Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért akarok a végletekig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarok a végletekig benne maradni a kapcsolatokban?

Figyelt kérdés
28 éves férfi vagyok, néhány kapcsolatom volt életem során, a leghosszabb is csak 1 évig tartott kb., szóval életem legnagyobb részében egyedül voltam. A szimpla szexkapcsolat meg nem az én világom. Sosem én szakítottam a kapcsolataimban, és a végletekig próbáltam megőrizni ezeket, még akkor is, ha már racionálisan beláttam, hogy semmi értelme már folytatni a kapcsolatot. A nők többszöri szakítása/szakítási kísérlete után is így történt, mindig visszadumáltam magam, értelmetlenül, többször is nagyon megalázó helyzetbe hozva magam. Előfordult, hogy szerelmes voltam, viszont akkor is ezt tettem, ha ilyen erős érzéseim nem voltak az adott nő iránt. Még ha úgy lettem volna vele, hogy el tudom képzelni az adott nőt házastársamként, gyermekeim anyjaként, akkor egy fokkal érthetőbb lenne, de még ilyen nem volt. Mit gondoltok a leírtakról?

2022. dec. 7. 09:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichológus, csak hobbi szinten érdekel a téma, sok könyvet olvastam ezzel kapcsolatban. Ezért is írtam, hogy ha észrevetted magadon ezeket a dolgokat (és ez zavar), akkor szakemberhez érdemes fordulni, mert ő fog tudni segíteni. Persze ma már sok könyv, videó is elérhető a témával kapcsolatban, érdemes ezeket elolvasni/meghallgatni. Az önfejlesztés sosem árt. Az már egy jó jel, ha látod hogy hol van a "bibi", és azon változtatni akarsz. (#8 vagyok)
2022. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nincs lo
2022. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
Szinte ugyanabban a cipőben járok, mint a kérdező, csak már jóval érettebb korban. Viszont soha nem fordult meg a fejemben, hogy a kapcsolatokhoz való ragaszkodás "bibi" volna.... Sokkal nagyobb gáz az, hogy úgy dobálják félre az emberek egymást, mint a rongyot "lesz majd másik" felkiáltással.
2022. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13

Én sem azt írtam hogy a "kapcsolathoz való ragaszkodás bibi volna". Azt írtam, hogy az egy jó dolog ha a kérdező észrevette a saját életén hogy neki valami így nem jó ahogy eddig "kapcsolódott másokhoz", és ezen változtatni szeretne = "jó jel, ha látod hogy hol van a "bibi".

De az sehol sem lett leírva, hogy el kell dobálni a kapcsolatokat, mint a rongyot! Ebből látszik hogy hogyan képes egy ember egy mondatot a saját sérelmein keresztül teljesen másképp értelmezni, mint ahogy az írója eredetileg szánta....

Amúgy meg a toxikus ragaszkodás az igazán "bibi", amikor már mindkét fél tudja hogy semmi keresnivalójuk egymás mellett (mert minden létező módon már bebizonyosodott), de azért még szívják egymás vérét évekig, évtizedekig.

2022. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

"amikor már mindkét fél tudja hogy semmi keresnivalójuk egymás mellett (mert minden létező módon már bebizonyosodott)"


Ilyenkor már rég nincsenek egymás mellett emberek.


Amíg együtt vannak (akár ilyen áron), addig a megoldást keresik - szerintem.

2022. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15

"Ilyenkor már rég nincsenek egymás mellett emberek."


De jó is lenne ha így lenne. Pont az a probléma hogy sokan pszichés berögződések miatt vannak még együtt a másikkal, mint amit a kérdező is leírt eredetileg. Azokról nem is beszélve akik anyagi dolgok (közös vagyon) amiatt vannak együtt, vagy akik a társadalomban betöltött státuszuk miatt kifelé élnek, de befelé minden sz*r (lásd: csatornán lecsúszás).

És sokszor van az is, hogy csak az egyik fél keresi a megoldást, a másik meg sz*rik az egészbe (esetleg megcsalja). Együtt vannak, de csak mert ebbe az illúzióba akarnak élni. Ott vannak még azok is akik csak birtokolni akarják a másikat mindenáron (bántalmazók, érzelmi zsarolók). Ők is "biztos a megoldást keresik": lásd szemkinyomós eset.

Nagyon sok olyan "párkapcsolat" van ahol nem képesek az emberek normálisan felmérni, hogy el kellene engedni a másikat, mert nem egymáshoz valók és NINCS mindenre megoldás. Nyilván első körben keresni kell megoldást, de amikor már többedszerre sem képesek belátni egyesek, hogy nem működnek jól együtt, akkor mindenki magára vessen, ha tovább vergődik a f*sban. Ezért jó ha önmagát fejleszti ilyen téren mindenki, és úgy mint a kérdező, saját maga képes belátni, ha valami nincs rendben.

2022. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nincs elég önérzeted, és valamiért nagyon függő viszonyt alakítasz ki, talán anyukádtól függtél ennyire, és nem tudod letenni. El lehetne ezzel menni pszichológushoz.
2022. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!