Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » 5 éve együtt vagyok a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 éve együtt vagyok a párommal, de egy éve minden gondolatomban egy másik férfi van. Mit tegyek? Nem bírok szakítani! (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Elég hosszú, tudom, de hatalmas segítség lenne, ha elolvasnátok és segítenétek! Köszi!



A párommal 5 éve vagyunk együtt, első kapcsolatunk mindkettőnknek nem voltunk mással (nagyjából). Azért nagyjából, mert egy éve egy összejövetelen, ahol a párom nem volt ott, elég erősen elkezdtem vonzódni egy volt évfolyamtársamhoz, ő is hozzám. Sokat beszélgettünk aznap este, táncoltunk is... talán úgy is, ahogy nem kellett volna. Hihetetlenül felkavaró, és izgalmas volt. Érdekes, mert ezelőtt az összejövetel előtt minden alap nélkül, de sokat járt a fejemben ő, nem tudom miért.

Akkor, és ott azt gondoltam, hogy ezt a kalandot folytatni akarom, úgyhogy rövidesen véget kell vetnem jelenlegi kapcsolatomnak. Másnak elmondtam a páromnak a táncolást, meg mindent, mert őszinte szeretek lenne, akkor is ha hibáztam. Szomorú, és mérges volt. Elhatároztam, hogy szakítok vele, de nem ment. Annyira összeköt minden, az emlékek, az első minden (csók, szex, stb.)... HIhetetlenül fájt, már ki is mondtam, hogy szakítanunk kell, de még aznap vissza kellett mennem hozzá, mert meghaltam a fájdalomtól.

Akkor ez a dolog kicsit leült bennem. Megpróbáltam elfelejteni a volt évfolyamtársamat. Nem ment. De volt, amikor újra rendbejött a kapcsolatom a párommal, és úgy éreztem, minden rendben.

De nem. Ismét rengeteget járt a fejem a másik srácon. Ismét volt egy évfolyamos összejövetel. És ismét egymásba gabalyodtunk. Itt már történt sok sok csók is meg társai... (Szex semmilyen formában nem). Ott úgy éreztem, hogy ha már olyat csinálok, aki teljesen elítélendő. és amit magam is megvetek, akkor legalább élvezzem ki, úgyhogy 1-2 órán együtt töltöttünk. Élveztem... nagyon!!! Azt kell hogy mondja, hogy ezek voltak a legizgalmasabb pillanatok az életemben.

Ismét eljött a másnap, hihetetlen lelkiismeret furdalással. El kellett mondanom a páromnak, mit tettem. ...Nagyon rossz volt... annyira bántam, hogy megbántottam. De azt nem bántam meg ami volt.... nem tudtam megbánni pedig próbáltam.

Ez fél éve volt, azóta is a másik srác jár a fejemben, de most már nem tennék többet ilyet, csak ha szakítanék a párommal. Ezt már nem lehet, ez is sok volt.

Minden éjjel a másik sráccal álmodom, olyasmit amit megtennék vele, de nem tehetek meg, mert nem vagyok képes szakítani a párommal...

Miért nem tudok szakítani? Annyira összeköt minden. Az emlékek, az 5 év, az hogy együtt nőttünk fel szinte. Nem bírnám bántani, mert magamnak is nagyon fájna. Ragaszkodom hozzá. Nem bírom megtenni.

(Egyébként megmondtam a másik srácnak, hogy ha nem szakítok a párommal, akkor soha nem lehet köztünk semmi, a többit majd meglátjuk. Azóta kerüljük egymást, de nem vagyunk rosszba, csak nem akarunk ismét 'bajba' keveredni...)


Bocsi, hogy ilyen hosszú volt, de röviden nem ment.

Segítsetek kérlek, és ne ítélkezzetek, mert magam is tudom, hogy helytelen amiket tettem.


Előre is köszi a segítséget!



2012. nov. 8. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem kellene tartanod 2-3 hét szünetet a pároddal. Pl elköltözni szülőkhöz. A 3 hét végére kiderülne mit is érzel a barátod iránt. Az elején nagyon rossz, de 4-5 nap után ezen túl lennél, és utána lehiggadnál, és tiszta fejjel tudnál gondolkodni. De ez csak külön lehetséges. Én ezt tanácsolom neked. Tapasztalat.
2012. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem szimplán hülye vagy. A párodat nem szereted, csak kényelmes megoldás a hétköznapokban és ha a változás nem váltaná be a reményeidet, akkor a "ha ló nincs jó a szamár is" történetből neked a szamarad sem maradna meg, és ahhoz túl önző vagy, hogy ezt megkockáztasd. Kb ennyi. Ezért nem akarsz szakítani, semmi másért.
2012. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

SZia! Végig olvastam az egészet, és egyértelműen azt javaslom: szakíts a pároddal.

