Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ha az exbarátnőm szívességet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az exbarátnőm szívességet kér, apróbb segítséget mert szüksége lenne rá, akkor segítsek vagy el kell utasítanom?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy nem igazán akar elengedni engem, de én már elengedtem őt, nemrégen szakítottunk.

Most meg kérné hogy menjek át segíteni valamiben (ahogy korábban tettem) ezt elutasítottam. Majd kéri hogy intézzek el neki valamit (kórházi időpont)

Én meg már nem tudom mit kéne feleljek, hiszen már nem tartozom semmivel, ezt mondtam is neki.

Hogyan értessem meg vele hogy vége, és ne tekintsen a párjának?

Megbántani sem akarom, de úgy érzem nem fogunk tudni továbblépni ha nem száll le rólam



2023. okt. 24. 11:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg neki érthetően, hogy vége és nem akarsz az életében többet szerepelni. Aztán tiltsd le (akár fenyegesd meg ha felkeresne személyesen)!
2023. okt. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem rosszban vàltatok el akkor épp segíthetsz is neki.
2023. okt. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
#2: De miért segítsen ha nem akar, más dolga van?
2023. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
22%

3. Hol írta hogy más dolga van?

Én sem tekintem pàromnak az utcabeli 78 èves Lajos bàcsit mègis volt már hogy segítettem neki valamiben. Könyörgöm emberek vagyunk , miért kellene ilyen szívtelennek lenni ha nem rosszban vàltak el?

2023. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

#2: Én se értek egyet a kérdezővel, de ő így érzi és kész. Csak példa volt, hogy elfoglalt, nem kell leharapni a fejem érte.🤣

Világosan azt írta hogy nem akar segíteni:


"Én meg már nem tudom mit kéne feleljek, hiszen már nem tartozom semmivel, ezt mondtam is neki.

Hogyan értessem meg vele hogy vége, és ne tekintsen a párjának?"


Nem akar, akkor miért tegye?🤔

2023. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Alapvetően nem tilos segíteni az exnek ha jóban váltatok el, de itt nem erről van szó. Friss szakítás, és a másik fél még reménykedik, mondhatjuk, hogy kicsit téveszmés, mert próbál úgy tenni, mintha a szakítás meg se történt volna. A legtisztább ilyen esetben valóban az, ha megszakítod a kapcsolatot. Minél inkább figyelmet szentelsz neki, annál nehezebben lép tovább.
2023. okt. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Írd le neki érthetően hogy a nem, az nem. Értse meg hogy te már nem akarsz a részese lenni. A sértődés kb elkerülhetetlen, de csak így lesz neki is tiszta a helyzet. Ha nem akarja elfogadni, akkor zero kontakt.
2023. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan értessem meg vele hogy vége, és ne tekintsen a párjának?"

Írd meg neki ezt így, szó szerint.

2023. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért tud megkérni téged bármire is mert te "nyitva hagytál neki egy kiskaput".

Vagyis te magad vagy az aki lehetőséget teremt neki, hogy kérhet bármit is. Ha nem tudna felhívni, írni stb, akkor nem csinálná. De te hagyod neki hogy ezt csinálja.

Nyilván valahol legyezi a hiúságodat hogy fut utánad a nő, még ha ez szívességek kérésében is nyilvánul meg (ilyenkor fontosnak érzed magad).

Ha valaki valóban nem akarja a másikkal tartani a kapcsolatot akkor az tesz is érte hogy a másik ne érje el.

Az meg elég "vicces" lenne ha kötelező lenne szakítás után is szívességet tenni a másiknak. Nem kell haragban lenni, de tartani sem kötelező a kapcsolatot.

Valahol az is gyenge lelkileg aki hagyja hogy folyamatosan keresni tudja a másik. Így mindkét félnek nehezebb lesz az elválás. Persze ha az egymással való játszmázás, talonban tartás a cél akkor érthető.....

2023. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%
Azért itt tudni kellene miről is van pontosan szó. Mi az exbarátnőmmel már nem kommunikálunk. De ha nagyon nagy egészségügyi gondja lenne, engem kérne még és tudnék segíteni, én gondolkodás nélkül megtenném. Viszont ha apróság vagy még nem sejthető hogy nagy gond, valószínűleg nem. Miért kell Neki kórházi időpont?
2023. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!