Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Etikátlan szakítani úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Etikátlan szakítani úgy, hogy évekig eltartott és ő emelt ki a borzasztó családomból? Szakítani akarok, nem bírom már.

Figyelt kérdés

Leírom a teljes történetet.

Tudni kell, hogy a családi hátterem nagyon rossz, 19 évesen gyakorlatilag azért költöztem össze a mostani párommal, hogy elszabaduljak itthonról, és ő nagyon kérte, hogy költözzek csak oda. Egyetemista voltam már alapból, és azt mondta a párom, hogy nyugodtan tanuljak, nem akarja elvenni tőlem ezt.

Közben nagyszülőm révén örököltem egy lakást, ami ki van adva jelenleg.

Egy ideig diákmunkáztam, de utána sajnos pánikbeteg lettem, és nem igazán akartam menni sehová, a párom pedig ebben támogatott.

Immáron 6 éve vagyunk együtt. A pszichológust nem fizette, az sztk-s pszichiáter pedig csak bogyókat írt fel, amiket egy idő után abbahagytam, mert nem segítettek, ellenben mellékhatásokat okoztak.

Amikor beütött a covid, az végre nekem olyan szempontból kapóra jött, hogy tudtam életemben először jól fizető, teljes munkaidős munkát szerezni, mert dolgozhatok itthonról. Amióta jobb a járványügyi helyzet, átlag heti 1-2x bemegyek az irodába.

A párom viszont egyre megalázóbb és ridegebb már velem egy ideje. Gyűlöli a munkámat is. Szerinte ez egy kerülőút, amitől csak hatalmasra nőtt az arcom, de amint normál világ lesz megint, haszontalan leszek, mert nem tudok funkcionálni, úgyhogy, ha azt akarom, hogy higgyen abban, hogy jobban vagyok és felnőttként kezeljen, akkor dolgozzak mondjuk egy hetet akár vendéglátásban, és ha azt végigcsinálom pánikolás nélkül, akkor ő fejet hajt.

Amióta ezeket nyomja, én már néha szinte gyűlöletig fajuló dühöt érzek iránta, egyre durvábban veszekszünk. Hétvégén már felhoztam, hogy szakítani szeretnék, de erre üvöltözött és lehordott engem. Amikor megindult felém, akkor mondtam neki gúnyoskodva, hogy "üss meg, látom, hogy szeretnél", akkor pedig lekevert már egy pofont. Itt bennem eltört minden, órákra zárkóztam be a fürdőbe.

Később, nyugodt állapotában azt mondta, hogy egyrészt azért tette, mert én kértem, nyíltan provokáltam, a másik pedig, hogy valami mentális "epizód" volt rajtam, és elkezdett mondani dolgokat, hogy miket sikítoztam, de ezek nem történtek meg. Ő azt állítja, hogy csak úgy elborultam, hogy kihagyogat a memóriám, és a pofon hozott vissza, és azon gondolkozott, hogy már mentő kéne, de szerencsére a pofon hatott.

100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez nem igaz, én minden percemmel el tudok számolni, de így viszont, hogy ilyet képes hazudni, már konkrétan rettegek tőle.

A lakásomban a bérlők az ő haverjai, minden papírt ő intézett, amit csak lehetett. Felhoztam, hogy el szeretnék menni, de vigyorgott, hogy ugyan hová, mikor ki se tudok innen menni, és azt sem tudom, hogy egy szimpla ügyintézés hogy működik, meg hogy úgysem tudom kitenni a bérlőket hónapokig. Azzal fenyeget, hogy leharcoltatja velük a lakásomat, ha komolyan elhagyom őt, mivel mindent neki köszönhetek, és bármit elvehet tőlem szabadon.

Állandóan azt hajtogatja, hogy etikátlan a részemről, hogy ő minden pénzét és idejét rám szánta, én pedig azonnal el akarok húzni, mert kerülőút által tudok már dolgozni.

Mit tegyek? Menjek a rendőrségre? Fognak segíteni.

Mindenhol azt hallom, hogy csak akkor segítenek, ha már vér folyik. Azt sem szeretném, hogy megvárják, hogy már ne csak fenyegetés legyen, hanem tényleg károkat okoznak a lakásomban. Még ha "jól" is sülne el, és nekem adna igazata az igazságszolgáltatás, akkor sem szeretnék átmenni ezek a procedúrán.

Adjatok tanácsokat, kérlek titeket!



2022. júl. 11. 15:47
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Jól van, akkor keresek ügyvédet.

Egy volt osztálytársam jogot végzett, megkérdezem, tud-e valakit, aki jó.