Megcsaltad, ami nem szép dolog, csodálom is, hogy veled maradt ezek után, látszik, hogy szereted. Jól tetted, hogy elmondtad neki, legalább volt benned gerinc.


Ha minden éjjel a másik sráccal álmodsz és rá vágysz, a csókjaira, akkor valószínűleg a párodat már nem szereted, és neki ez így a lehető legrosszabb, hogy vele vagy, de másra vágysz, hidd el.

Mindössze az emlékek, a megszokás tarthat Téged mellette, de legyél erős, és mondd meg neki, hogy szeretnél tovább lépni, mert nagyon vonzódsz egy másik férfiba, róla fantáziálsz, akivel csókolóztál is anno.

Ez így neked és neki sem jó.


SOK SIKERT!

2012. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Fülünyúl ***** válasza:
84%

Az álmodozás helyett fókuszálhatnál a saját párkapcsolatod romantikájára inkább. Ez amit leírtál egy tipikus fellángolásos dolog, ami azért tör elő időnként belőled, mert a pároddal nem törődtök már annyit egymással mint kellene. Pedig lehet csak egy kis vérpezsdítés kellene a kapcsolatotoknak semmi más.

Viszont. Ha most lezárod a kapcsolatod és kiszállsz, majd összejössz a másik sráccal végre, benne van a pakliban, hogy 1-2 hónap után szétmentek, mert kiderül, hogy nem is olyan szép meg jó, a lila függöny mögül elősejlenek a hibák, a problémák, az összeférhetetlenség, és összességében rájössz - utólag - hogy jó nagy hülye voltál, hogy egy gyönyörű, évek óta tartó kapcsolatot felrúgtál egy fellángolásért. Röviden: két szék közül a pad alá. Hosszú párkapcsolatoknál, mikor mindkét fél jólesően belekényelmesedik a boldogságba és örömbe, előfordulhat, hogy ilyen fellángolás tör rá az emberre valaki más iránt. Viszont ilyen esetben elő kell venni a józan észt is és azzal is mérlegelni. Szerintem érdemes ezt a lelkesedést, tüzet a meglévő kapcsolatodba beletenni ilyenkor valamilyen módon. Ez a párodat is felspanolná, és a kapcsolatotok újra felpezsdülne. Az új, ismeretlenbe való beleugrás gyomorremegtető izgalma 100% hogy rövid életű, és utána jönnek a pofára esések, úgyhogy nagyon sokat ne remélj attól, hogy akiről most álmodozol, azzal sokkal jobb kapcsolatod lenne hosszú távon. Nem szabad fals álomképekben ringatni önmagunkat.

2012. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Alapjáraton nem vagyok egy önző ember, lehet hogy van abban igazság amit mondasz, talán kicsit erős.
2012. nov. 8. 11:26
 6/16 A kérdező kommentje:
*másodiknak
2012. nov. 8. 11:26
 7/16 anonim ***** válasza:
na figyelj most akk választanod kellvagy egy rövid kaladn vagy egy tartós kapcsolat én az utóbbit nem csipem ezért én kalandoznák de ezt elkell fejben dönteni válaszd a másodikatr mert ha az elsőt szeretnéd nem lettél volna ilyen én nem vetlek meg tisztellek mert nem simán szakitasz és cső hanem küzdesz a párkapcsolatért
2012. nov. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Fülünyúlnak:

Köszönöm a válaszodat, igazán egyet tudok vele érteni. :)

A problémám csak az, hogy amíg valaki más jár a fejemben, nem nagyon tudok romantikát vinni jelenlegi kapcsolatomba...sajnos.

2012. nov. 8. 11:31
 9/16 Fülünyúl ***** válasza:
#8: tudatosan kell elkezdeni, lásd meg a szép és jó dolgokat benne, aztán menni fog. Egy idő után pedig automatikussá és természetessé válik, és csak azon kapod magad, hogy jé, már el is felejtetted a másik pasit, és mennyire odavagy a párodért. :) Menni fog, hidd el!
2012. nov. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nagyon önző vagy. Nem fogadom el azt a szöveget, hogy "nem bírok szakítani". Szakítanod KELL vele, nincs helye nyavalygásnak. Tudom, hogy a megszokás nagy úr és nehéz otthagyni ennyi idő után valakit, de ez így tarthatatlannak hangzik.

Egyáltalán hogy a fenébe tudsz mellette lenni egy éve már, miközben másvalakire gondolsz folyamatosan?


Mondjuk leginkább azt nem értem, hogy ő miért nem szakított veled.

2012. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!