Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek jogosan kéri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan kéri vissza egybe a pénzt?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hónapja szakítottam a volt párommal. Nagyon féltékeny volt, sokat veszekedtünk e miatt és ezért történt a szakítás. Amíg együtt voltunk, ő kocsit akart venni, így hitelt kellett felvennie. Mikor ez történt, nekem csak beugrós munkám volt, a sulim pedig fizetős. Így felajánlotta, hogy többet vesz fel és kiszámoljuk, hogy nekem mennyi törlesztőt kell fizetnem havonta. 400ezerrel vett fel többet (ami az én részem), és összesen 600ezret kell visszafizetnem. Én ezt havonta fizettem is neki (10ezret). Viszont ugye szakítottunk, ez után is küldtem neki havonta a pénzt és küldeném ugyanígy a továbbiakban is. A napokban viszont közölte, hogy neki ez így nem jó, adjam vissza neki egybe pénzt (a 400ezret + a 200ezret, levonva persze amit eddig fizettem, ami 60ezer forint). Ez jogos, vagy ezt más is így csinálná? Nem tudom honnan szedjek össze ennyi pénzt. Ugyanúgy fizetném neki havonta a törlesztőt.

2023. ápr. 19. 23:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
65%
Azóta van már normális állásod? Jelenleg dolgozol?
2023. ápr. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

600e Ft havi 10e Ft törlesztővel az 60 hónap vagyis 5 év.

Amikor ezt megbeszéltétek 6 hónapja, azaz 4 hónappal a szakítás előtt, eszetekbe sem jutott, hogy mi lesz, ha nem lesztek együtt 5 évig? Akkor még olyan kiválónak tűnt ez a kapcsolat?


Értem, hogy te most nem tudod visszaadni, ill. nem így terveztél.

Viszont őt is megértem, hogy szakítottál vele, ez fáj neki, és nem akarja, hogy még négy és fél éven át a havi törlesztés emlékeztesse arra, hogy te az életében benne voltál. Viszont érthető módon a pénzt sem akarja neked ajándékozni.


A jogi oldala az, hogy papír gondolom nincs róla, tehát ha semmit se fizetnél, azt se tudná rajtad behajtani.


Az erkölcsi részére nem lehet mit mondani. Meg hiába is mondana valaki valamit, attól még te nem tudod most egyben visszafizetni.

Jobb híján fizesd tovább a havi 10e Ft-ot. Mást úgyse tudsz csinálni.

2023. ápr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
26%

2 önmagában már az is probléma, hogy a kérdező nem érzi, hogy ma 10eFt mennyire semmi összeg, és nem érez késztetést arra, hogy többet fizessen.


1995-ben 600eFt után havo 60-65000Ft-ot kellett fizetni. Majdnem 30 éve.

2023. ápr. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
56%
1+ Ha azóta van melód a minimum, hogy felemeled a törlesztőt, kiszámoljátok az addigi kamatot időarányosan a fizetési naphoz igazítva vagy hitelt veszel fel és egyösszegben kifizeted az illetőnek, ha a szavadat adtad a visszafizetésre.
2023. ápr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
15%

A kocsit el kell adni és abból visszafizetni a hitelt részarányosan. Ha van esetleg fennmaradó tartozás, azt szintén arányosan fizetitek.


Amit nem értek a leírásból, hogy miért te törleszted (akár részben is) az exed autóját, de ha így állapodtatok meg, akkor ez neked biztos rendben van.

2023. ápr. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
62%
Tehát belementél, hogy nagyobb hitelt vegyen fel miattad, erre pár hónappal később kidobod, mert amúgy szar a kapcsolat. Hab a tortán hogy még elvárnád, hogy összekössön ez az egyezség éveken át, minden hónapban emlékeztetnéd arra, hogy mekkora palimadár volt. :D
2023. ápr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
94%

5-ös, te félreértetted.

A kérdező nem az autót fizeti, hanem a saját céljaira kapott pénzt. Neki nincs része az autóhitelben.

2023. ápr. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Azóta igen, van már állásom. De hitelt nem tudok felvenni, mert még nem vagyok 6 hónapja bejelentve. Azon gondolkoztam én is, hogy veszek fel hitelt, abból kifizetem és törlesztem a saját hitelemet. De nem tudok felvenni hitelt. Annyit meg nem keresek, hogy ki tudjam egy összegben fizetni. Amit tudok tenni, hogy akkor többet fizetek neki havonta. Tudom, hogy hülyeség volt belemenni egy ilyenbe (mostmár így utólag persze). De nem csak az én részemről. Nem tudok ennél többet tenni, mint többet fizetni akkor havonta. Csak elég idegesen követeli vissza a "pénzét"...
2023. ápr. 20. 00:16
 9/41 anonim ***** válasza:
91%

Ha a jogi oldaláról akarsz kérdezni, akkor azt inkább az annak megfelelő kategóriában tedd.


Abban viszont egyetértek a fentiek közül, hogy jó lenne rövidre zárni a dolgot... ne emlékeztessétek egymást a létezésetekre.

A kamatokat szerintem xard le, azt nyelje be ő, ha már ilyen hülyén vett fel hitelt, hogy másnak adta a pénzt... valahogy még az idei évben érd el az általad elköltött 400 ezret, aztán tűnjetek el egymás életéből.

2023. ápr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk, ha 5 év helyett 6-8 hónap alatt visszakapná a pénzét, akkor meg nem lenne korrekt a +200e Ft kamatot kérnie. Valamivel több, mint 400e Ft járna neki jogosan, de messze nem 600e Ft.
2023. ápr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!