Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítani akarok vele, de ő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítani akarok vele, de ő nem tud elengedni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Három és fél éve vagyunk együtt, ebből több mint két éve együtt is élünk. A kapcsolatunk soha sem volt zökkenőmentes, viszonylag sokat veszekedtünk mindig, de sosem tartott tovább a harag pár óránál. Igyekeztünk mindig mindent megbeszélni, megcsalásról szó sem volt ezidő alatt egyikünk részéről sem. Szóval összességében nagyon jól megvoltunk.

Én viszont egy ideje már azt érzem, hogy nem tudom viszonozni azt a mértékű szeretet felé, amit megérdemelne. Már nem tudok úgy nézni rá mint a szerelmemre, sokkal inkább barátként tekintek rá, és így nyílván a szeretet is másképp mutatom ki felé. A szex mindig is nehéz téma volt nálunk, mostanra viszont már teljesen el is tűnt a kapcsolatunkból.

Sokminden van, ami összeköt minket, egymás köré építettük fel az egész életünket, vannak hiteleink is, és tényleg, ezernyi tervünk volt a jövőre tekintve. Viszont nekem ezek a tervek már teljesen semlegesek. Én már nem tudok vele így tervezni. Viszont elveszíteni sem akarom, mint embert, de hitegetni sem, hogy még mindig szeretem. Az elmúlt két hétben nagyon sokszor elmagyaráztam neki, hogy mit miért, és hogyan érzek de valahogy egyik fülén be, a másikon pedig ki. Aztán tegnap kimondtam, hogy szakítsunk. Na most. Ő ezt nem tudja elfogadni, nem akarja, hogy ez így legyen. Görcsösen kapaszkodik belém, én pedig már nem tudom, mitévő legyek. Mert iszonyú érzés azt látni, ahogy szenved, de nem tudok és nem is akarok tovább hazudni az érzéseimről neki.

Szerintetek, mit tehetnék hogy egy kicsit könnyebben el tudja ezt fogadni? Mert a haverjai szerint én vagyok a "rohadék", amit persze megértek egyrészről, hiszen szakítottam vele. De nem gondolnám, hogy annyira szar alak lennék azért, mert ahelyett hogy hitegetném továbbra is miközben nulla érzelmet táplálok felé, inkább kimondtam hogy vége.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Érdekelne a véleményetek!



dec. 12. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

"viszonylag sokat veszekedtünk mindig"

Na itt kellene a sok párocskának egyből elgondolkodni, hogyan tovább már az elején.

Aztán lehet, én gondolkodok rosszul, hogy a hosszú kapcsolatok alapja mégis az elqrt ultraliberális neveléselmélet, a feltétel nélküli agyonajnározás eredményei.

Ha valaki nem képes elfogadni kompromisszumokat, az erőltesse a szexkapcsolatot kizárólagosan.

dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ő ezt nem tudja elfogadni, nem akarja, hogy ez így legyen. "


Miért lennél rohadék? Sokan vetnek véget pár éves kapcsolatoknak. Kötelező lenne az életeteket leélni együtt, mert ő még szeretné, akkor is, ha te már nem? Oh persze.

Közös hitelek kicsit koraiak voltak, de az anyagi részét lehet rendezni.


Nem tudsz mit csinálni ha hisztizik. Majd beltörődik.

dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy idővel bele fog törődni. Ő nekem nagyon fontos, és ezért is visel meg engem is ez az egész. Nem maga a tudat, hogy szakítottunk hanem az, hogy mi lesz vele..

Miért nem tud egyszerűen csak elengedni? Ez így annyira nehéz.

Többször is próbáltam vele szakítani, de sosem mertem, mert nem tudom, mi lesz ha megteszem. Most megtettem, de ő még mindig abban a tudatban van, hogy együtt vagyunk.

dec. 12. 10:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Most megtettem, de ő még mindig abban a tudatban van, hogy együtt vagyunk.


Ez hogy lehet? Nem költöztél el, azért?

dec. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy kicsit bonyolult ez az egész jelenleg. Kint dolgozunk, és egy apartmanban élünk a kollégáinkkal, nyílván mi egy szobában. Hiszen úgy jöttünk ki, hogy együtt vagyunk. A héten már megyünk haza Magyarországra, valamelyikünk biztosan költözni fog. De ő szerintem még akkor sem biztos, hogy felfogná.
dec. 12. 10:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Koltozz el, te vagy az aktiv fel, ne varj a masikra, o nem fog tenni semmit.
dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Crisopher ***** válasza:
100%
A közös szoba tényleg gáz így. Költözz el mindenképp
dec. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy maradjunk jó barátok, és költözz el feltétlenül.
dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!