Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után mindenki átmegy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után mindenki átmegy egy gyászfolyamaton? Hogyan kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés

Én most esek át életemben először szakításon, ezért vagyok még tudatlan a témában.


Adott egy párkapcsolat, amelyben az egyik fél azt érzi, hogy elhidegült a másik féltől, már kvázi csak lakótársként élnek együtt. El is ment pszichológushoz, aki azt mondta neki, hogy igen, a másik fél iránt már csak sajnálatot/részvétet érez, a kapcsolatát már a kapcsolat utolsó hónapjaiban meggyászolta. Valóban létezik ilyen? Tehát a szakítás után már képes egyből továbblépni?


A szakítás kimondása után még 2-3 hónapig együtt él az egykori pár anyagi okok miatt. Ilyenkor akkor a szakító félben már nem zajlanak gyászfolyamatok?


És mi van akkor, ha tényleg megtörténik a fizikai különválás, azaz az elköltözés? A szakító félben akkor sem indul meg újból egyfajta gyászfolyamat? Vagy a költözés után egyből képes lesz egy normális párkapcsolatot működtetni, hiszen ahogy a pszichológus is mondta, valójában már meggyászolta a régi kapcsolatot annak a végefelé?



dec. 14. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Én szakítottam már úgy, hogy az utolsó hónapokban teljesen eltávolodtam a másik féltől, tudtam, hogy vége lesz és még a kapcsolat alatt meggyászoltam. Ettől még szar volt a szakítás, és azután is egy ideig, de lényegesen rövidebb ideig, mintha derült égből villámcsapásként jött volna. 1-2 hét alatt túl voltam a dolgon, persze addig azért rossz volt, főleg az első napok, hiszen mégis csak az életem része volt és voltak szép emlékeink. De azt is tudtam, hogy helyesen döntöttem, és ez sokat segített.
dec. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Az én gyászom pár napos, általában.
dec. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Nálam ez attól függ hogyan ér véget a kapcsolat.

Volt egy lány barátom akibe szerelmes voltam, miután szakított a barátjával bevallottam neki az érzéseimet, 2-3 hétig kavartunk, majd újra össze jött az exével. Majdnem egy évig "gyászoltam", mégha nem is voltunk igazán együtt.

Most augusztusban ért véget egy három éves kapcsolatom (ő szakított velem), de annyira kiábrándultam és csalódtam benne (nem megcsalás, de inkább nem részletezem), hogy kb 2 hétig tartott a szomorúság. Már majdnem 4 hónapja vége, de azóta nem érzem, hogy hiányozna.


26F

dec. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, amikor indokolatlannak tűnik a szakítás de annak meg az az oka, hogy nem ismerted a partnert vagy rosszul. Ilyenkor persze meglep, de ha végig gondolod, akkor jobban jársz, mert egy ismeretlen emberrel később sem fogsz tudni boldogulni.
dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szakítottam már úgy, hogy az utolsó pár hónap csak felesleges vergődés volt. 3 éves kapcsolat volt, együtt is laktunk. Magam részéről én teljesen elengedtem a kapcsolatot, konkrétan azért szakítottam, mert elhívott valaki randizni, akit ismertem egy ideje, és kezdtem többet érezni. Ez billentett át abba, hogy mindenképp szakítanom kell, mert csak húzzuk egymás idejét, és nem akarom megcsalni (pedig ő megtette korábban), egyáltalán nem szeretem már. Kicsit én is féltem, hogy korai lesz majd új emberrel kezdeni, de nekem bejött végül ez a lépés. Felszabadító volt a szakítás, egy teher esett le a vállaimról, nem indult újra a gyász. Az megvolt már hónapokkal korábban. Az új kapcsolatom is működött.
dec. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
A szerelemköd vagy oxitucin kezd tisztulni ami hasonlo a drogelvonási tünetekhez es depivel jár.
dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Mindenkinek át kell rajta menni nincs mese. Ha egyből belekavarodsz másba akkor majd évek múlva de kifog jönni és ezt nem úgy kell elképzelni hogy sírni fogsz. Hanem pl.: senki nem lesz elég jó neked, egyik kapcsolat után jön a másik, nem találod a helyed a kapcsolatokban, idealizálod a szerelmet, bárkibe öt perc alatt beleszeretsz, de annyi idő alatt ki is tudsz szeretni belőle. Várod a nagy Ő-t, és senki mellett nem tudsz 100%ig elköteleződni mert azt fogod érezni hogy bármikor jöhet egy jobb. Mindennek meg van a maga ideje és a helye ha tetszik ha nem. Amikor véget ér egy kapcsolat az ugyanolyan veszteség élmény mint amikor meghal valakid ha téged hagytak el akkor is és ha te hagyod el másikat akkor is. Olvass utána elég sok tanulmány kutatás bizonyíték van már erre fent a neten.
dec. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a pszichológus aki olyat mond amit te leírtál az nem pszichológus hanem valami más. Ilyen nincs... XD
dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
A normálisabb-érzékenyebb emberek igen. Kb. mint a gyászfolyamat, olyan.
dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyászoltam én semmit.


Gyászolgatás helyett magamat próbáltam összepakolni az erőszak után. Nem érdekelt, mi van vele, nem érdekeltek a "közösen töltött évek" az emlékek, semmi, csak hogy ÉN egész ember legyek, és ne féljek, ha egy férfi hozzám ér.


Sikerült.

Egyszer találkoztunk véletlen az utcán, nekem esett, hogy tönkrettem (Ő bántalmazott ENGEM, de oké) mert 10 éve nincs senkije.


Pontosan ezt érdemli.

dec. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!