2022. júl. 11. 17:26
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Ő hol dolgozik? Nem tudod átnézni a lakást, amíg ő dolgozik? Arra a szerződésre mindenképpen szükség lenne, már csak azért is, hogy pl a bérleti idő mennyire van írva benne, milyen feltételei vannak a felmondásnak, stb. Azt meg kéne szerezni, utána pl bevinni a munkahelyedre vagy egy baráthoz, a lényeg, hogy ő ne tudja visszaszerezni. Közben elköltözni albiba, és a szerződésnek megfelelően értesíteni a haverjait arról, hogy ha lejár a szerződésben foglalt idő, költözzenek el. Ezután add el a lakást, és vegyél másikat jó messzire ettől a véglénytől.
2022. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon jó ötlet, hogy amikor egyedül vagy otthon próbáld megkeresni a bérleti szerződést, illetve minden egyebet, amiket aláíratott veled a párod. Próbálj meg mindent ugyanúgy visszarakni, ne lássa, hogy kutakodtál, fotózz le mindent. Ha a szerződést megtalálod vedd magadhoz.


Én mégis azt javaslom, keresd meg a NANE-t - ha konkrét segítséget nem is kérsz tőlük (pl. átmenti szállás - én nem mernék tovább egy fedél alatt maradni azzal, aki egyszer kezet emelt rám, akármilyen indokkal is) náluk minden infó össze van szedve, mik a jogaid, hova fordulhatsz pl. a lakásodon lévő, nem általad kötött bérleti szerződéssel kapcsolatban, segítenek rendőrségen is ha szükséges, hogy ne pattintsanak le stb. Lesz még sok kiadásod, legalább az első jogi tanácsadás legyen ingyen, utána ha úgy alakul és belefér anyagilag fogadhatsz ügyvédet.

2022. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
A viselkedését olvasva ne tartsd etikátlannak, hanem szabadulj meg tőle.
2022. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam egy kommentet sem:

kérdező, te vagy a főbérlő: menj el a lakásba, és időbélyeggel (imán be tudod állítani okostelón, hogy rajta legyen az idő is, de amúgy is kiírja a telefon is a képkészítés idejét max) fotózd le a a lakás helységeit, jelenlegi állapotát.


Gondolom a nevüket stb tudod.. De ennyi infóból is -még a magyar rendőrség is xD- képes visszavezetni a rongálók személyére, a pátodon keresztül. A károkozást pedig a képekkel, és a párod fenyegetőzésével tudod bizonyítani. Esetleg kiprovokálhatod majd sms-ben is a fenyegetőzést, ha írásban van, még jobb, a rendőrségnek le lehet adni.


Ha kárt is okoznak, nem hamar, de behajtható lesz, és bizonyítható a dolog..

2022. júl. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nem tudod bebizonyítani, hogy most milyen állapotban van a lakás, fotókkal, vagy valami? Ha szétbarmolnák, akkor legyen valami bizonyíték... passz. Vigyázz magadra! Nagyon drukkolok!
2022. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdező aláírt mindent, amit az orra alá dugtak, lehet már a lakás sem az övé. Az első kérdés mindenképp az, hogy mit is írtál alá. Próbáld megtalálni a szerződést.
2022. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül nem mersz odamenni, fizess/bérelj fel valakit, aki elmegy veled, amíg lefotózod a lakásod. Utána már nehéz lesz szétbarmolni, mert felhozhatod, hogy fotókkal tudod bizonyítani, hogy mai napig így nézett ki. + ugye ott van a fenyegetés is róla. És azt sem lesz nehéz visszanyomozni, hogy bizony ők voltak ott (szomszédok is pl látták őket gondolom ott élni)..


Szóval ha van kis eszük, ezek után nem verik szét, ha meg mégis, a kért - később sajnos- de be tudják hajtani rajtuk.

2022. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Most alszik a "drága", ráérek épp informálódni, nézelődni a neten.

Ő mindig elmegy dolgozni, szóval tudok turkálni napközben. Azt nem hiszem, hogy ne lenne az enyém a lakás, mert arra azért emlékszem, hogy bérbeadási szerződés volt, csak nem olvastam végig sajnos. Meg ha nem az enyém lenne, akkor már az arcomba vágta volna. Kifejezetten irritálja, hogy van lakásom, szinte vicsorgott, amikor felhoztam.

2022. júl. 12. 02:36
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Atyaisten... irigy féltékeny mocsok

Ahogy előttem is írták a betegségbe próbál téged visszalokni hogy így biztos vele maradj

Csak ő szeretné veled elhitetni hogy életképtelen vagy, úgy tudna irányítani

2022. júl. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!