Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek jogosan kéri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan kéri vissza egybe a pénzt?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hónapja szakítottam a volt párommal. Nagyon féltékeny volt, sokat veszekedtünk e miatt és ezért történt a szakítás. Amíg együtt voltunk, ő kocsit akart venni, így hitelt kellett felvennie. Mikor ez történt, nekem csak beugrós munkám volt, a sulim pedig fizetős. Így felajánlotta, hogy többet vesz fel és kiszámoljuk, hogy nekem mennyi törlesztőt kell fizetnem havonta. 400ezerrel vett fel többet (ami az én részem), és összesen 600ezret kell visszafizetnem. Én ezt havonta fizettem is neki (10ezret). Viszont ugye szakítottunk, ez után is küldtem neki havonta a pénzt és küldeném ugyanígy a továbbiakban is. A napokban viszont közölte, hogy neki ez így nem jó, adjam vissza neki egybe pénzt (a 400ezret + a 200ezret, levonva persze amit eddig fizettem, ami 60ezer forint). Ez jogos, vagy ezt más is így csinálná? Nem tudom honnan szedjek össze ennyi pénzt. Ugyanúgy fizetném neki havonta a törlesztőt.

2023. ápr. 19. 23:37
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem, (ha tudod persze) kezd el 50.000-el törleszteni. Egy éven belül letudod így.

Viszont ezt papíroznám, későbbiekben ne legyen több probléma belőle..

Amúgy a srác is elb@szta, mert nem szabad másoknak felvenni hitelt, az meg egyáltalán nem lenne korrekt ha a kérdező nem fizetné vissza. Még ha nincs is nyoma annak hogy ő megkapta ezt a pénzösszeget a sulijára. (Mert sokan itt úgy látom nem értelmezik ezt, és az autóról írkálnak.)

Szóval én így próbálnék megegyezni a helyedben.

2023. ápr. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
92%

Beszéld meg az exeddel, hogy amíg nem tudod valahogy visszafizetni neki egy összegben a maradékot, addig nagyobb havi törlesztőket utalsz, egyezzetek meg az általad bevállalható maximumban.

Viszont én sem teljesen értem, mennyi pénzt adott neked összesen? Ha te 400 ezret kaptál kézhez, akkor nehogy 600-at fizess vissza, főleg ha korábban visszaadod neki a teljes összeget. Azért a lófütykösnek is van vége, a kamatokat fizesse ő magának.

2023. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
85%
400-at fizess neki, ő majd befizeti a hitelre azt egyből és nem terhel senkit a te kamat részed.
2023. ápr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy a kamat tényleg nem jár, ha most visszafizeted. Ez egy annuitás, elvileg mindenki tanulta gimiben, de ha nem, szívesen segítek kiszámolni. Mivel nem 5 év alatt fizeted vissza a 400+ 3 hónapra eső kamat jár neki maximum.
2023. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
92%

34, megkötött szerződést nem módosítgathat az ügyfél kénye-kedve szerint. Kérhet szerződésmódosítást, de annak is külön költsége van. Mi a házunk hitelét azért nem fizettük le egyben, mert a szerződésmódosítás több költséggel járt, mint ha tartjuk az eredeti ütemezést.

Kérdező, nem kell semmit változtatni. Te öt évre vállaltad a havi 10.000-t, fizesd is úgy. A pasid szerződése addig tart, a törlesztője sem változik. Az, hogy kap a számlájára minden hónapban egy tízezres utalást, semmiféle lelki, anyagi stb. problémát nem kell, hogy okozzon neki.

2023. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
2%

26

De értem. Ugyanakkor ez a véleményem. Én k.rvaélet, hogy nem perkálnék egy kocsiért, amit látni sem fogok.

2023. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
87%

36

Tegnap éjjel felületen olvasva én is félreértettem, de miután elküldtem a választ, leesett, hogy mit fogtam fel lassan. A 400 (+200) a tandíjat fedezte, amit az ex az autóhitelből finanszírozott a kérdezőnek.

Ezt kéri most vissza egyben, kamatostul, ha nem tévedek ismét.

2023. ápr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
24%
Nem kellett soha felvennem hitelt, de ember embertől kamatot kér?
2023. ápr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
80%
38, bank kér embertől kamatot. De igen, akár ember is kérhet embertől, a kamat ugyanis a pénz használati díja. Aztán vagy megegyezik ember az emberrel, vagy nem. De attól még ember embernek adhat pénzt kamatmentesen is. Bank nem szokott.
2023. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
66%

38-ra:

Mondjuk párkapcsolatban nekem is fura a kamat.

Mi csak családon belül adtunk vagy kaptunk kölcsönt. Ott sosem volt kamat, sőt határidő sem. "Visszafizeted, amikor tudod." És persze mindig mindenki mindent visszafizetett.

2023. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!