felhoztam, hogy el szeretnék menni, de vigyorgott, hogy ugyan hová, mikor ki se tudok innen menni, és azt sem tudom, hogy egy szimpla ügyintézés hogy működik, meg hogy úgysem tudom kitenni a bérlőket hónapokig. Azzal fenyeget, hogy leharcoltatja velük a lakásomat, ha komolyan elhagyom őt, mivel mindent neki köszönhetek, és bármit elvehet tőlem szabadon.

Állandóan azt hajtogatja, hogy etikátlan a részemről, hogy ő minden pénzét és idejét rám szánta, én pedig azonnal el akarok húzni, mert kerülőút által tudok már dolgozni.

Mit tegyek? Menjek a rendőrségre? Fognak segíteni.

Mindenhol azt hallom, hogy csak akkor segítenek, ha már vér folyik. Azt sem szeretném, hogy megvárják, hogy már ne csak fenyegetés legyen, hanem tényleg károkat okoznak a lakásomban. Még ha "jól" is sülne el, és nekem adna igazata az igazságszolgáltatás, akkor sem szeretnék átmenni ezek a procedúrán.

Adjatok tanácsokat, kérlek titeket!



2022. júl. 11. 15:47
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Aláírtam valamit, sajnos nagyon bután megbíztam benne régen, bármit aláírtam, amit az orrom elé tolt. :(
2022. júl. 11. 17:01
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egy párkapcsolat két szabad ember szabad akaratából jön létre, jobb esetben őszinte érzelmekre alapozva. Ez nem valami féle kötelezettség, a kényszer pedig alapvetően összeegyeztethetetlen egy párkapcsolattal.

Lehet az ember nagyon hálás a másiknak. Ez nagyon szép dolog. De hálásnak lenni, és börtönbe zárni magunkat nem ugyanaz. Mint ahogy azt sem gondolnám, hogy egy megjátszott szerelem annyira nagy ajándék lenne... legalábbis én nem örülnék neki, ha valaki csak eljátszaná, hogy szeret.

Ha pedig segítek valakinek, azt nem azért teszem, mert "üzeleti alapon" várok cserébe valamit. Az már inkább amolyan prostitúció lenne, amikor pénzért, vagy egyéb akár anyagi, akár érzelmi segítséggel "megveszem" a "szerelmét".

2022. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
36%
Van egy megérzésem, ezért megírnád kérlek privátban, hogy melyik városban laktok, illetve hol van az a lakás? Köszi és bocsi!
2022. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Budapesten vagyunk, és itt van a lakás is. Az is a bajom egyébként, hogy kb. 10 perc sétára van csak innen a lakásom. :( Attól félek, hogy még ha vissza is szerzem az irányítást és beköltözök oda, akkor zaklatni fog, és tényleg a híradóban végzem. Azon is fantáziálok, hogy el kellene adnom a lakást és venni egy másikat...
2022. júl. 11. 17:06
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Az sem rossz ötlet ! Mindenképp nézz utána a lehetőségeknek! Bár addig nem tudsz elmenni baráthoz/baratnohoz, hogy addig se ott legyél? :(
2022. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
96%
Ja értem, én egy észak Pest megyei városra gondoltam volna, bocsi!
2022. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem igazán vannak barátaim, mert elidegenített tőlük egyrészt a párom, másrészt a szorongásaim.
2022. júl. 11. 17:13
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

“ ha azt végigcsinálom pánikolás nélkül, akkor ő fejet hajt.”


Tehát a pánikbetegségbe vissza akar kergetni. Sőt, azt sugallja, hogy mentálisan beszámíthatatlan vagy, emlékezetkihagyásaid vannak.

Nos, akkor:

1/ fölmondasz az albérlődnek úgy, hogy nem beszélsz róla a volt párodnak

2/ egy nap, mikor reggel elmegy, összecsomagolsz; lefilmezed, hogy milyen állapotban hagyod ott a lakást, két tanú jelenlétében, legjobb , ha az egyik ügyvéd;

Nehogy bosszúból azt hazudja, hogy megloptad;

3/ elköltözöl:

4/ ügyvéd által felszólítod, higy minden kapcsolatot megszakítasz vele, megtiltod, hogy zaklasson;


Ez az alak a jelek szerint a pánikbetegségedet arra akarja használni, hogy terrorizálva téged beszámíthatatlannak nyilváníttasson.

A fejemet teszem rá, hogy a hátad mögött terjeszti is ismerősi, baráti körben!


Takarítsd ki az életedből!

2022. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nincs otthon a párod, próbáld meg megkeresni az albérleti szerződést (ha van). Kérj egy időpontot egy ügyvédtől jogi szaktanácsadásra (kb. 10-15 ezer Ft). Az ügyvédnek felvázolod a helyzetet és ő majd elmondja neked, hogy a jog szerint milyen lehetőségeid vannak, hogyan tudnál megszabadulni a lakóktól. Ezeket akkor kellene intézned amikor a párod nincs otthon (gondolom el szokott menni dolgozni).
2022. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel telefonra, amiket mond.

Nézesd meg, hogy nem hamisított-e adásvételi szerződést, egyáltalán a neveden van-e még a lakásod.

Ez nagyon sötét ügy.

Sürgősen fordulj ügyvédhez!

2022. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!