Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogyan tudnék szakítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék szakítani a barátommal, aki fülig szerelmes belém, és nem sejt semmit?

Figyelt kérdés

Tudom, a legegyszerűbb válasz erre az, hogy odaállok elé, és megmondom neki, de nyilván nem ezért írom ki a kérdést. Íme hát a körítés:

Mindketten fiatalok vagyunk, 2 éve vagyunk együtt, és nyáron tervezünk kiköltözni Ausztriába. Attól függetlenül, hogy nem együtt élünk még, rengeteg időt töltünk egymás társaságában. Abszolút idillinek tűnik a kapcsolat, ha vki kívülről ránk néz. Sőt, igazából tényleg az is. Sose veszekszünk, nyugiban elvagyunk egymás mellett, élvezzük az életet, utazgatunk, stb.

És akkor most jön a csupa nagybetűs "DE". Bennem elmúlt a láng. Nagyon szeretem a barátomat, de szerelmes nem vagyok belé, nem kívánom már úgy, hanem egyszerűen csak egy nagyon szoros barátként gondolok rá. Ezzel összefügg, hogy van néhány tulajdonsága, amiről rájöttem, hosszú távon nem tudom elviselni. Ez alatt nem paraszt és bántó viselkedést, meg ilyesmit értek, hanem egyéb, elsőre ártalmatlan dolgokat, amiket tudom, hogy nem fog tudni levetkőzni, mert az a személyiségével nagyon ellentétes lenne. Korábban már beszéltünk róla, de sajnos nem tudott rajta változtatni.

Ő továbbra is teljesen odavan értem, viszont bennem lassan megérett az elhatározás a szakításra, mert a fentiekből (különösen a vonzalom hiányából) ez következik logikusan, és így is fair. Mindennek ellenére óriási bennem a bűntudat, mert egyrészt tudom, hogy nagyon össze fogom ezzel törni a szívét, másrészt meg szegény miattam már feladott egy remek itthoni karrierlehetőséget is (mivel amúgy én voltam az, aki mindvégig külföldre akart költözni).

Szóval ja, nagyon nyomorultul érzem magam. Tudom mit kell tennem, de a fájdalomtól való félelemtől és a bűntudattól valahogy állandóan leblokkolok, és nem tudom meglépni.

Ha vannak hasonló tapasztalataitok, illetve tanácsotok, hogy hogyan járjak el, nagyon megköszönném, ha megosztanátok itt. Előre is köszi.

22N


2023. márc. 20. 00:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
24%
Bunkó vagy
2023. márc. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg az a bunkó, aki azt várja, hogy vonzalom nélkül legyen együtt valakivel.
2023. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

Nem a 11-es vagyok, hanem 7-es.

Én nem várom el, hogy olyannal legyen. Csak annyit mondtam, hogy egy kapcsolat nem magatol működik, hanem a felek működtetik. Természetesen semmi sem kötelező, de meg kell tanulni felnőni es felfogni, hogy nem mindegy úgy van, mint a romantikus filmeket, hogy mindent megold egy kis szex meg beszélgetés nélkül tudjak egymásról a felek, mit akar a másik.

2023. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
De honnan veszed, hogy itt ez a helyzet? Írja is a kérdező, hogy amúgy van a párjának olyan tulajdonsága, amivel ő hosszú távon nem tudna együtt élni, hiába beszéltek már róla, nem tud ezen változtatni, és rendkívül érett módon nem is várja el tőle. Szóval akkor hol itt a gond? Az igenis felnőtt hozzáállás, hogy felismeri ha valami nem működőképes.
2023. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ezzel egyet értek. Ezt a részt nem láttam.
2023. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
20%
Törd össze a lelkét nyugodtan , szívesen varjuk az incelek klubjáva ide gykra.
2023. márc. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 NTBS ***** válasza:
100%

Sajnos oda kell elé álnod. És elmondani neki.

Nem lesz kellemes, de nem tudsz mit tenni.

Itt mindenki sérülni fog.

2023. márc. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

"miattam már feladott egy remek itthoni karrierlehetőséget is (mivel amúgy én voltam az, aki mindvégig külföldre akart költözni"


Ne szúrj ki vele. Minél előbb beszélj vele.

2023. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

" Csak annyit mondtam, hogy egy kapcsolat nem magatol működik, hanem a felek működtetik. "


Csakhogy 22 éves, egy két éves kapcsolat, együtt sem élnek. Amiről te írsz, az egy házasságban igaz, 30 felett. Ha ilyen fiatalon elmúlt a vonzalom, akkor felesleges és nagy hiba erőltetni,

2023. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%

"

Törd össze a lelkét nyugodtan , szívesen varjuk az incelek klubjáva ide gykra."


És? A kérdező nem szeretetszolgálat, hogy zsenge 22 évesen benne maradjon egy számára nem működő kapcsolatban.

AMúgy meg majd megismerkedik mással.

2023. márc. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!