Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek tényleg teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tényleg teljesen rendben van, ha valaki egy harmadik fél miatt szakít?

Figyelt kérdés

Közel 5 éves kapcsolat után elhagyott a párom. Szeretett, de elmondása szerint inkább már csak barátként és amikor véletlenül a képbe került egy harmadik fél, akinél fellobbant a láng, egyből vele kezdett ismerkedni, a velem való kapcsolatát pedig pillanatok alatt lezárta.

Őszinte leszek, számomra ez nagyon megalázó helyzet, mert én is láttam, hogy az utóbbi fél évben több a problémánk, de én ezeken dolgozni szerettem volna, nem pedig feldobni az egészet.

A volt párom elment a pszichológusához, aki gyakorlatilag megerősítette abban, hogy teljesen jól járt el. Elragadták őt az érzelmek és idézem: "az új párja kirángatta őt az eddigi rossz kapcsolatából". Szerinte tovább kell lépni és az új kapcsolatra fókuszálni.

Én nem is feltétlenül azt mondom, hogy azzal van a probléma, hogy beleszeretett valaki másba, de ha érzi egy ember, hogy már nem szerelmes a másik félbe/mással képzeli a jövőt, akkor miért nem zárja le teljesen az egészet, miért csak akkor lép ki, ha már van alternatíva? Számomra ezért olyan érdekes, hogy még a pszichológus szerint is teljesen jól csinálta a dolgait a volt párom. Nem sajnáltatni akarom magam, de itt a másik fél (azaz én) abszolút semmibe lett véve, sőt teljesen a padlóra lettem küldve ezáltal.



jan. 19. 08:37
1 2
 11/14 Grizesteszta ***** válasza:
44%
Nem tudom, rendben van-e 'erkölcsileg', de megértem. Én friss szakítás után( még költöztem, de 1 hónappal előtte kimondtam a férjemnek, hogy itt a vége, 3 hónapon belül el is cuccolok.)ismerkedtem meg valakivel, aki nős volt, stabilnak látszó, de nem jó házasságban. 2-3 hét alatt eljutottunk oda, hogy együtt akarunk élni. Ő azonnal szakított, 6 hét alatt különköltözött, mi pedig azonnal összeköltöztünk. Tehát látszólag mindketten új, stabil kapcsolat miatt léptünk ki, de ez valójában nem így volt. Mindketten bizonytalanok voltunk abban, hogy a kettőnk élete hosszú távon fog -e működni, de mindketten esélyt akartunk adni a dolognak és mindketten úgy gondoltuk, hogy a 'bizonytalan: lehet, hogy jó, de az is lehet, hogy egy hétig se tart' ezerszer jobb, mint az, ami otthon van. Persze azt is megbeszéltük, hogy ha mégse passzolunk, akkor én tovább költözöm, mondjuk a köv. hétvégén, ő meg segít fuvarozni... Szóval 'vakrepülés' volt mindkettőnk részéről, de ilyet csak akkor tesz az ember, ha rossz az, ami otthon van; NYUGODT, BOLDOG, CSEPPET LAPOS KAPCSOLATOT EZÉRT NEM BORÍT AZ EMBER. Mi sem úgy fogtuk fel, hogy 'lián', hanem úgy, hogy 'egy nagyon halvány új esély', amit akkor is kipróbálunk, ha 100-ból csak egyszer szokott bejönni. ÉS ÚGY TERVEZTÜK, HOGY HA NEM JÖN BE, AKKOR SEM VISSZA MEGYÜNK, HANEM ELŐRE.
jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha te mennél el ugyanehhez a pszichológushoz, neked a te nézőpontodból adna tanácsot. Ott a te megsegítésed lenne a cél. Mondjuk egyáltalán van ilyen, hogy egy pszichológus tanácsot ad? Nem inkább csak terelget, míg a kuncsaft megtalálja a lelki békéjét?
jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


szerintem abszolút nincs rendben. Általában aki azt mondja, hogy rendben van az egy rosszabb eshetőséghez viszonyít - mint például ha megcsalna -, amihez képest ez valóban enyhébb sztori, de attól még hogy van gerinctelenebb alternatíva, a kisebb fokú gerinctelenség ugyanúgy valid lesz.


Illetve többféleképpen is lehet ezt a kérdést vizsgálni, amit feltettél. Lehet úgy nézni, hogy joga van-e ehhez? Ha így nézzük, akkor rendben van, mert igazság szerint valóban joga van erre. Viszont lehet úgy is nézni, hogy ez morálisan mennyire megkérdőjelezhető dolog. Nos, ha így nézzük már nincs rendben, nem csak azért, mert ezáltal kvázi becsapott téged azzal az 5 évvel, amit neked adott, vagy akár azért, mert nem volt rád és az érzéseidre tekintettel, mikor szakított ezért magasról lesz.rta, hogy téged hogyan fog érinteni a rögtönzött új kapcsolata, hanem ez önmaga felé is egyfajta erkölcstelenség, ugyanis ez nagyfokú könnyűvérűségre utal.


Mindenesetre én kitartást kívánok neked és valahol jobb is, hogy ez történt, mert így legalább kiderült, hogy milyen ember is ő valójában. Gyászold meg és utána találd meg az igazit. :)

jan. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Itt az a baj, hogy ebből sajnos te jöttél ki nagyon rosszul és közben a kapcsolat már a felszínen lappangva haldoklott. Sajnos te sem tudsz mást tenni a továbblépés helyett.


35/F

jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!