Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után szenvedjek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után szenvedjek, vagy próbáljak úgy tenni mintha semmi nem történt volna?

Figyelt kérdés
1 hete szakított velem fél év után. 2 napig sírtam, aztán összeszedtem magam, és 3 napig úgy viselkedtem, mintha nem is fájna. most viszont, hazajöttem a koliból, nincs itthon senki, megint sírok. nem tudom mi ilyenkor a "jó taktika". talán ha nem erőltetem a fájdalom elmúlását, akkor véglegesen hamarabb múlik el? vagy pont így kell csinálni, ahogy én, hogy inkább másra koncentrálok, és olyankor jól érzem magam, néha viszont kitör belőlem? úgy érzem így nagyon nagy hangulati ingadozásaim vannak, lesznek, de nem akarom,hogy tönkretegyen ez a szakítás.

2012. ápr. 20. 12:14
 1/8 anonim válasza:
ne tartsd magadban beszéld meg a pl haverokkal/barátnőiddel.
2012. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy jól teszem-e, hogy próbálom elfojtani az érzést. vagy inkább ki kellene adnom magamból, ameddig fáj, és nem foglalkozni vele, hogy hetekbe, hónapokba is telhet?
2012. ápr. 20. 12:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy egy olyan kapcsolatot, ahol szerette az egyik fél legalább a másikat, nem lehet két nap alatt elfeledni. Nekem az a taktikám, hogy az első pár hétben hagyom, hogy magával söpörjön a búbánat, ha kell akkor ordítva zokogok, ha kell szétverek az edzőteremben egy boxzsákot, stb, ergo ez a pár hét a heves érzelemkiadásról szól nálam. Mindegy hogyan, csak kerüljön ki belőlem minden. (persze mondjuk az egyetemen próbálom normalizálni a viselkedésemet, de nem próbálok tetsz boldog lenni")

Ezután általában eljön egy pont, amikor már annyira mélyre kerülök lelkileg, hogy már magamat is idegesítem kb a viselkedésemmel és ilyenkor szoktam elhatározni, hogy akkor mától nincs seb nyalogatás, nincs dühkitörés, csak koncentrálás a másnapra és a jövőre. Innentől kezdve szoktam terelni a figyelmemet, teletömni a naptáramat, sportolni, stb, hogy este már ne legyen erőm gondolkodni. Ha sírhatnékom van, akkor kapom magam és megyek futni, így már az elején szarul érzem magam, mert vacakul veszem a sírás miatt a levegőt, aztán mégjobban sírok és a végére egészen kitisztul a fejem, felfrissülök. A lényeg, hogy ebben a fázisban már nem hagyom, hogy elnyeljenek a rossz érzések, harcolok ellenük. Ezzel a taktikával viszonylag gyorsan tudok felejteni. Bár ez relatív.

2012. ápr. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
lány vagy?
2012. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen, lány (20 éves)
2012. ápr. 20. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
A 3-as taktikája nagyon jó, én is ezt ajánlom : ) Kitartás.
2012. ápr. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom jelenleg hol tartasz, de én azt ajánlom, max. 1 hét, de az a legtágabb tartomány, amíg otthon egyedül búslakodhatsz.

Én mikor szakításra kerül a sor, búbánat helyett elmegyek sportolni napi-kétnapi rendszerességgel, elkezdek odafigyelni még jobban a környezetemre, a tanulásra, mindig szépen sminkelek, szép köröm, haj stb. bár ez nálam mindig alap.

Aztán bulizni is gyakrabban eljárok, és a volt barátom előtt azt mutatom, hogy boldog és független, önálló felnőtt NŐ vagyok, aki nélküle is jól érzi magát, és magától megtalálja a boldogságot, amit tőle nem kapott meg. Így ő rosszul fogja érezni magát (pozitív visszaigazolás :)) én pedig pár nap után magam is elhiszem, hogy boldog és gyönyörű vagyok. Ripsz-ropsz ennyi :)


Ja, és ne hidd, hogy nem voltam még igazán szerelmes. Mikor a barátommal szakítottam, azt hittem majd kitépik a szívem, de ezt senki nem látta rajtam, mert nem mutattam :)

2012. máj. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell egy pár nap-hét, amíg magad alatt vagy, gyászolsz, sírsz. Ha úgy tennél mintha mi se történt volna, akkor ez később fog vissza ütni. Velem 3 hónapja szakított a bnőm, 1 év kapcsolat után (részben az én hibám). a mai napig nem tudom feldolgozni, csak elfogadni. Neki már van egy új barátja. Lehet hamar túltette magát rajtam, de lehet csak egy gyógykapcsolat. Én mindenképpen gyászolok még egy ideig. nem tudom hamar túltenni magam, és másokkal ismerkedni. Ilyen vagyok. 28/f
2016. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!