Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek jogosan kéri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan kéri vissza egybe a pénzt?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hónapja szakítottam a volt párommal. Nagyon féltékeny volt, sokat veszekedtünk e miatt és ezért történt a szakítás. Amíg együtt voltunk, ő kocsit akart venni, így hitelt kellett felvennie. Mikor ez történt, nekem csak beugrós munkám volt, a sulim pedig fizetős. Így felajánlotta, hogy többet vesz fel és kiszámoljuk, hogy nekem mennyi törlesztőt kell fizetnem havonta. 400ezerrel vett fel többet (ami az én részem), és összesen 600ezret kell visszafizetnem. Én ezt havonta fizettem is neki (10ezret). Viszont ugye szakítottunk, ez után is küldtem neki havonta a pénzt és küldeném ugyanígy a továbbiakban is. A napokban viszont közölte, hogy neki ez így nem jó, adjam vissza neki egybe pénzt (a 400ezret + a 200ezret, levonva persze amit eddig fizettem, ami 60ezer forint). Ez jogos, vagy ezt más is így csinálná? Nem tudom honnan szedjek össze ennyi pénzt. Ugyanúgy fizetném neki havonta a törlesztőt.

2023. ápr. 19. 23:37
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
8%

Erkölcsileg ez nem fekete-fehér.

Ha a férfi szakított volna vele, akkor azt mondanám, hogy nyugodtan fizessen tovább havi 10e Ft-ot, hiszen így állapodtak meg.

Így, hogy a nő szakított, azért nem olyan egyszerű. Pl. a férfi valószínűleg hosszú távra tervezett vele, ha 5 évre adott kölcsön pénzt neki. Szóval ő most eléggé átverve érezheti magát, talán ezért is dühös és ezért akarja mihamarabb visszakapni a teljes összeget.


Az joggal elvárható a kérdezőtől, hogy próbáljon nagyobb törlesztőrészlettel mihamarabb a végére jutni az egésznek. Az, hogy emiatt hitelt vegyen föl, az szerintem sem elvárható.

2023. ápr. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
43%

Ő vette fel a hitelt? Az ő nevére került az autó? Ő használja azóta is a járművet?

Valószínűleg igen.


Van róla valamilyen szerződés, papír , hogy neked mennyit kell törlesztened havonta?

Nem derül ki a kérdésből.


A szóbeli megállapodás is szerződésnek számít. (persze csak akkor ér valamit ha van rá tanú) De ha tényleg havi 10 ezerbe egyeztetek meg:) akkor annyit kellene fizetned még évekig.:)


Ha csávó , az aki felvette a hitelt , és megvette az autót nem biztos, hogy el akarja majd adni lehet, hogy kell neki. Akkor viszont belegabalyodtok, egy rendes kis vitába-- ami nem annyira jó--. :)

Jó az ilyen dolgokat inkább rendezni.


Egyébként ,ha ő vette az autót , az ő nevére került, és ő használja az autót csak, te nem , akkor ha nincs szerződés, vagy tanú aki hallotta a szóbeli megállapodást akkor semmivel nem tartozol neki.( jogilag nem tud csinálni semmit igazából)


Nekem egyébként biztos nem kellene a havi tízezred , még ki tudja meddig.

A "rádeső" rész sem. (600k).

"Nagyon féltékeny volt, sokat veszekedtünk e miatt és ezért történt a szakítás". Ilyen esetben pont "indokolt" részletre autót venni. :) lol


Autót soha nem vettem részletre. Baromságnak tartom.

Én biztos hagynálak menni a "dolgodra" 600 ezer nekem annyit nem érne meg ,hogy írogassak a volt nőmnek emiatt. A volt hapsid biztos más típus.

(a nők biztos kiakadnak ezen) :)

2023. ápr. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
90%
21 Ettol fuggetlenul nem tud a kerdezo kiszulni magabol penzt. Fizessen kicsit tobb torlesztot, de elsosorban a sajat igenyeit kell neznie akkor is, nyilvan ha neki 200 ezer forintbol 180.000 ft a kiadasa, akkor nem tud, maximum 20 ezret visszaadni egy honapban.
2023. ápr. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
9%

3 dolgot nem értek.


- Csóró minek vesz kocsit?

- Csórónak hogyan van nője?

- Ki az, aki a "párjával" vesz közös hitelt?

