Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintetek normális az, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek normális az, ha egy lány azért szakít a párjával, mert ő nem szeretne bentre macskát vagy más állatot?

Figyelt kérdés

Szakított nemrég velem a barátnőm, mert egy ponton felhoztam neki, hogy én szeretem, ha bent van egy állat. Szeretem az állatokat, de a lakásban nem szívesen viselem el őket, mert szaguk van, kárt csinálhatnak, hullik a szőrük, stb.


Ráadásul allergiás is vagyok a macskákra és amikor ott voltam mindig tüszköltem, folyt az orrom.


És azt hoztam fel, hogy ha később összeköltözésről lenne szó, akkor engem ez zavarna és hogy ezzel kapcsolatban majd valami megoldást ki kell találni. Még abban is benne lettem volna, hogy valamilyen formában lehessen a macska bent, ha korlátozva van a hálószobából, illetve a szőr minimalizálva van.


És ő nem ment bele semmilyen kompromisszumba, hanem felháborodott ezen, hogy ő meg a macska egy csomag és hogy hogy mertem ezt eddig eltitkolni, hogy ez zavar (2,5 hónap).


Ezen kívül viszont teljesen jól elvoltunk, sosem volt vitánk, szimpatikusak voltunk egymásnak. Én itt is teljesen higgadtan és alkuképesen viszonyultam, de ő nem.

És nekem abszurd az egész szituáció, hogy egy kisállat miatt egy potenciális hosszútávú párt azonnal elutasít egy lány, mert egy ponton a macskájától vagy elszakítanák vagy korlátozottabb keretek közt tarthatná.


Mit gondoltok erről?



márc. 11. 14:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem normális. Én nem akarok kisállatokkal együtt élni, nem akarok részt venni a gondozásukban. Aki meg igen, azzal nem illünk össze. Nálam ebben kompromisszum sincs.
márc. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

12-es: első mondatot elírtam valóban.


Sajnos tényleg ez a helyzet, hogy nem vagyok benne biztos, hogy elfogadnám ezt, akármit ígérek. Ratesz az is, hogy ha odamentem már előre volt bennem egy kis félelem, hogy megint majd tüsszögök, kellemetlen lesz.

Sz*r érzés, de ez van.


Írta valaki, hogy kummantottam. Azért megjegyezném, hogy sokan azt tanácsolták ráérek ezt félév vagy 1 év múlva felhozni, amikor költözés aktuális és hogy akkor könnyebben belement volna kompromisszumba. Szóval ahhoz képest az, hogy én halogattam ezt a témát egy ideig nem gáz szerintem és azért folyamatosan mérlegeltem magamban is. De aztán láttam hogy 2,5 hónap után is ugyanúgy rosszul vagyok, ha ott vagyok és macskaszőrrel tele távozok és mondom így kár halogatni ezt.

márc. 11. 20:52
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtök álláspontja érthető, viszont igaza volt a lánynak, ebben a helyzetben a kompromisszum nem lett volna megoldás. Én értem, hogy gondolkodtál a dolgon, mérlegeltél, és egy kis idő elteltével hoztad fel, ebben sem látok hibát. Abban már láttam volna, ha közvetlenül összeköltözés előtt hoztad volna fel, hosszabb idő után. Az azért már erősen súrolja a manipuláció határát, szóval kérlek a jövőben se tedd.

Egyébként vannak hipoallergén macskák, rendszeresen takarított, jó minőségű alommal, kajával pedig nincs igazán szag sem (mi az almot is rendszeresen kitesszük szellőzni az erkélyre, biztos ami biztos alapon). A szőr ellen pedig mi rendszeresen takarítunk. A robotporszívó minden nap körbemegy, hétvégén pedig mindent rendesen leporszívózunk, így a szőr sem áll hegyekben. Szóval lehet ezt normálisan is csinálni. Viszont továbbra is, rendben van, ha te nem akarsz állatot a lakásban, csak akkor ne olyannal jöjj össze, akinek van állata, és bent tartja.

márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen oké, főleg, ha az állat volt előbb.


Senki kedvéért nem raknám udvarra a kutyám vagy a macskám, csak mert neki nem felel meg, hogy felelős állattartó vagyok, aki nem kibssza a kertbe, aztán kész.


eleve nem lenne hosszú életű a dolog, de nem értem, miért ismerkedsz olyannal, akinek háziállata van, ha ezt nem tudod elfogadni.

márc. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az ugye tiszta, hogy a macskaszőr MINDENHOL ott van a lakásban??? Szóval oké, nem jön a hálóba, de a nappaliban, folyosón, klotyón stb ugyanúgy ott a szőre, az illata, stb.
márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Igaza volt. Szép dolog, hogy próbáltál kompromisszumot ajánlani, de lássuk be gyenge és életszerűtlen próbálkozás volt. Egyrészt a macska nem kutya, neki te nem mondod meg hogy hova ne menjen. Ha nem látod, úgyis megy ahova akar. Másrészt ha tényleg allergiás vagy akkor nyilván a lakás többi részén is zavaró lenne a szőr, nem is értem igazából mi az ajánlatodban a logika.

Jól írod, te potenciális hosszútávú partner voltál. A meglévő (valószínűleg nem hipoallergén) macska viszont egy nem potenciális hanem nagyon is adott társ, akit nem lehet csak úgy kihajítani. Akik azt tanácsolták hogy kummants tovább, azok sem értik hogy működik egy állatszerető ember. Nem kell mindent erőltetni ami nem megy. Ez nem ment.

márc. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!