2023. ápr. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
21%
Banyek, kié a kocsi? Ha közös, akkor fizeds a törlesztőt, ha nem, akkor rohadtul közöd nincs hozzá.
2023. ápr. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
28%

25 Te se bírtad értelmezni a szöveget...

Jogilag nem kell semmit fizetni és nem is tehet semmit. De erkölcsileg jó ha visszafizeted...de csak a 400at fizetném.

Próbálj kicsit többet fizetni, ha nem megy akkor ha megvan a 6 hónap vegyél fel esetleg személyikölcsönt és fizesd ki abból a fennmaradó összeget.

Ez van...

2023. ápr. 20. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
34%

Ha úgy nézzük, a kérdezőt károsította meg a hitelt felvevő ex. A kérdező azzal számolt, hogy 10ezret kell fizetnie évekig, majd sanyargatta az ex a viselkedésével, amit szerencsétlen már nem bírt, most meg az ex egyben követel 5 évnyi pénzt! Hát mi ez bazzeg! Megbeszéled, hogy kölcsön adsz 5 évre, majd úgy viselkedsz hogy kidobjanak, hogy egyben behajthasd rajta?:D Ráadásul utána még erőszakos is vagy a visszaszerzésnél is?


Én megmondanám, hogy átvert, amikor 5 évre beszéltünk meg, átvert, mikor ígérte, hogy normális lesz kapcsolatban. Még idén visszaadok neki 450et(minimális kamatot) és hagyjon békén a francba egy életre, költse terápiára, mert komoly szüksége van rá. Az egész kamatot akkor adnám, ha 5 évig tartana visszaadnom a pénzt, és ne engem használjon nyerészkedésre, nem fog magához kötni olcsó hitellel, hogy elviseljek neki mindent!


Kölcsönösen átverve érezhetitek magatokat, most jár a nyakadra egy nem jogos zaklató. Ő igazából csak szemétkedik ezzel, simán fogadnia kellene havonta a 10ezret számlán, sosem kell találkoznotok hozzá, csak most egy összegben kéri be, hogy kicseszhessen veled. Igazi tetű. Pénzügyileg hülye lennél felemelni a havi 10ezret akkor is, ha van munkád, nem éri meg, az emberek sem fizetnek magasabb törlesztőt, mert épp jobban állnak, mint mikor felvették:D Azért úgy vették fel, mert úgy éri meg, többször keveset!

2023. ápr. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
63%

22.vagyok

Ameddig a válaszomban feltett kérdésekről nincs infó, még csak erkölcsi dolgokról sem kell beszélhetünk. Lehet Ő nem is akart masinát venni.

Ha nem akart dudut venni akkor okafogyottá is vált a kérdés.

Jó sok minden nem derül ki a kérdésből.


(nem kel minden apróságot megosztani, de ha már "álmodott" egy kérdést, akkor a lényeges dolgokat "szője" már bele).


De ahogy írtam, én elengedném a tartozásodat kérdező! És au revoir, viszlát!

De ha mindenképpen fizetni akarsz, vállalj másodállást vagy több műszakot , vagy mit tudom én mit dolgozol.

26.

A szövegértelmezésről ennyit.(!)

"Amíg együtt voltunk, ő kocsit akart venni, így hitelt kellett felvennie."


Én ott azt látom , hogy Ő (!) akart kocsit venni (egyes szám 3. személy!) nem pedig azt hogy MI (többes szám 1. személy!)

Én,te,ő,mi,ti,ők. Ezek megvannak?

" Így felajánlotta, hogy többet vesz fel és kiszámoljuk, hogy nekem mennyi törlesztőt kell fizetnem havonta."

Minek, ha (!) "féltékeny volt, sokat veszekedtünk" szituáció volt?

Akkor pont nem kell kocsit venni! Áhhhhhh.

Gyerekes sztori.

2023. ápr. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

Megint 22. és 28. vagyok:)

Lényeget szője már bele a kérdező, a sztoriba.

Nem kell neki fizetnie semmit. Főleg nem 10 ezret :) meg egyben 450 ezret:)

27.Téged mi ért? Egész éjjel ezt fogalmaztad? :)


Nehogy már elhiggyem, hogy a volt csávó ennyire szánalmas dologgal akarja/akarta (előre megfontolt aljas szándékkal) :) :) "sanyargatni" a kérdezőt.

Havi 10 ezer vagy egyben 450. Ugyan már. :)

2023. ápr. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
18%
29 közöd?
2023. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!